Windows için Macrium Reflect ile yedekleme yapın

Bir sabit sürücünün ne zaman arızalanacağını veya bir tür kötü amaçlı yazılımın dosyalarımızı ne zaman bozabileceğini asla bilemeyiz. Bu sorunu gidermek için kullanabileceğimiz bir çözüm, verilerimizin yedeğini almaktır. Bu eğitimde nasıl olduğunu açıklayacağız Macrium Reflect ile bir Windows yedeği oluşturun böylece daha sonra gerektiğinde geri yükleyebilirsiniz. Bu basit programla nasıl tam bir yedekleme yapacağınızı bilmek istiyorsanız, tüm ayrıntılara sahipsiniz.

Veri kaybı durumunda, daha önce oluşturduğumuz yedeği geri yükleyerek kolayca kurtarabiliriz. Açıkçası, ne kadar yeniyse ve ne kadar sık ​​yaparsak o kadar az bilgi kaybederiz.

Macrium Reflect bize neler sunuyor?

Macrium Reflect’in ücretsiz sürümü bize hem ev hem de iş kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılama kapasitesine sahip ücretsiz bir yedekleme, disk görüntüleme ve klonlama çözümü sunuyor.

Bu program şunları sunar:

 • Hızlı yedeklemeler.
 • Macrium Image Guardian ile fidye yazılımı koruması
 • Macrium Site Manager ile merkezi yönetim.

Kullanacağımız sürüm ücretsiz, yani tüm seçenekler mevcut olmayacak veya 30 günlük bir süre için geçerli olacak.

Macrium Reflect’in Kurulumu

Yapacağımız ilk adım, programı bilgisayarımıza kurmaktır. Web sitelerine giderek başlayalım. Bu durumda, ücretsiz sürümünde Macrium Reflect 7’yi seçeceğiz. Yüklemek için iki şeye ihtiyacımız olacak:

 1. Bize kayıt kodunu ve indirme URL’sini göndermek için bir e-posta.
 2. Yükleyiciyi e-postayla gelen bir bağlantı aracılığıyla indirin.

Bunun için Macrium Reflect 7 Free Edition’ı indirebileceğimiz bölüme gidiyoruz ve butona tıklıyoruz. Ev kullanımı. Kullanmak istediğimiz e-postayı oraya koyuyoruz ve geliştiriciden daha fazla bilgi almak isteyip istemediğimize karar veriyoruz. Yapacağımız bir sonraki şey, yükleyiciyi e-postayla gelen URL’den indirmek. Sonra çalıştırıyoruz ve şöyle bir ekranla karşılaşacağız:

Gördüğünüz gibi, kurulum zaten seçili Özgür veya ücretsiz, bu yüzden İndir’e tıklamanız yeterlidir. Macrium Reflect’i Ücretsiz Sürüm sürümünde yüklemeye devam etmek için bir sonraki adım, Sonraki.

Burada yükleyiciyi karşılıyoruz ve tıklayın Sonraki devam etmek.

Daha sonra bize programı ne için kullanmamız gerektiğini soruyor. İşte seçiyoruz ev postayı gönderirken seçtiğimiz şey buydu ve biz Sonraki.

Şimdi kurulum sürecinde daha dikkatli olmamız gereken an geliyor.

Burada iki bölümü doldurmamız gerekiyor ve ardından Sonraki:

 • e yükleyiciyi indirmek için kullandığımız e-postayı nereye koyacağız.
 • Tescil kodu e-postamıza gönderdikleri kayıt kodunu dolduracağız.

Sıra, programın kurulmasını istediğimiz klasörü seçmeye geliyor. Benim durumumda, varsayılan olarak gelen seçeneklerle bıraktım ve ardından üzerine tıkladım. Sonraki.

Yapmamız gereken bir sonraki şey düğmeye basmak Düzenlemek Kurulumun başlaması için.

Macrium Reflect kurulumu bitince karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek ve üzerine tıklayacağız. bitiş Kurulumu bitirmek için.

Macrium Reflect’i kullanmaya başlama

Bu bölümde programın ana bölümlerini kısaca açıklayacağız. Daha sonra Windows işletim sistemimizin bir yedeğini oluşturacağız ve nasıl geri yükleneceğini açıklayacağız. Programı ilk başlattığımızda ana ekranını göreceğiz.

En üstte, genellikle tüm programlarda bulunan temel seçenekleri buluyoruz:

 • dosya seçeneği ile çıkış programdan çıkmak için
 • görüş bununla birlikte, aşağıdan gelen büyük simgeler ve yenileme seçeneği ile araç çubuğunu kaldırabiliriz.
 • Destek olmak yapabileceğimiz yedekleme türlerini gösterir.
 • onarmak oluşturduğumuz imaj üzerinden yedeği geri yüklemek için.
 • Diğer Görev seçeneği vurgulamamız gereken yer Kurtarma Medyası Oluşturun. Onlar sayesinde, bilgisayarımızı onunla başlatmak ve acil bir durumda sistemi geri yüklemeye devam etmek için bir Windows PE önyükleme diski oluşturabiliriz.
 • Yardım yardıma sahibiz ve ilgilenirsek tam sürümü satın alabiliriz.

