Wordle'ın amacı nedir?

Wordle’ın amacı nedir?

kelime gibi birçok sosyal ağda olmasına rağmen, birçok İnternet kullanıcısı için bir gizem olmaya devam ediyor. Twitter veya Facebook yine de renkli kareleri sayılarla paylaşan kullanıcıları görebilirsiniz. wordle tam olarak nedir? Şimdi sizi internetteki güncel trendle tanıştırmak istiyoruz, güncel kalalım ve kaçırmayın! Viral olan her şey gibi birden bire ortaya çıkıyor ve üzerinde fazla düşünmüyor ve katılmak istiyorsunuz. İçin Wordle ile başlayın, Bunu yapmanın en kolay yolu web tarayıcınıza wordle kelimesini yazıp ilk linke tıklamaktır. Ortada kareler ve aşağıda sanal klavye bulunan çok minimalist bir sayfa görüyorsanız, doğru yerdesiniz. Wordle’ı akıllı telefonunuza veya tabletinize indiremezsiniz, ancak oyunu varsayılan web tarayıcınızda çalıştırabilirsiniz. Wordle tabanlı uygulamalar AppStore ve Google Play Store’da sürekli görünüyor, ancak yalnızca bir Wodle var!

Beyninizi Wordle'da eğitin

Wordle’ın amacı nedir?

Bu oyun sadeliği ile herkesi şaşırttı ve kuralları çok kolay anlaşılır. Dünyadaki tüm oyuncular tahmin ediyor günün aynı sözü ve bu oyunu günde sadece bir kez oynayabilirsiniz.

Sadece sahip olduğun günün kelimesini tahmin etmek için 6 deneme. Meli 5 harfli bir kelime girin ve günün kelimesinin o kelimenin harflerini içerip içermediğini kontrol edin. Neyse ki, oyunun yaratıcıları kelimeyi tahmin etmeyi kolaylaştırıyor: kelimenizin harfi günün kelimesiyle aynıysa, bu harfler buna göre vurgulanacaktır: sarı renkle vurgulanan harf harfin günün sözcüğünde, ancak farklı bir yerde, ancak bir yeşil renkle vurgulanan harf mektubun doğru yerde olduğu anlamına gelir, harflerin geri kalanı gri ile vurgulanmış ve günün sözünün bunları içermediğinden emin olabilirsiniz.

Oyunun zorluğunu artırmak istiyorsanız (ancak puanınızı etkilemiyorsa), Zor Mod’a geçin. Bu özel modda, bir sonraki denemede bir önceki denemenin ipuçlarını kullanmalısınız, yani BORED kelimesinde ‘B’ ve ‘R’ harfleri vurgulanmışsa, bir sonraki kelime bu harfleri içermelidir. mutlaka doğru yerde değil. Gördüğünüz gibi, bu oyunun tasarımı çok basit, ancak onu özelleştirebilirsiniz. Genellikle koyu bir arka plan kullanıyorsanız, şunları da yapabilirsiniz: yapılandırın karanlık mod burada. Oyunun yaratıcısı, renk görme eksikliği olan insan grubunu unutmadı: oyun özellikle onlar için yaratıldı. renk körü modu , yüksek kontrastlı renklerin göründüğü. İstatistikleri takip edebilirsiniz: Wordle’ı kaç kez oynadığınızı, kaç kez kaybettiğinizi öğrenecek, mevcut galibiyet serisini, maksimum galibiyet serisini kontrol edecek ve bir sonraki Wordle’ın ne zaman görüneceğini öğreneceksiniz. Sonuçlarınızla gurur duyuyorsanız, bunları sosyal ağlarda paylaşabilir veya doğrudan mesajlaşma uygulamasına gönderebilirsiniz.

Günün kelimesini hızlı bir şekilde nasıl tahmin edebilirim?

Bu oyunda en iyi sonuçları elde etmek için hiçbir kural yoktur. Her şey ne kadar odaklandığınıza ve ayrıca kaç kelime bildiğinize bağlıdır (Wordle sadece İngilizce versiyonundadır). Ancak, ipuçlarımızı kullanmakta özgürsünüz. Her şeyden önce, aklınıza ilk gelen kelimeyi girmenizi öneririz ve belki de benzersizdir! Kelimenin gerçek olması gerektiğini unutmayın, böylece rastgele harfler kullanamazsınız. kullanmaya çalıştım İngilizce’de en çok kullanılan harfleri içeren kelimeler, Ne: A, E, I, O, U, Y, D, R, T veya S ; Versiyona bağlı olarak dilbilimcilerin farklı analizlerini arayabilirsiniz. , popüler şarkı sözlerine farklı bir kompozisyon kazandırın. 5 harfli kelimeleri görüntülemek için sözlüğü kullanabilir veya özel bir araç kullanabilir veya belirli bir harf içeren kelimeleri bulmak için gelişmiş arama seçeneğini kullanabilirsiniz. Kötü bir gün mü geçiriyorsun? Günün kelimesini tahmin etmek için daha fazla şans ister misiniz? Wordle’ı bir günde çalıştırmak için yalnızca bir şans vardır, ancak Wordle’ı farklı bir cihazda veya başka bir bilgisayarda çalıştırmayı deneyebilirsiniz. gizli mod. Ayrıca, daha önce kullanılmış olan günlük kelimeleri bulmak da iyi bir fikirdir, bu yüzden tarayıcınızı kullanın ve kontrol edin. Günün sözünün tekrarlanma olasılığı gerçekten çok düşük. Ama asıl soru… bütün mesele bu mu? En iyi ve en hızlı olmak? Wordle eğlenceli bir oyun olarak görülmelidir, bu yüzden birkaç dakika odaklanmanızı öneririz – bu beyniniz için çok iyi bir egzersizdir!

wordle eğlenceli tutmak

Gelecekte bunama veya Alzheimer gibi hastalıklardan kaçınmak için düzenli beyin eğitiminin çok önemli olduğunu unutmayın. Bu oyun çok banal görünse de kesinlikle size çok fazla duygu yaşatacak, başkalarıyla oynayabilir ve yarışmalar yaratabilirsiniz. En kısa sürede bu dünya oyununa katılın! Yardıma ihtiyacınız olursa bizim tarafımızdan yapılan öğreticileri kullanabilirsiniz.

25 Ocak 2022 tarihinde Anna Grudzień tarafından

Leave a Reply