Windows 10’da yapışkan notlar, post-it nasıl kullanılır

Çoğu durumda, bir telefonu veya unutmamamız gereken bir şeyi yazmak için hızlıca not almamız gerekir. Birçoğumuz uzun zaman önce ünlüyü seçtik. Yapışkan kağıt ve bir zaman geldi ki monitörümüz her yerde bu kağıtlarla dolmuştu. teşekkürler Windows 10 uygulamayı kullanabiliriz Hızlı notlardaha önce bahsettiğimiz aynı post-itlerden başka bir şey değil, ancak çok daha organize ve bilgisayarımızın içinde.

Bu Hızlı Notlar uygulaması zaten Windows 10’da yüklü olarak gelir, bu nedenle bu konuda herhangi bir şey yapmamız gerekmeyecek. Bu araçta sadelik ve kullanışlılık eşit olarak bölünmüştür, çünkü nasıl kullanılacağını öğrenmek zor değildir ve aynı zamanda bize büyük fayda sağlar, çünkü bu tür notların bilgisayarda olması her zaman iyidir. Bize en uygun boyutu koyabilir, her bir notun yazı tipini ve hatta rengini değiştirebiliriz. Hepsinden iyisi, ihtiyacımız olduğunda gözümüzün üzerinde olmasını sağlamak için masaüstünde her zaman görünür olmasını istediğimiz notu alabiliriz.

Bazıları çok ünlü olan başka alternatifler de var, ancak gerçek şu ki Hızlı Notlar’ın iyi yanı basitliğinde ve notun her zaman elinizin altında olması gerçeğinde yatıyor.

Yapışkan Notlar Kullanın

Uygulama zaten Windows 10’da native olarak kurulu olduğu için, onu açmak için yapmamız gereken tek şey ve en kolay yol, uygulamanın yazma bölümüne gitmek. Başlangıç ​​menüsü ve koy Hızlı notlar. O anda simgenin üstte nasıl göründüğünü göreceğiz ve o zaman aracı açmak için üzerine tıklamamız gerekecek.

yapışkan notlar windows 10 başlat menüsü

Artık uygulamayı açtığımıza göre, nasıl bir uygulama olduğunu göreceğiz. genel bakış ekranı oluşturduğumuz tüm notları görebileceğimiz, ihtiyacımız olduğunda açabilmemiz. Yeni bir tane yaratmak istiyorsak, yapmamız gereken tek şey + tuşuna basın bu sol üstte görünür.

Hızlı notlar

Sağ üst kısımda içeri girmemizi sağlayan dişli bir tekerlek görüyoruz. Ayar. Buradan şunları yapabiliriz:

 • Etkinleştirin veya devre dışı bırakın sonuçlar.
 • etkinleştirin veya devre dışı bırakın Onayla Bir notu silmeden önce.
 • Bu uygulamanın kullanacağı görüntüleme modunu ayarlayın, aralarında seçim yapabilmek açık, koyu veya Windows modumu kullan.
 • o zaman elimizde bir yardım bölümüHızlı Notlar ile ilgili bir şeye danışmak istersek.

tuşuna basarak zaten bir notta nasıl olduğumuzu göreceğiz. şimdi yazabiliriz hatırlamamız gerekenler. Alt kısımda nasıl göründüklerini gözlemliyoruz çeşitli simgeler bu yazdığımızı özelleştirmemize yardımcı olacak. Onları soldan sağa görmeye gidersek:

 • Birincisi, istediğimiz metni koymak için buton. gözü pek.
 • Bir sonraki simge harfleri koymaktan sorumludur. italik.
 • Üçüncüsü, durdurma butonumuz var. altını çizmek Metin.
 • O zaman seçenek var üstü çizili metin.
 • Sondan bir önceki sayı, koymak isteyip istemediğimizi belirtmez. madde işaretleri.
 • Son olarak, resim ekleme düğmesi görünür.

hızlı not

Aldığımız notun başında üç yatay nokta. Onlara tıklayarak, fırsatımız olacak arka plan rengini değiştir karttan seçim yapabilme: sarı, yeşil, pembe, mor, mavi, açık gri ve koyu gri.

Hemen yanında bir x Bu ne anlama geliyor sekmeyi kapatacağızancak sol tarafta bir sembol +görüntülemek için kullanılan bir aynı nota klonu aynı renkle.

Tüm notlar istediğimiz yere taşınabilir, bizi rahatsız etmeyen veya koymanın daha iyi olacağını düşündüğümüz bir yere yerleştirilebilir. Onları da bize en uygun olan boyuta koyabiliriz.

Uygulamayı kapatırsak, notların ekrandan nasıl kaybolduğunu göreceğiz, ancak hepsi olduğu için endişelenmemeliyiz. otomatik olarak kaydedildi ve aracı yeniden açtığımızda bir daha görünmeyecekler. Ayrıca, uygulamayı yeniden açtığınızda, notlar aynı yere ve en son yerleştirdiğimiz şekilde geri dönecektir.

Hızlı Notları diğer cihazlarda görüntüleyin

Aldığımız notları hem Android hem de iOS yüklü başka bir Windows 10 bilgisayar veya cep telefonu gibi diğer cihazlarda görebiliriz.

Windows 10

Diğer Windows 10 cihazlarda hızlı notlarımızı görebilmemiz için Microsoft hesabı Böylece senkronize etmek. Normalde bu otomatik olarak yapılır, ancak değilse şu adımları uygulamamız gerekir:

 • Hızlı Notlar’ın genel ekranındaki dişli çarka tıklamalıyız. ve böylece girin Ayar.
 • Şimdi tıklamalıyız Giriş yapmak ve sonra yazıyoruz kimlik bilgileri Microsoft hesabımızdan.
 • Bu yapıldığında sadece veririz Devam et.

Artık notları senkronize ettik, yani aynı hesapla sahip olduğumuz herhangi bir Windows 10 bilgisayarında çalışacaklar.

Android

Hızlı notlarımızı bir Android terminalinde alabilmek için OneNote uygulamasını yüklememiz gerekiyor. İndirdikten sonra açmalı ve sağ altta yazdığı yere tıklamalıyız. hızlı notlar. o anda giriş yapıyoruz Microsoft hesabımızla ve böylece Android cihazımızda tüm notlara sahip olacağız.

iOS

İPhone’lar veya iPad’ler gibi işletim sistemi iOS olan cihazlarda çalışması için OneNote uygulamasının yüklü olması gerekir.

eğer bir iPhonecihazımızda bulunduktan sonra sağ alta gitmemiz ve tıklamamız gerekiyor. hızlı notlar. O zaman bize soracak kimlik bilgileri hesabımızın ve bunları koyduktan sonra tüm notlara erişebileceğiz.

Eğer cihazımız bir iPad ve OneNote uygulamasını zaten yükledik, sekmeye gitmeliyiz Başlama ve ardından simgeye tıklayın hızlı notlarsenkronize etmek ve böylece onları çalışır hale getirmek için.

Windows 10’un bize sunduğu kısa notlarla çalışmanın yolu budur, çok kullanışlı bir uygulama ve bugün yaşadığımız yaşam ritüeli ve hatırlamamız gereken birçok şeyle daha da fazlası.

Yapışkan notlar nasıl kullanılır, Windows 10 post-itleri ilk olarak ADSLZone’da göründü.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…