xCloud’a Chrome veya Edge üzerinden erişin: Microsoft, bulut oyunlarının tüm platformlara nasıl getirileceğinin provasını yapıyor

Project xCloud veya aynısı xCloud, bulutu ve Microsoft sunucularının gücünü kullanan video konsolu olmayan diğer cihazlarda oynatmanın alternatifidir, böylece, örneğin, telefonumuz, sadece oynadığımız ekran oluyor.

xCloud’un bir telefonda nasıl çalıştığını gördük ama Microsoft oyunları bir cep telefonuna getirmekle sınırlı olmak istemezsiniz ve ayrıca web tarayıcılarındaki deneyimi test etmek istiyorsunuz. Google Chrome ve Microsoft Edge’de gerçekleştirdikleri testlerin amacı da budur. Örneğin Apple’ın denetimlerini atlamanın bir yolu.

Herhangi bir (neredeyse) dayatılan limiti kırmak

GamePass

Tom Warren’ın The Verge’de yankılandığı ve bir uygulamaya bağlı kalmadan ve bu şekilde xCloud’un olanaklarını önemli ölçüde genişleten bir haber Chrome ve Edge gibi iki tarayıcı aracılığıyla erişilebilir olun, bunlar da çapraz platformdur. Yeni olmayan bir haber, çünkü Aralık ayında zaten bununla ilgili söylentiler dolaşıyordu.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Çivi şu anda dahili olarak geliştirilmekte olan testler Bu yeni geliştirmenin sonucunu test etmekten sorumlu Microsoft çalışanları tarafından. Şimdilik daha fazla detayı bilinmeyen bir gelişme.

Microsoft xCloud, denedik: akışlı oyun savaşındaki yeni silah

Bu sistem bir başlatıcı gibi çalışıyor gibi görünüyor, yani erişmek istediğimiz başlık seçildikten sonra, oyun tam ekran görüntülenecek ve oynayabilmek için bir komuta veya kontrol pedine sahip olmak gerekli olacaktır.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/2a/f3/62/602a9a364bd22f0b94/default-standard-180.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/2b/4f/62/602a9a4c4bd22f0b1a/orijinal/tested-project-xcloud-xbox-a-iyi-deneyim-bize-bir-çok-doubts-bq bırakıyor. jpeg»}

Ancak görünüşe göre, yalnızca bir başlatıcı görevi görmeyecek, aynı zamanda ilgimizi çekebilecek oyunlar hakkında öneriler de sunacak, Xbox Game Pass Ultimate aracılığıyla erişilebilen bulut oyunlarına erişim ya da oynadığımız oyunları devam ettirme yeteneği ile. Şimdilik net olmayan şey ise bu oyunların telefonlarımıza, tabletlerimize veya bilgisayarlarımıza hangi çözünürlükte ulaşacağı.

Şimdilik, test, Chromium tabanlı tarayıcılara odaklanırBu bizi Google’ın Chrome’u ve Microsoft’un yeni Edge’i ile sınırlandırıyor, ki bu zaten Google’ın Stadia’sında geçerli. Daha sonra, genel bir uygulamadan önce daha fazla kullanıcının erişebileceği ve bu durumda Apple tarafından buluta dayanan uygulamalar için dayatılan sınırların aşılabileceği anlamına gelen açık betaya geçmesi gereken bazı dahili testler.

üzerinden | Sınır

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler xCloud’a Chrome veya Edge üzerinden erişin: Microsoft, bulut oyunlarının tüm platformlara nasıl getirileceğinin provasını yapıyor aslen yayınlandı Xataka Windows José Antonio Carmona’nın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…