Word Word'de klavye ile kopyala, kes ve yapıştır işlevleri nasıl kullanılır - Yöntemler Kılavuzu Oluşturma aracının sunduğu tüm işlevler arasında…

Word Word’de klavye ile kopyala, kes ve yapıştır işlevleri nasıl kullanılır – Yöntemler Kılavuzu Oluşturma aracının sunduğu tüm işlevler arasında…

Sunduğu tüm özellikler arasında metin dosyası oluşturma aracı: Word, kopyala, kes ve yapıştır bu programda en çok kullanılanlardır. Kullanıcının sadece faresiyle birkaç seçim yaparak fikirlerini basit bir şekilde düzenlemesine ve yeniden sıralamasına izin veriyorlar.

Ancak, bu işlevleri kullanmanın yolu fare kullanımıyla sınırlı değildir, ancak şunları yapabilirsiniz: klavye ile pratik bir şekilde bunlara erişin bilgisayarından. Bu nedenle, klavyeyle bu kopyalama, kesme ve yapıştırma yöntemini bilmenin önemi, muhtemelen Word’deki otomatik kaydetme işlevini etkinleştirmenin önemine eşittir.

Ayrıca, bilmenin sunduğu büyük avantaj bu klavye işlevleri word’de nasıl kullanılır, bu komutları bilgisayarınıza entegre edilmiş herhangi bir düzenleme aracında kullanabilmenizdir; mevcut belgelerden tarayıcınıza.

Bu nedenle, emrinizde olan bu araçlardan yararlanmanız için, öğrenmeniz için size bir yöntem rehberi göstereceğiz. Word’de kopyala, kes ve yapıştır işlevleri nasıl kullanılır? klavye ile.

Word’de kopyalama işlevi klavyeyle nasıl kullanılır?

programda Word metinlerinin oluşturulması ve düzenlenmesi Word, metin düzenleme araçlarının çoğunu klavyenin dahili işlevlerine entegre olarak sunduğundan, kopyalama işlemini yalnızca fareden gerçekleştirmek mümkün değildir. Pek çok kullanıcının karşılaştırmalı olarak kullanmayı tercih ettiği şey, bu işlevleri yerine getirmek için ellerini klavyeden çekmemeleri daha kolay.

Word'ü bir dizüstü bilgisayarda kullanan kişi

Öte yandan, bu işlevlerin de olduğunu unutmamalısınız. bunları yalnızca bilgisayar klavyenizden yapabilirsiniz. Yani Word belgeleri oluşturmak ve düzenlemek için cep telefonunuzu kullanıyorsanız, kopyala ve kes işlevlerini kullanmanın farklı bir işlem altında yapıldığını fark edeceksiniz.

yani kullanmak istersen klavye ile kopyalama işlevi, yapmanız gereken ilk adım, metni veya varsayılan olarak resmi fare ile seçmektir. Ardından klavyenizdeki “Ctrl” tuşlarına ve ardından “C” harfine basmalısınız. Bu sayede seçmiş olduğunuz metin veya resim kopyalanarak bilgisayarınızın panosuna kaydedilecektir.

Word’de kesme işlevi klavyeyle nasıl kullanılır?

Word’ün bu klavyeyle tümleşik özelliğini kullanmak, kopyalama işlevini kullan programda bu yöntemle. Yani bu işlevi bilgisayarınızda yüklü olan Word programından veya dilerseniz Word programını içeren ücretsiz çevrimiçi Microsoft Office platformundan kullanabilirsiniz.

Bu nedenle, yapmanız gereken ilk şey, kesmek istediğiniz öğeyi farenin sol tuşuyla, ister görüntü isterse belge içindeki bir metin olsun seçmektir. Daha sonra klavyenizdeki “Ctrl” fonksiyonuna ve ardından “X” harfine basmalısınız, çünkü bu Word’de kesme işlevini kullanma komutu.

belge ve dosya simgeleri

Bu şekilde bu talimatları uyguladıktan sonra kesmeye karar verdiğiniz eleman, bilgisayarınızın panosuna kaydedilir böylece daha sonra kullanabilirsiniz.

Bu nedenle, biri olarak öne çıkıyor metinleri düzenleyenlerin favori işlevleri, editörün metni çok daha verimli bir şekilde oluştururken fikirlerinin sırasını değiştirmesine izin verdiği için. Seçili olanı kopyalayıp silmeniz gerekmeyeceğinden, kesmeniz yeterlidir.

Word’de yapıştırma işlevi klavyeyle nasıl kullanılır?

bu kelime düzenleme araçları düzenleme görevlerini birçok yönden kolaylaştırdılar. Peki, bu programa resim eklemek ve düzenlemek, Word’deki klavye işlevlerini kullanarak kopyalama ve kesme araçlarını kullanmak mümkündür. Sonuç olarak, bu öğeleri daha sonra aynı türden başka bir işlevle yapıştırma eylemini sağlar.

Peki neden klavyeyi kullanarak Word’e yapıştırabilirsinizimleci daha önce kopyaladığınız veya kestiğiniz öğenin yapıştırılmasını istediğiniz yere yerleştirmelisiniz.

Ardından ikinci adım, bilgisayar klavyenizdeki “Ctrl” tuşlarına ve ardından “V” harfine basmaktır, çünkü bu yapıştırma komutudur. Bu şekilde, yapabilirsiniz herhangi bir öğeyi Word’de klavyeyle yapıştırın Panonuzda bulunan

Leave a Reply