Windows 95 dışında hiçbirinde gizli bir Paskalya Yumurtası keşfederler!

bu Paskalya yumurtaları, veya Paskalya Yumurtaları, programcıların programlarının veya işletim sistemlerinin içine gizledikleri, kullanıcıların tesadüfen karşılaşmalarını ve bazen de onlardan bir gülümseme elde etmeye çalışmasını bekleyen sırlardır. Bu sırlar, özellikle Linux’ta hem sistemin kendisinde hem de bu işletim sistemine yönelik programlarda çok yaygındır. Ancak, bazen tipik Windows programlarında ve hatta Microsoft’un kendi işletim sisteminde de görünebilirler. Garip olan şey, az önce olduğu gibi bir sırrın 25 yıl boyunca saklı kalmasıdır.

bir programcı veya bilgisayar korsanı, Windows 95’te yeni bir Paskalya Yumurtası keşfetti. Özellikle bu işletim sisteminde bulunan posta istemcisinde. Bu işletim sisteminin RTM versiyonunun 1995 yılında kullanıcılara ulaştığı dikkate alındığında, bu sır en fazla ve en az 25 yıldır gizli kalmıştır.

Bu Paskalya Yumurtası özel bir şey yapmıyor, sadece bir filmin jeneriği gibi bir animasyon gösteriyor. geliştirici adları Microsoft’un kendi posta istemcisinin. Doğru olan, oldukça gizli olduğudur; Bunun böyle ifşa edildiği bir sır değil. Ama artık bunu bildiğimize göre, herkes deneyebilir.

Bu yeni Paskalya Yumurtası nasıl başlatılır

Bu Paskalya Yumurtasını başlatmak için yapmamız gereken şey, Windows 95 posta uygulaması (başlat menüsünde bulunabilir) ve Yardım > Hakkında bölümüne girin. Yardım penceresini gördüğümüzde sonraki adım bu yeni pencerede karşınıza çıkacak olan comctl32.dll kütüphanesini seçmek olacaktır. Ve seçildikten sonra klavyeye “MORTIMER” yazacağız.

Bu komutu yazdıktan sonra, geliştiricilerin isimlerini görmeye başlayacağımız küçük bir pencere açılacaktır. Kesinlikle çok tipik bir sır. Aşağıdaki tweet’te olduğu gibi çoğaltılmasını görebiliriz. Ve eğer kendi Windows 95’imiz varsa (bir bilgisayarda veya sanal bir makinede) bunu kendimiz test edebiliriz.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Windows 95’teki Diğer Paskalya Yumurtaları

Windows 95’te gizlenen tek sır bu değil elbette. Microsoft’un emektar işletim sistemi, işletim sistemi içinde buna benzer başka sırlar da sakladı. En tuhaflarından biri, yeni bir klasör oluştururken ona “ve şimdi, hepinizin beklediği an” adını verirseniz, bu klasörün adını otomatik olarak “Gururla izlemenize sunuyoruz” olarak değiştirdiği klasördür. Zevk”. Ve birkaç saniye sonra adını tekrar “Microsoft Windows 95 Ürün Ekibi!” olarak değiştirir.

Bu klasörü çalıştırırsak, görebiliriz çok retro bir animasyon işletim sisteminin tüm geliştiricilerinin adlarını göreceğiz.

Bunlardan herhangi birini merak ediyorsanız Windows 95’te gizlenen sırlar, ayrıca bu bağlantıdan tarayıcınızdan kolayca taklit edebilirsiniz. Ve böylece, bu işletim sistemini aramak, indirmek ve kurmak zorunda kalmadan bu Paskalya yumurtalarının nasıl tamamen işlevsel olduğunu test edebilirsiniz, bu biraz karmaşık olabilecek bir görevdir.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…