WordPress WordPress'teki temaları ve eklentileri çevirmek için Loco Translate nasıl kullanılır? Loco Translate'i doğru kullanmak temalar için gereklidir…

WordPress WordPress’teki temaları ve eklentileri çevirmek için Loco Translate nasıl kullanılır? Loco Translate’i doğru kullanmak temalar için gereklidir…

Loco Translate’i kullanın WordPress’teki temalar ve eklentiler için doğru bir şekilde gereklidir, Loco Translate’i kullanırken genellikle editörler tarafından yanlış yapılandırılır, yapılan çeviri işini ve temaları ve eklentileri çevirmek için harcanan zamanı kaybeder.

Loco Translate’i yanlış kullanarak zaman kaybetmemek için Loco Translate’i nasıl kullanacağınızı anlatacağız. temaları ve eklentileri doğru şekilde çevirmek içinsize çevrilenleri kaydetmenin belirli ayarlarını ve yöntemlerini söyleyerek okumaya devam edin.

WordPress’teki temaları ve eklentileri çevirmek için Loco Translate nasıl kullanılır?

Loco Translate’i kullanmak için yapmanız gereken ilk şey, bu eklentiyi şu adresten yüklemektir: WordPress sayfanızdaki ‘Eklentiler’ seçeneği; ve kurduktan sonra başlat’a tıklamanız gerekir.

İlk önce temalara veya temalara gidiyoruz, ve ardından eklentilerle devam ediyoruz. Loco Translate’i doğru kullanmak sayfanız için çok önemlidir; Bu eklentinin faydaları ile çeviriyi en iyi şekilde kullanabileceksiniz, bu da okuma ayarlarını yapılandırırken iyidir.

Loco Translate’i temalarda kullanmak için seçmeliyiz çevirmek istediğimiz konular nelerdir; Çevirmemiz gerekmeyen tema veya şablonu, basitçe siler veya kaldırırız.

Bir sonraki yapacağımız şey, bu konulara ve ardından ‘Yeni dil’e tıklamak. bölümü işaretleyelim ‘Sistemi seçin’. Bu, temanın bilgisayarın içine kaydedilmesi ve onu kaybetmemeniz için yapılır.

tema eklentileri wordpress çevirmek için loco translate kullanın.

Loco Translate ile çevrilen temayı kaydetmek için aşağıdaki sırayı takip etmeliyiz. WordPress klasörümüzün içinde: ‘sp-content > diller > temalar’; bu yol, çeviri değişikliklerinin kaybolmamasını sağlayacaktır. Benzer şekilde eklentilerdeki değişikliklerle de yapılır.

WordPress eklentilerini çevirmek için Loco Translate nasıl kullanılır?

Değişiklikleri kaydetmek için sistemi seçtikten sonra, WordPress’te bir dil seçmeye devam etmeliyiz ve vereceğiz ‘Çevirmeye başla’yı tıklayın. Loco Translate ile çevrilen her şey FTP klasörlerinde tutulacak ve ‘Temalar’da yapılan bu değişikliklere kalıcı erişim sağlanacaktır.

Temalara veya şablonlara eklemek istediğimiz çeviri düzenlemeleri için Loco Translate’i kullanmak işte bu kadar basit; Artık bu işlem WordPress eklentilerini çevirmek için de uygulanabilir.

Bunu yapmak için Loco Translate’in ‘Ana Sayfası’na gitmeliyiz, WordPress sayfamızda bulunan eklentilerden herhangi birini seçeceğiz ve ‘Yeni dil’e tıklayacağız.

Bu noktada yukarıda açıklanan işlemin aynısını uygulayacağız, ancak bunun yerine doğrudan ‘dillere’ gidin, söz konusu eklentinin klasörüne tıklayacağız. Bunun içinde diller klasörünü arayacağız ve orada ekleyeceğimiz yeni dilin değişikliğini kaydedeceğiz.

Son olarak, geriye yalnızca seçili dil ile eklenti çevirisini oluşturmak kalır ve WordPress sayfasındaki değişiklikleri kaydedin. Bu şekilde, eklentilerde veya temalarda oluşturulan değişikliklerin hiçbir çevirisi kaybolmaz.

WordPress temalarını ve eklentilerini çevirmek için neden Loco Translate’i kullanmalısınız?

Temaları ve eklentileri çevirmek için Loco Translate’i kullanma göz önünde bulundurabileceğimiz en iyi seçeneklerden biri, blogların veya sayfaların belirli kısımların çevrilmesi gerektiğini unutmayın; ve ayrıca tüm bu eylemleri gerçekleştirmenin, bilgisayara WordPress yüklemekle her zaman daha iyi olduğunu unutmayın.

Loco Translate eklentisini, Eklentiler seçeneğine girerek ve arama çubuğunuzda arama yaparak elde etmek çok kolaydır. kolayca alabilir ve kurabilirsiniz.

loco çeviri temaları çevir eklentileri

Ek olarak, bu eklentinin sunduğu farklı seçenekler mükemmeldir, yalnızca eklentileri ve temaları çevirebilmekle kalmaz, aynı zamanda web sitenizin bir dizi seçenek ve bölümügiren kullanıcıların size teşekkür edeceği bir şey.

Eklentinin çalışması veya uygulaması çok basittir, ayrıca size farklı işlevleri yönetme seçeneği sunar. FTP veya sistem dosyalarından Yedekleme yaparken ve sayfanızdan bilgi alırken daha fazla güvenlik sağlamak için bilgisayarınızda.

Loco Translate’in sunduğu çeviriyi kaybetme riskini almamak için bu eklentiyi doğru kullanmayı öğrenmeniz önemlidir. WordPress eklentilerini ve temalarını çevirirken değişir.

Leave a Reply