Bunun altında büyük simgeler içeren bir araç çubuğumuz var. İşlevleri, bir DVD ile temsil edilen bir kurtarma diski oluşturmak, programın ayarlarını iki dişli çark simgesiyle düzenlemek ve daha fazlasıdır.

Ardından ekran ikiye bölünüyor. Pencerenin sol kısmı, gerçekleştirebileceğimiz farklı görevlere ayrılmıştır. Disk Görüntüleri yedekleme için ve onarmak Macrium Reflect ile oluşturduğumuz görüntüleri geri yüklemek için. Öte yandan, sağ tarafta bilgisayarımızın sabit disklerinin gösterildiği birkaç simgemiz var.

Macrium Reflect ile nasıl yedek oluşturulur?

Macrium Reflect ile bir yedek oluşturmak istiyorsak, en üstteki menüye gideceğiz. Destek olmak. Microsoft işletim sistemimizin yedeğini almak için seçeneğe tıklayacağız. Windows Yedekleme.

Bu program, Windows önyüklemesi (önyükleme ve veri) ile ilgili tüm bölümleri otomatik olarak algılayacaktır. Tek yapmamız gereken hedef klasörü girmek. Mümkünse, yedeklemeyi farklı bir sabit sürücüde yapmak daha iyidir. Bu sayede bir donanım arızası meydana gelirse verileri kaybetmemiş oluruz. Yapmamız gereken bir sonraki şey üzerine tıklamak Sonraki.

Bu ekran daha sonra görünecektir:

Yapacağımız şey İleri’ye tıklamak, ancak düzenli olarak yedekleme yapmak için bir görev oluşturmak istiyorsanız, tıklayacağız. Program Ekle.

Burada görevin yürütüleceği sıklığı, günü ve saati ayarlayabiliriz. Herhangi bir şey yapmasını istemiyorsak, üzerine tıklamamız yeterlidir. Sonrakive bize yapılacak işlerin bir özetini sunacaktır.

tıkladıktan sonra bitişbu ekran gelecek ve üzerine tıklayacağız Tamam:

Burada yedeklemeyi nasıl gerçekleştirdiğini görebilirsiniz.

Şimdi, programların ve dosyaların sabit diskimizi ne kadar işgal ettiğine bağlı olarak, daha fazla veya daha az zaman alabilen işlemin bitmesini bekliyoruz. Aynı şeyi dosya ve klasörlerle yapma imkanı da vardır. Sadece 30 gün boyunca yapabileceğimiz tek şey mekanikler aynı olurdu ama bunun için ücretli bir versiyonun olması ilginç olurdu.

Macrium Reflect ile bir yedeği geri yükleyin

Daha önce Macrium Reflect ile oluşturulmuş bir yedeği geri yüklemek istiyorsak sekmesini seçmeliyiz. onarmak kırmızı kutu ile işaretlenmiştir. Ardından, sabit sürücülerimizin bir özetini ve oluşturulan kopyaları göreceğiz.

Atacağımız bir sonraki adım, Resmi Geri Yükle daha önce oluşturduğumuz yedekten. Ardından, yedekleme oluşturmaya yönelik olana benzer yeni bir sihirbaz açılacak ve geri yükleme sürecinde bize rehberlik edecek.

Burada bize geri yüklemenin Windows PE kurtarma modunu kullanmamızı gerektirdiğini söylüyor ve Ve budur.

Burada seçiyoruz Windows PE’den çalıştırın:

Şu anda tıklayacağımız şey için yeniden başlatmalıyız. şimdi yeniden başlat.

Yeniden başlatmanın ardından, geri yükleme işlemini otomatik olarak başlatacağı bir Windows PE kurtarma moduna girecektir.

Bitmesini bekleyeceğiz ve sonra otomatik olarak nasıl yeniden başladığını göreceğiz. Her şey yolunda giderse, Windows bu durumda olduğu gibi normal şekilde başlayacaktır. Bilgisayarımızın açılmaması durumunda programı başka bir bilgisayara kurarak Windows PE önyükleme disketi oluşturabiliriz. Daha önce de belirttiğimiz gibi, bu fonksiyon bölümde bulunur. Diğer Görev.

Bununla, Windows’un bir yedeğini oluşturabilmek ve gerektiğinde onları tekrar geri yükleyebilmek için basit bir program olan Macrium Reflect’teki öğreticiyi bitiriyoruz.

Windows için Macrium Reflect ile yedek kopyalar oluşturma makalesi RedesZone’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…