Wordle, çevrimiçi moda oyununu ücretsiz ve cep telefonunuzdan nasıl oynayabilirsiniz?

İtibaren kelime 2022 yılının ilk büyük başarısı olduğu söylenebilir. Bu basit oyun, dünyanın dört bir yanından her gün merakla bekleyen binlerce insanı kendine çekmeyi başardı. yeni bir müsabaka.

Sosyal ağlar, sorunları çözerek ya da çözmeyerek sonuçlarını paylaşan insanlarla dolup taştı. Bu gizli kelime oyunu tarafından sunulan bulmacalarson derece basit, ancak diğer çok daha karmaşık başlıklardan daha fazla olmasa da bağımlılık yapar.

[index][/index]

kelime

Wordle, moda sözcükleri keşfetme oyunu.

Wordle nedir ve nelerden oluşur?

Wordle yeni bir oyun değil. Yaratıcınız, Josh Wardle –Yaratıcının soyadından oyunun adı geliyor–, kendisi ve eşi aylardır her gün oynamasına rağmen geçen yılın Ekim ayında yayınladı. Binaen New York Timesoyun 1 Kasım’da 90 oyuncuya sahipken, 2 Ocak Pazar günü 300.000’den fazla oyuncuya ulaştı.

Oyun nispeten basit ama son derece iyi düşünülmüş. hakkında bir tahmin kelimelerinden oluşan bulmaca. Her gün, oyuncuların söylediği beş harfli yeni bir kelime var. tahmin etmeliler. Bunun için sahip oldukları altı deneme Devam etmek istemeniz durumunda yeni bir oyuna başlamak zorunda kalmadan önce.

Bir oyuncu kelimeyi her tahmin etmeye çalıştığında, harflerin renkleri değişir: yanlış konumda doğru bir harf kullanılmışsa sarıya, doğru konumda doğru bir harf kullanılmışsa yeşile dönün. Bu şekilde oyunun kendisi bize bir sonraki deneme için ipuçları veriyor.

Şimdi, şimdilik, Wordle yalnızca İngilizce olarak mevcuttur. Şu an için sürümü yok ispanyolca wordleoyunun başarısını hesaba katsak da, önümüzdeki haftalarda Josh Wardle veya başka bir yaratıcı tarafından gelebileceğini göz ardı etmiyoruz.

Oyunun gerçek büyüsü, olmasına rağmen özellikle bağımlılık yapan bir başlıkoynamak mümkün değil günde birkaç dakikadan fazla; kelimeyi bulman ne kadar sürer –veya birden fazla başarısız denemeden sonra menteşesiz kalır–. Yaratıcısı, amacın halkı saatlerce “bağlamak” olmadığını, kendi sözleriyle, “sizi günde üç dakika ayırmaya teşvik eden bir şey” olduğunu onaylıyor. Bundan daha fazla vaktinize ihtiyacı yok.”

wordle nasıl oynanır

Andro4all’daki galeriye göz atın

Wordle oynamaya başlamak çok kolaydır. Başlamak, cep telefonuna veya bilgisayara indirilmesi gereken bir uygulama değildir.. Bir tarayıcı ve İnternet bağlantısı olan hemen hemen her cihazdan erişilebilen bir web sitesidir. Artı, Wordle tamamen ücretsizdir.

Wordle’a erişirken, bir boş ızgara ve altta bir klavye. Sözümüzü yazmaya başlayabiliriz ve işimiz bittiğinde “Enter” a basabiliriz.

Sözcüğü vurursak, tüm harfler yeşile döner. Aksi takdirde, oyun bize hangilerini vurduğumuzu bilmek için ipuçları verecektir.

Sonunda, bir göreceğiz istatistik ekranı oynadığımız süreler, kazanılan maçların yüzdesi ve galibiyet serimizle. Yeni bir kelime veya “Wordle” kullanılabilir olana kadar kalan süreyi gösteren bir sayaç da görünür.

kelime oyunu oynamak

Ekstra: puanlarınızı nasıl paylaşabilirsiniz?

Son günlerde Twitter gibi sosyal ağlar, kendi paylaşımlarını paylaşan insanların gönderileriyle dolup taştı. kelime zaferleriher girişimin başarılarını ve başarısızlıklarını temsil eden karelerin “emojileri” ile.

İçin wordle puanınızı paylaşınTwitter’da, WhatsApp’ta veya başka bir platformda, oyunu bitirmeniz ve ardından «Paylaş»a dokunmanız yeterlidir.

Josh Wardle, neredeyse istemeden, Bir oyunu viral hale getirmek için mükemmel bir tarif biçiminin basitliğine rağmen. Bir zamanlar efsanevi Flappy Bird’de olana benzer bir şey. Umarız, evet, o oyunda olanın aynısı Wardle’da da olmaz.

sıradan oyunlar

En iyi sonsuz koşucu AndroidEn iyi ücretsiz Android oyunlarıZor Sudoku oyunlarıİnternetsiz Android oyunları

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

  • Google Nest Cam iç mekan, analiz: evinizin güvenliği için harika bir müttefik
  • Xiaomi Redmi Watch 2 Lite incelemesi: Redmi’nin en ucuz akıllı saati buna değer mi?
  • OnePlus Buds Z2, analiz: 100 Euro’dan daha düşük bir fiyata aktif gürültü engelleme özelliğine sahip iyi kulaklıklar
  • HAMMER Blade 5G incelemesi: buna değer mi? Görüş, özellikler ve daha fazlası
  • Sony Xperia 5 III, analiz: kompakt akıllı telefonların kralı tüm izleyiciler için uygun değil
  • Kulaksız (1) Black Edition, analiz: büyük bahisler olarak asetatlar ve ses kalitesi
  • Huawei Vision S 55″, analiz: Bu devasa akıllı ekran, eski TV’nizi kullanımdan kaldırmak istiyor
  • realme GT Neo 2, inceleme: tasarım için geldik, mükemmel performansı için kaldık

Wordle, çevrimiçi moda oyununu ücretsiz ve cep telefonunuzdan nasıl oynayacağınız girişi ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.