Xbox’taki yeni Microsoft Edge, Microsoft’un ‘Tek Windows’ ile gerçekleşmeyen hayalinin anlamlı olduğunun kanıtıdır

Microsoft Edge, The Verge’de Tom Warren’ın incelediği gibi Insiders programında yer alan kişileri Xbox One ve Xbox Series X ve S’ye getirmeye başladı. hakkında tam yetenekli Chromium tabanlı bir sürümWindows 10, macOS ve Linux için bulabileceğimiz gibi.

Aslında, bir bakışta benzerdir ve en son tarayıcı özelliklerine sahiptir, üretkenlik için harika bir özellik olan dikey sekmeler ve Koleksiyonlar gibi. Buna, işlevlerin, sık kullanılanların, geçmişin vb. senkronizasyonunu ekler.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/2d/47/52/5fa3c7e43bef078c5c/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/09/f9/62/5fa3c7a14bd22f97c4/original/mini-series-x.jpeg»}

Xbox için sonsuz olanaklar, her zamankinden daha fazla PC olma ve ekosistemle Microsoft’un rüyasına yaklaşma

stadyum

Stadia, Xbox’ta Edge’de çalışır ve hatta oyun kumandalarınızı uyumlu olarak algılar.

Windows 10 piyasaya sürüldüğünde Microsoft, sistem hakkında “One Windows” olarak çok bahsetti, yani Windows 10 bilgisayarlarda olduğu gibi Xbox’ta, akıllı telefonlarda ve HoloLens’te de vardı, vb. Fikir çok çekiciydi, özellikle Lumia’ya vitaminli bir Continuum olabilecek şeyi eklemek.

Bununla birlikte, Windows 10 Mobile’ın vedası ile konsollarda UWP uygulama desteğinin ötesinde yapılan çok az şey arasında, ekosistem, Windows’un daha fazla öğesinden ziyade Android akıllı telefonlarla birlikte daha da ilginç. Hele bir de masaüstü sistemin ötesinde, o zamanlar yönetmeye çağrılan Cortana gibi değişkenlerin günümüzde pek çok cihazda Google Asistan veya Alexa’nın yaptığı gibi nasıl düştüğünü hesaba katarsak.

Discord, Stadia veya Google Docs gibi hizmetleri tam uyumlulukla kullanabilmek, PlayStation yerine Xbox’ı seçmek için harika bir teşvik olabilir.

Evet tamam Bu One Windows fikri biraz seyreltildi, gerçekleşmemiş bir rüyada, konsollarda eksiksiz bir Microsoft Edge’e sahip olma gerçeği, 2021’in ortasında bizi bunun olabileceğine daha da yaklaştırıyor. Web uygulamaları daha yetenekli ve çok yönlü hale geliyor ve artık yüklü bir uygulama gerektirmeyen çok sayıda hizmet var.

Böylece, sonsuz kullanımlar için, Xbox artık eğlence ve üretkenlik için bir bilgisayar olarak kullanılabilir: Google hizmetlerini mümkün olan en yüksek uyumlulukla kullanmaktan, Stadia’yı uyumlu bir cihazmış gibi kullanmaya. Xbox’ta zaten bir tarayıcı olduğunu, ancak eski bir motora sahip olduğunu, Chromium 91’e dayanan Edge’in yeteneklerinden uzak olduğunu unutmayın.

Xbox Series X ve Xbox Series S, Microsoft'u video oyunlarının bir 'juggernaut'una dönüştürmek için her şeye sahiptir

Edge for Xbox’ın çok erken bir sürümü olmasına rağmen, mikrofon desteği veya daha da önemlisi fare desteği gibi hala büyük boşluklar var. Klavye destekleniyor, ancak fare desteklenmiyor, ve gelecekte olacağı da açıklanmadı, ancak 2018’den beri bazı oyunlarda oynanabiliyor. Şüphesiz, en sınırlayıcı olabilir

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Xbox’taki yeni Microsoft Edge, Microsoft’un ‘Tek Windows’ ile gerçekleşmeyen hayalinin anlamlı olduğunun kanıtıdır aslen yayınlandı Genbeta Antonio Saban’ın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…