WordPress sahipleri, web analitiği sektörünün devlerinden Parse.ly’yi satın aldı

parse.ly tr ana web analitik platformlarından biri büyük şirketler ve çevrimiçi medya için onlara hedef kitle verileri ve içerik optimizasyon araçları sağlar. Ve az önce WPVIP tarafından satın alındı.

WPVIP (‘WordPress VIP’ anlamına gelir) WordPress’i oluşturan ve geliştiren şirket olan Automattic’in iş bölümüdür.hem de “kurumsal WordPress’in lider sağlayıcısı”.

Kurumsal blogunda yayınlanan bir açıklamada, Parse.ly ekibi şunları etkiledi: iki şirket arasındaki değerlerin çakışması: “kuruluş hikayesi, açık bir ağa bağlılığı, yayıncılığın demokratikleşmesine olan bağlılığı [de contenidos]»…

…ve bunu açıkla tüm şablonunuz, mevcut Automattic şablonuna eklenerek WPVIP şablonuna dahil edilecektir.77 farklı ülkeden 1.300’den fazla çalışanı olan ve WordPress.com, WooCommerce, Tumblr veya JetPack gibi çeşitli yan şirketlere yayılmıştır.

WordPress'in arkasındaki şirket olan Automattic, uzaktan çalışma için yıllardır dahili olarak kullandıkları 'hafif Slack' P2'yi piyasaya sürdü

Parse.ly, WordPress siteleriyle sınırlı olmayacak

Peki Parse.ly ve WordPress VIP nasıl bir arada var olacak? Öncekinin hizmetleri CMS’nizin kullanımıyla bağlantılı olacak mı??

Parse.ly, WordPress iş sitelerini geliştirmek için ürünlerini nasıl kullanacakları konusunda “birçok fikre” sahip olduğunu iddia etse de, aynı zamanda diğer CMS ile kullanılmaya devam edilebileceğini açıkça belirtin:

“WPIP için içerik yönetimi, çok daha büyük bir dijital deneyim pazarının yalnızca bir parçası. Adobe Analytics’i Adobe CQ veya Experience Manager (AEM) kullanmadan kullanabildiğiniz gibi, Parse.ly kullanıcıları da ürünümüzü WordPress veya WordPress VIP kullanmadan kullanabilecek.”

Böylece, “Parse.ly’nin eklenmesiyle, WPVIP, herhangi bir CMS (hatta birkaç) çalıştıran herhangi bir site veya uygulama için birinci sınıf bir içerik analiz sistemi kullanmanın bir yolunu sunmaya başlıyor” diye açıklıyorlar.

Ancak, bu anlaşmaya varmadan önce WordPress için açık kaynak Parse.ly eklentisini açıklıyorlar. zaten “Parse.ly’yi web sitelerinde uygulamanın en popüler yoluydu” (İnternette CMS bulunan web sitelerinin yaklaşık yarısı WordPress kullandığından garip bir şey yok).

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler WordPress sahipleri, web analitiği sektörünün devlerinden Parse.ly’yi satın aldı aslen yayınlandı Genbeta Mark Merino tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…