Windows 10’da şarkılar MP3’e nasıl dönüştürülür

Çoğu kullanıcı algılar (biz algılarız) Eski bir depolama ortamı olarak CD’ler. Ama bize gelince müzik koleksiyonlarıbirçoğu hala çoğunu bu biçimde kaydediyor (biz kaydediyoruz).

Peki MP3 formatına hızlı ve kolay bir şekilde nasıl dijitalleştirilir, Windows 10’da yalnızca önceden yüklenmiş araçları kullanmaböylece kompakt disklerimizi kullanımdan kaldırmayı bitirebiliriz?

Peki, Windows Media Player (veya Windows Media Player) kullanarakWindows’taki varsayılan ses ve video oynatıcı (ve düzenleyici), nadiren kullanılan ancak oldukça güçlü medya dönüştürme seçenekleri sunar.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/36/18/12/60016b7d4bd22fc846/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/53/43/22/60016a474bd22fc84b/orijinal/17-sayfa-indirmek için-müzik-ücretsiz-ve-videolarınızda-tamamen-yasal-kullanımı- bq.jpeg»}

Takip edilecek adımlar

Ses CD’sini bilgisayarımızın CD/DVD okuyucusuna takıp oynatıcıyı çalıştırmaya devam ediyoruz. Sol kenar çubuğunda Açılan pencerede CD/DVD sürücüsüne karşılık gelen simgeye tıklayacağız.

Normal bir ses CD’si ile uğraşıyorsak Windows Gezgini’nden açtığımızda şunu göreceğiz. her ses parçası bir *.cda dosyasına karşılık gelir.

Japonya'daki garip müzik CD'leri vakası: dünyanın geri kalanında ölürken orada satışları süpürüyorlar

Ancak, Normal dosyalar gibi görünseler de, bir .cda kopyalayıp yapıştırmak mümkün değildir. sabit sürücümüze: önce WAV, WMA, FLAC veya MP3 gibi başka bir formata dijitalleştirilmesi gerekir. İkincisi ile çalışmayı seçeceğiz.

Windows Media Player’a geri dönersek, “Ayarları CD’den kopyala” yı tıklayacağızçalma listesinin üstündeki araç çubuğunda ve alt menüye erişeceğiz “Biçim“, oradaki “MP3” seçeneğini seçerek.

ekran görüntüsü 5

Daha sonra tekrar “Ayarları CD’den kopyala” seçeneğine tıklayacağız, bu sefer aşağıdaki alt menüye ulaşacağız, “ses kalitesi”. Çoğu durumda, en iyi seçenek maksimum kaliteyi seçmek olacaktır: 320 Kbps.

ekran görüntüsü 6

«CD yapılandırmasından kopyala»ya son erişim, “Daha fazla seçenek«, Windows Media Player’dan yapılan taramaların kopyalanmasını istediğimiz yer. Orada dilersek önceki parametreleri de değiştirebiliriz.

ekran görüntüsü 11

İstenen seçenekler seçildikten ve tüm parçaların (veya en azından bizi ilgilendirenlerin) seçildiğinden emin olduktan sonra, aynı çubuğun solunda bulunan simgeye tıklayacağız: “CD’den kopyala”.

ekran görüntüsü 7

Normalde Player, şarkıların yazarını, albümünü ve başlığını tespit etmek için çevrimiçi veritabanlarına bağlanır, ancak bu herhangi bir nedenle mümkün değilse, Aşağıdaki gibi bir mesaj göreceğiz CD’nin sayısallaştırılmasının sonunda.

ekran görüntüsü 9

Verileri elle girmek isteseydik, albümün global datasına ve her bir parçaya sağ tuşla tıklamamız yeterliydi. “Düzenle”yi seçin ve biliyorsanız doğru bilgileri girin. Bu, MP3 dosyalarında meta veri olarak kaydedilecektir.

ekran görüntüsü 10

Son olarak, sadece yapmalıyız hedef konuma hareket MP3 dosyalarının bulunduğu klasöre erişebilmek ve böylece bunları uygun gördüğümüz yere kopyalayabilmek veya yükleyebilmek için “Daha Fazla Seçenek”te gördüğümüz.

ekran görüntüsü 12

Oluşturulan MP3’ler, Windows Gezgini’nden erişilebilir.

Resim | Ronnyz’in önceki çalışmasına dayanarak

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Windows 10’da şarkılar MP3’e nasıl dönüştürülür aslen yayınlandı Genbeta Mark Merino tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…