Windows ağ kartını tanımıyor: nasıl düzeltilir

İnternete bağlanma sorunlarının olmasının nedenleri çok çeşitlidir. Bazen bir yazılım sorunuyla, bazen de ekipman, operatör, kablolama ile ilgili fiziksel bir sorunla ilgilidirler… Bu yazıda, sorunun nasıl çözüleceğini açıklayacağız. Windows ağ kartını algılamıyor. Bu, belirli durumlarda olabilecek bir şeydir ve bundan kaçınmak için bazı ipuçları göreceğiz.

Windows ağ kartını algılamadığında sorunu çözün

bu ağ kartı bağlantılarımız için temel bir parçadır. İnternete bağlanmamızı ve normal şekilde gezinmemizi sağlayacak temel bir şey. Kart, panoya yerleştirilebilir veya daha sonra eklenebilir. Kablosuz ve kablolu var. Ancak bazen, örneğin bir yazılım güncellemesi nedeniyle bir tür çakışma olur ve Windows bunu algılamaz.

Ağ kartı sürücülerini güncelleyin

Atmamız gereken ilk adımlardan biri, Sürücüleri güncelle ağ kartının İşletim sistemini güncellemiş olabiliriz ve bu bir tür çakışmaya neden olabilir. Bir sistemi ilk kurduğumuzda ve güncel olmayan sürücülere sahip olduğunda da olabilir.

Bunu yapmak için Başlat’a gitmeliyiz, yaz Cihaz yöneticisi, Ağ Bağdaştırıcıları’na tıklayın, ilgili kartı arayın ve ikinci fare düğmesiyle üzerine tıklayın. Bu yapıldıktan sonra, güncelleme seçeneği görünecektir.

Ağ sürücüsünü güncelle

Kartı devre dışı bırakın ve yeniden etkinleştirin

Daha önce bahsettiğimiz konuyu takip ederek, bu sefer kartı devre dışı bırak yeniden etkinleştirmek için. Bunun temelde yaptığı şey, ağ kartını tekrar tanımaktır.

Tekrar Aygıt Yöneticisine gitmemiz ve bahsettiğimiz adımları izlememiz gerekiyor ancak bu sefer güncelleme yapmıyoruz ama daha sonra yeniden etkinleştirmek için Cihazı Devre Dışı Bırak seçeneğini kullanacağız.

Windows’u güncelleyin

Atmamız veya yaptığımızdan emin olmamız gereken bir diğer adım ise Windows’u güncelle. Her şeyin düzgün çalışması ve elbette ağ kartını ve diğer cihazları tanıması için işletim sisteminin en son sürümüne sahip olmak çok önemli olacaktır.

Windows’u güncellemek çok kolaydır. Başlat, Ayarlar, Güncelleme ve güvenlik’e gitmeliyiz ve orada ekipmanın güncellendiğinden emin olun ve değilse, güncellemeleri ve güncellemeleri kontrol edin. Bu şekilde, konu donanımımızı tanımaya geldiğinde çakışmaları önleyebiliriz.

Windows'u güncelleyin

Bilgisayarı önceki durumuna geri yükleyin

Belki yanlış yapılandırdık, bir eklenti yükledik veya bir hata yaptık. Bu, bazı cihazların tanınması ve her şeyin düzgün çalışması söz konusu olduğunda arızalar anlamına gelebilir. Yapabileceğimiz şey, bilgisayarı daha önceki bir noktaya geri yüklemek.

Başlat’a gitmeliyiz, Denetim Masasına giriyoruz, İyileşmek ve sistem geri yükleme. Orada İleri’ye tıklıyoruz ve herhangi bir değişiklik yapmadan önce ekipmanın doğru çalıştığı bir önceki noktaya dönüyoruz.

Sistemi daha önceki bir noktaya geri yükle

Virüs taraması

Güvenlik tehditleri her zaman herhangi bir bilgisayarın performansını etkileyebilir. Tarama yaparken, bazı araçları kullanırken ve ayrıca ağ kartı gibi bağlı cihazları tanırken hatalara neden olabilirler.

Tehdit arayışında bir analiz yapmak için bazılarını kullanabiliriz. antivirüs. Elimizdeki birçok seçenek var. Hem ücretsiz hem de ücretli var. Derin bir tarama yapan ve bulduğu sorunları ortadan kaldırabilen eksiksiz bir tane kullanmalıyız.

Bios’ta devre dışı olup olmadığını kontrol edin

Windows ağ kartını algılamazsa yapabileceğimiz başka bir işlem, ağ kartının devre dışı bırakılıp bırakılmadığını kontrol etmektir. bios. Bu, bazı yanlış yapılandırmalardan veya ortaya çıkan bir sorundan kaynaklanıyor olabilir. Kartın aktif olmadığını görürsek, onu aktif hale getirmemiz yeterlidir ve zaten işletim sistemi tarafından tanınmalıdır.

Sorunları ortadan kaldırmak için başka bir işletim sistemini deneyin

Bu bir Windows sorunu mu yoksa tüm bilgisayarı etkiliyor mu? Kontrol etmenin kolay bir yolu denemektir başka bir işletim sistemi. Örneğin bir Linux dağıtımını kurmadan da deneyebiliriz. Bu şekilde ağ kartını tanıyıp tanımadığını göreceğiz.

Kısacası, bu adımları izleyerek Windows ağ kartını tanımadığında sorunu düzeltebiliriz. Gerçekleştirilecek bir dizi basit ipucu ve bu kesinlikle sorunumuzu çözecektir.

Windows ağ kartını tanımıyor: nasıl düzeltileceği makalesi RedesZone’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…