Windows 10X, kameramızı ve mikrofonumuzu hangi uygulamaların kullandığını bize bildirecek

Artık gerçek görüntülü arama çağında olduğumuza göre, hangi uygulamaların kameramızı kullandığını kesin olarak bilmek, gizliliği ve güvenliği garanti etmek için çok önemlidir. Bu anlamda Windows 10X’in internette dolaşan test sürümlerinde şuna dair kanıtlar bulundu: yeni sistem, görev çubuğunda kameranın kullanıldığını gösteren bir simgeye sahip olacaktır..

İşlev burada bitmiyor simgenin üzerine geldiğinizde, sistem hangi uygulamanın veya uygulamanın kameramıza eriştiğini bildirirbizim dışımızdaki biri tarafından kötü niyetli kullanım olup olmadığını bilebileceğimiz şekillerde.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Mikrofona da uygulanacak bir ölçü

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/5e/dc/72/6010bea83bef07813a/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/3d/aa/34/600b00d24bd22f95fd/orijinal/windows-10-desde-cero.jpeg»}

Fiziksel ortamın mahremiyeti içinde büyük önem taşıyan bir diğer unsur da mikrofondur. Dır-dir iletişim kurmak için kameradan çok veya daha fazla kullandığımız bir şeyve bu bizi çalışırken gördüğümüz statik bir videodan daha fazla tehlikeye atabilir.

Aslında son yıllarda Akıllı telefonların söylediklerimizi dinlediği sık sık söylenir.İşte bu yüzden Amazon, Facebook veya Aliexpress bize aramadığımız ama her yerde önermeye başladıkları ürünleri sunuyor.

Böylece, sistem ayrıca mikrofonu kullanan uygulamaların bilgilendirici bir simgesini de gösterecektir.. Şimdi geriye sadece sistemin mevcut sürümü olan Windows 10’un da bu yeniliği, yani beklenen şeyleri alıp almayacağını görmek kalıyor. Bunun gibi bir şeyin zaten uygulandığı iOS gibi işletim sistemlerinde genellikle sürpriz olmaz.

üzerinden | Windows En Son

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Windows 10X, kameramızı ve mikrofonumuzu hangi uygulamaların kullandığını bize bildirecek aslen yayınlandı Genbeta Antonio Saban’ın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…