Windows bilgisayarınızı klavyeyle nasıl kapatabilirsiniz?

Windows başlat menüsüne gidiyorsunuz, küçük pencerede fare ile tıklayın ve “başlat / kapat” düğmesi olan bir çizgi ile daire içindeki düğmeye tıklayın. Orası bilgisayarınızı kapatabilir veya yeniden başlatabilirsiniz. Ancak bu iyi bilinen işleme ek olarak, Windows tabanlı bilgisayarınızı klavye kısayollarıyla kapatmanızı sağlayan farklı yollar da vardır.

F4 – en popüler ve en hızlı yol

Alt+F4 tuşlarına aynı anda basın. Kombinasyon Alt+F4, sistem pencerelerini ve uygulamaları kapatmak için de kullanılır bu yüzden tüm programları kapatmalısınız çünkü değilse, göz attığınız sekmeleri kapatacaksınız. Çeşitli seçeneklerden oluşan bir açılır liste içeren bir pencere açılır: oturumu kapat, askıya al, kapat, yeniden başlat veya kullanıcı değiştir. İlk seçenek tam olarak kapatmaktır, bu yüzden bu amacı gerçekleştirmek için sadece “enter” tuşuna basmanız yeterlidir.

Bilgisayarınız çökerse ve kapatmak istiyorsanız

üzerinde görevler

Bilgisayarınız herhangi bir nedenle donarsa, kapatmak veya yeniden başlatmak için başlat menüsüne gidemezsiniz. Ancak çok popüler olan ve aksiliğe rağmen bilgisayarınızı kapatmanıza izin veren bir numara var. Aynı anda üç tuşa basmanız gerekir: Ctrl+Alt+Delete. Mavi ekran devam ediyor ve birkaç seçeneğiniz var. Klavyenizi kullanmayı bırakmamak için yapmanız gereken şey, kapatma çemberine ulaşana kadar tuşlarla aşağı kaydırmak.

Bu mavi ekran noktasında fareyi kullanmak istiyorsanız bunu da yapabilirsiniz (daha önce bilgisayarınız kilitlenmiş olsa bile artık farenizi yeniden kullanmanız mümkün olacaktır). Bu, Windows’taki Görev Yöneticisi yardımcı programlarından biridir. Bu arada, burada bilmelisin ki klavye kısayolu da var bu, video sürücülerinizi sıfırlamanıza yardımcı olur.

Windows 10 PC'niz yavaş kapanıyor mu?  böylece düzeltebilirsin

Fareyi kullanıyormuşsunuz gibi: ana sayfa düğmesi

Başlıksızbaşlangıç ​​2

PC’nizin klavyesinde muhtemelen Windows’taki tipik dört kare pencereli bir tuş vardır. Eğer öyleyse, üzerine tıklayın ve Başlat menüsü açılır. Seçmek neye ihtiyacın var, önce TAB’a bir kez basmalısın (farklı yönleri gösteren iki ok) ve menünün üst kısmında sağdaki ilk sekmenin vurgulandığını göreceksiniz. Kapatma dairesine gidin, enter tuşuna basın, aşağı ok ile Kapat seçeneğini seçin ve tekrar enter tuşuna basın.

Windows düğmesi + X

Nlkjnknlknl

Yine Windows pencere butonuna basmalıyız ama bu sefer X harfi ile aynı anda basmalıyız. Bu kısayol üzerinden yapabileceğiniz birçok fonksiyon karşınıza çıkacaktır. Alttan ilk başlayan masaüstüne gitmek ve ikincisi bilgisayarı kapatıyor veya yeniden başlatıyor. Bu işleve kadar tuşuyla yukarı çıkın, «Enter»’a basın ve PC’yi kapatma seçeneğini seçmek için oku kullanarak sağa gidin.

Komutlar sayesinde ne zaman kapanmasını istediğinizi programlayabilirsiniz.

Komut S

Windows komutları, Windows içinde birçok farklı hileye (bazıları çok faydalı, bazıları ise bilgisayarınızda sorun yaratabilecek) erişmek için kullanılır. Bu durumda, Windows + R tuşlarına basın ve orada bir açılır pencerede bir kareye erişin. Yazabileceğiniz satıra, kapatma -s kelimesini yazmanız ve ardından “enter” yazmanız gerekir ve bu sadece kapanacaktır.

Ekranın ne zaman kapanmasını istediğinizi programlamak istiyorsanız aynı işlemi yaparsınız ancak bilgi girmek zorundasın, kapatma -s -t ve mevcut saat ile ekipmanınızın kapanması gereken an arasında geçmesi gereken saniyelere karşılık gelen bir sayı.

{«videoId»:»x806p9d»,»autoplay»:true,»title»:»WINDOWS 10 BAŞLATILMAZSA 7 ÇÖZÜMLER»}

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Windows bilgisayarınızı klavyeyle nasıl kapatabilirsiniz? aslen yayınlandı Genbeta Barbara Becares’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…