Windows Görev Çubuğu bu değişikliklerle daha az kafa karıştırıcı olacak

Windows sisteminin, PC ile günlük yaşamda anahtar olarak kabul edilebilecek birkaç bileşeni vardır. Bunlar arasında bulduğumuz görev çubuğuen çok kullandığımız öğelerden biri, bu nedenle herhangi bir iyileştirme her zaman takdir edilecektir.

Çalıştırdığımız programların bulunduğu yer burasıdır, en çok kullandığımız programları hızlı bir şekilde açmak için sabitleriz. Windows’ta neredeyse her zaman görünür durumdadır, böylece ihtiyaç duyduğumuzda bu Görev Çubuğu ile etkileşime girebiliriz. Bu nedenle Redmond firması, şimdi olduğu gibi zamanla daha konforlu ve işlevsel hale getirmeye çalışıyor. Aslında, birkaç aydır söyleniyordu ki microsoft sistemin ana bileşenlerinde iyileştirmeler üzerinde çalışıyor.

Aslında bu değişiklikler, güneş vadisi güncellemesi Lansmanı bu yılın Ekim veya Kasım aylarında yapılması planlanan Windows 10. Tüm bunların kanıtı olarak, şimdi de adı geçen eleman olan Görev Çubuğuna ulaşacak bazı değişiklikler hakkında yeni ipuçları ortaya çıkıyor. Burada, görebildiğim kadarıyla, bazı dikkate değer iyileştirmeler var. bağlamsal menü göreceğimiz gibi, bu önemli bölümün Bu, işletim sisteminin en çok kullanılan özelliklerinden biri olduğunu hesaba katarsak özellikle önemli hale gelen bir şeydir.

Windows Görev Çubuğuna gelen değişiklikler

Böylece Microsoft’un şu anda hazırladığı şey, bu bölümde bulabileceğimiz unsurların nasıl olduğudur. Spesifik olarak, belirli uygulamalara sağ tıkladığımızda mevcut seçeneklerin nasıl görüneceğine atıfta bulunuyoruz. Bunların arasında bazı önemi bulabiliriz not defteri veya Kelime. Yani, neden bahsettiğimiz hakkında size bir fikir vermek için, şimdi Görev Çubuğundan bir programla açılan yerel bir dosyaya sağ tıkladığımızda yeni bir seçenek göreceğiz. Aslında bu bizim açmamıza izin verecek. dosya konumu doğrudan etkileşime geçebilmemiz için.

Dosya Konumu Görev Çubuğunu Aç

Ancak bu bölümde bulacağımız tek şey bu değil. Aynı zamanda ve sistemin test sürümlerinde zaten görülenlerden, Microsoft ayrıca bu bölümün içerik menüsünden bazı seçenekleri kaldırmayı planlıyor. Bu nedenle, Görev Çubuğuna sağ tıklamak artık görev görünümü düğmesi seçeneğini veya Windows Ink çalışma alanını bulmaz.

Ayarlar uygulaması büyümeye devam ediyor

Ayrıca, ayrıca kaldırıldı pencerelerde arama bu bölümden. Bu nedenle, hayal edilmesi kolay olduğu gibi, bu bağlam menüsünün kullanımını basitleştirmek istenmektedir. Bu, bahsettiğimiz bu işlevlerin ortadan kalkacağı anlamına gelmez. Bunu söylüyoruz çünkü Redmond’dan olanlar onları büyümeye devam eden bir bölüm olan Sistem Yapılandırma uygulamasına aktarıyorlar. Bu ayrıca, burada daha fazla özelleştirme seçeneği paketlemeyi ve Görev Çubuğundaki dağınıklığı azaltmayı da başarır.

Elbette Windows 10’u etkinleştirmemiş olanlar o andan itibaren bu seçeneklere erişemeyecekler. ayar. Bunun nedeni, sistem aktif değilse, özelleştirme seçeneklerine erişimin mümkün olmamasıdır. yazılım.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…