Windows sistem yöneticisi için önemli bir araç olan PowerShell Galerisi nedir?

Node.js proje geliştiricilerinin NPM gibi kod parçacıklarına sahip bir paket havuzuna sahip olması ve .NET geliştiricilerinin NuGet’e sahip olması gibi, PowerShell betikleri ve modüllerinin geliştiricileri Web sitelerine göre, Microsoft tarafından yönetilen bir hizmet olan PowerShell Galerisi’ne sahipler.

PowerShell komutlarını ve İstenen Durum Yapılandırması (DSC) kaynaklarını içeren faydalı modüller bulacaksınız. Ayrıca, bir dizi görevi tanımlayan ve bu görevlerin sıralanmasını sağlayan komut dosyaları (bazıları PowerShell iş akışlarını içerebilir) bulacaksınız.

PowerShell Galerisi şu anda Halihazırda yaklaşık 3.200 milyon indirme yapılmış olan 66.367 paket. Paketlerin bazıları Microsoft tarafından geliştirilmiştir, ancak diğerleri PowerShell topluluğu tarafından oluşturulmuştur.

arasında sunduğu yardımcı programların türü hakkında bir fikir edinmek için en popüler paketler deponun içeriği aşağıdakileri içerir:

Windows Terminal, Linux için PowerShell, Cmd ve Windows Alt Sistemini (WSL) birleştiren yeni Microsoft konsoludur.

  • Az.Hesaplar: Azure Resource Manager’da kullanıcı hesaplarını yönetmek için “cmdlet” içeren modül.

  • Paket Yönetimi: İnternet üzerinden yazılıma erişmek için bir paket yöneticisi.

  • Bilgisayar YönetimiDsc: Görev zamanlaması, sanal bellek yönetimi veya güç ayarları vb. gibi bilgisayar yönetiminin yönleriyle ilgili DSC kaynakları.

Öncelikle Windows dünyasına odaklanmış olmasına rağmen, PowerShell ve galerisi Linux’ta da kullanılabilir.

Nasıl kullanılacağına temel bir bakış

PowerShellGet modülü sayesinde, herhangi bir PowerShell kullanıcısı galeriyi her türlü paketi yüklemek, algılamak ve indirmek için kullanabilir. Güncellemeden önce, aşağıdaki komutu kullanarak yukarıda belirtilen NuGet’in en son sürümünü yüklemeliyiz:

Install-PackageProvider -Adı NuGet -Force

Aksi takdirde, kullanmaya çalıştığımızda PowerShell yüklemeyi teklif edecektir. İlk kurulum yapmadan galeride Active Directory ile ilgili modülleri aramaya çalışırsak (‘Find-Module *activedirectory*’ komutunu kullanarak) bu gerçekleşir:

ekran görüntüsü 12

Kurulduktan sonra artık ilgili aramayı yapabiliriz:

ekran görüntüsü 13

Ve bilgisayarımıza hangi modülü kurmak istediğimizi öğrendiğimizde tek yapmamız gereken çalıştırmak. Kurulum Modülü. Örnek vermek:

Yükleme Modülü -Adı PowerShellGet

Öte yandan, bir komut dosyası yüklemek istiyorsak, ‘ komutunu kullanmalıyız.Kurulum Komut Dosyası‘, ardından PowerShell Galerisi’ndeki adı da gelir.

{«videoId»:»x80457v»,»autoplay»:true,»title»:»Windows, Mac, Linux’un EN TEHLİKELİ 10 KOMUTU: BİLGİSAYARINIZI YOK edebilirler»}

Elbette, diğer benzer paket yöneticilerinde olduğu gibi, modüller ve betikler daha yeni sürümlere yükseltilebilir. Bunun için komutları alacağız’Güncelleme-Modülü‘ veya ‘Güncelleme-Script‘.

Ve son olarak, kontrol edebiliriz Geçmişte PowerShell Galerisi’nden yüklediklerimiz‘ komutları ileGet-InstalledModule‘ ve ‘Get-InstalledScript‘.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Windows sistem yöneticisi için önemli bir araç olan PowerShell Galerisi nedir? aslen yayınlandı Genbeta Mark Merino tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…