Windows’ta hangi antivirüsü seçerim? Bunlar en çok kullanılan 10

Hepimiz virüslerden, Truva atlarından ve her türlü tehdide karşı korunmak için bilgisayarımıza en iyi antivirüsü yüklemek istiyoruz. güvenlik. Ancak web’de Windows 10 antivirüsün kendisinden az çok bilinen diğer markalara kadar çok çeşitli seçenekler bulabiliriz. İnternette farklı bulabilsek de antivirüs güvenlik testleri, bunların güvenilir olduğunu ve değiştirilmediğini bilmek oldukça karmaşıktır. Bu nedenle güvenlik testlerini bir kenara bırakırsak, gerçekten insanların en güvendiği güvenlik programları olan AV-Comparatives sayesinde göreceğiz.

2020 hem gerçek dünyada hem de sanal dünyada virüsler açısından oldukça karmaşık bir yıl oldu. Uzaktan çalışma ve bilgisayar kullanımının genel kullanımındaki artış, bilgisayar korsanlarının etkinliklerini önemli ölçüde artırmalarına neden oldu. Bu nedenle, sorunlardan kaçınmak istiyorsak, iyi bir antivirüse güvenmek çok önemliydi.

Böylece 2020 yılı sonunda platform AV-Karşılaştırmalar kullanıcıların en çok hangi firmalara güvendiğini öğrenmek için antivirüslerinin ne olduğunu paylaşabilecekleri bir anket açtı. Anketten iki hafta sonra ve toplanan 2.000’den fazla örnekten sonra, platform bugün sonuçları öğrenene kadar cevapları kontrol ediyor ve yazıyor.

Tüm anket verilerini derinlemesine görmek istiyorsanız buradan yapabilirsiniz.

pencere savunucusu

En çok kullanılan antivirüs hangisidir?

AV Comparatives, test sonuçlarını kıtalara ayırdı. Bu şekilde, nerede yaşadıklarına bağlı olarak insanların favori antivirüslerinin hangileri olduğunu bilebiliriz. Açık Avrupakullanıcıların favorisi Kasperskyen iyi bilinenlerden biri, ardından popüler bitdefender. İlginç bir şekilde, Microsoft’un antivirüs programı, Windows Defendervarsayılan olarak tüm bilgisayarlara yüklenmesine rağmen üçüncü sırada yer alır.

Kıtamızda kullanılan diğer güvenlik programları şunlardır:

  • ESET
  • dur
  • Norton
  • F Güvenli
  • Avira
  • mcafee
  • G-Data

Kuzey Amerika’da işler biraz değişiyor. Bitdefender, Amerika Birleşik Devletleri’nde en çok kullanılan virüsten koruma yazılımıdır ve onu ESET ve Kaspersky. Windows Defender, en çok kullanılan dördüncü virüsten koruma yazılımıdır; bu, ülkenizdeki insanların Microsoft’a yeterince güvenmediği anlamına gelir. Merakla, bu kıtada en çok kullanılan 10 arasında bulabiliriz kötü amaçlı yazılım baytları çoktan ortalamaAvrupa’da olmayan bir şey.

Asya, Microsoft’a güveniyor ve Windows Defender, Kaspersky’den önce en çok kullanılan güvenlik yazılımı olarak ikinci sırada yer alıyor. Bu kıtada AhnLab ve K7, ülkemizde görmeye alışık olmadığımız ilk 10, iki antivirüs arasında öne çıkıyor.

Ve son olarak, Güney Amerika’ya geliyoruz. Bu alanda kullanılan ilk 3 antivirüs, bu üç konumda Bitdefender, Kaspersky ve Windows Defender ile Avrupa’nınkine çok benzer. Ayrıca, bu kullanıcıların güveni Pandaiçinde olduğu gibi TrendMikro ve malwarebytes.

İlgilenilen diğer veriler

Profesyonel alanda şirketlerin en çok güvendiği, en çok kullanılan güvenlik ürünleri ile Kaspersky, Bitdefender ve Windows Defender. Ve tabii ki en çok kullanılan işletim sistemi Windows 10, ardından Mac os işletim sistemikim hafif bir artış oldu.

Ankete katılan tüm kullanıcıların yaklaşık %85’i güvenlik yazılımlarından memnun veya çok memnun. Kullanıcıların sadece %9’unun virüsten koruma lisansının otomatik olarak yenilenmesine nasıl bahis oynadığını ve geri kalanının bunu etkinleştirmediğini veya süresi dolmak üzereyken elle kontrol ettirip yenilemeyi tercih etmediğini belirtmek ilginçtir.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…