Windows’ta neden C her zaman varsayılan sürücü harfidir (ancak isterseniz bunu A: olarak değiştirebilirsiniz)

Windows manzarasının bir parçası olarak tüm hayatı boyunca oradaydı ve orada ne yaptığını merak etmemiş olabilirsiniz. Hakkında konuşuruz sabit sürücünüzü tanımlayan ‘C:’ harfi (veya daha doğrusu bölüm) ana. Yani, ana (ve bazen tek) ise, neden A: veya B: atamasın?

Bu, Windows işletim sistemlerine özel bir şey değildir, ancak ‘babasından’, MS-DOS sisteminden miras kalan bir isimlendirmelansmanından bu yana 40 yıl önce.

Ve o zamanlar alfabenin ilk iki harfinin sabit disklere atanamamasının nedeni basit: o zamanlar bilgisayarlar her zaman yerleşik bir sabit sürücü ile gelmediler, ancak çıkarılabilir medya okuyucu sürücüleri vardıdisketler (8″, 5¼” veya 3½”) veya bantlar gibi.

Bu birimlere oldu A ve B sadece onlar için ayrılmıştı.… ve geri kalanı, sabit diskler olsun ya da olmasın, kalan şarkı sözlerine atandı.

MS-DOS ve Windows

Microsoft’un her zaman verdiği önem geriye dönük uyumluluk Bu geleneği Windows’un gelişinden ve disket sürücülerinin önemini yitirmesinden (veya daha sonra ortadan kaybolmasından) sonra da devam ettirdi. Bütün bunlar için eski yazılımın düzgün çalışmasını sağlamak.

Ancak, Windows’un varsayılan davranışının A ve B’yi disket sürücülere ayırmak olduğunu anlamına gelmezekipmanımızda bu tür bir donanımın bulunmaması durumunda, bu tahsisi değiştiremeyiz bu harflerden herhangi birini disk bölümlerimizden birine bağlamak için.

{«videoId»:»x80457v»,»autoplay»:true,»title»:»Windows, Mac, Linux’un EN TEHLİKELİ 10 KOMUTU: BİLGİSAYARINIZI YOK edebilirler»}

Disk Yönetimi’nden sürücü harfini değiştirin

Sürücü harflerini yeniden atamanın ilk yöntemi, yerel Windows aracı ‘Disk Yönetimi’. Çalıştırmak için, sadece yaz ‘diskmgmt.msc Windows arayüzünün arama çubuğunda (veya ‘Dosya > Yeni Görev Çalıştır‘ Görev Yöneticisi’nde) ve sistemimizin birimlerinin bir listesi önümüzde görüntülenecektir.

Bizi ilgilendirene sağ tıklamamız gerekiyor, “Sürücü harfini ve sürücü yollarını değiştir” e tıklayın:

ekran görüntüsü 1

Görüntülenen pencerede değiştir düğmesine tıklayacağız ve ardından A’dan Z’ye harflerle bir açılır alan görünecektir. İlgimizi çekeni seçiyoruz, ‘Kabul Et’e tıklıyoruz ve hepsi bu.

Xataka editörleri hangi harici sabit diski kullanır: Yedeklemeler, oyunlar, fotoğraflar ve videolar için 13 öneri

Sürücü harfini terminalden değiştir

Aynı görev için diğer alternatif, metin moduna başvurmayı içerir, sistem terminalini kullanma (CMD.exe) ve aşağıdaki komut dosyasını girme (parantezler hariç):

disk bölümü

liste hacmi

ses seviyesini seç [insertar número del volumen de disco en cuestión]

harf ata=[insertar letra deseada para el volumen de disco]

çıkış

bunu yaptı, Sürücü harfinin değiştiğini hemen göreceğiz.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Windows’ta neden C her zaman varsayılan sürücü harfidir (ancak isterseniz bunu A: olarak değiştirebilirsiniz) aslen yayınlandı Genbeta Mark Merino tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…