Windows 10’da oyun oynamakta sorun yaşıyorsanız, Discord suçludur

Microsoft her yayınladığında pencereler için yeni güncelleme işletim sistemindeki birkaç hatayı düzeltir, ancak yenilerini oluşturur. Ve son zamanlarda, şirketin anahtarı bulmayı bitirmediği ve her güncellemeden sonra Windows’u kullanmakta sorun yaşayan kullanıcıların sayısı sürekli artıyor gibi görünüyor. Artık son güncellemeden sonra en çok sorun yaşayanlar oyuncular oluyor. Ve suçlama Discord ile ilgili gibi görünüyor.

Discord, oyun dünyasında yaygın olarak kullanılan bir sohbet platformudur. Bu platform hem yayın yapmak hem de oyuncu arkadaşlarımızla görüntülü, sesli veya yazılı olarak iletişim kurmak için kullanılmaktadır. Herhangi bir oyuncu için önemli bir araç olarak kabul edilir.

Ne yazık ki, birkaç günden beri, bir çok kullanıcıyla karşılaşan bir çok kullanıcı var. Direct3D 12 hatası Windows 10’da belirli oyunları çalıştırmaya çalışırken. Oyunlar sessizce, uyarı mesajı olmadan veya bir hatayla kapanır. Genelde hata veren oyunlar DirectPlay teknolojisini kullanan oyunlardır, internetten yayıncılıkta yaygın olarak kullanılan bir oyun olan Word of Warcraft’ta olduğu gibi.

Discord, en son Windows 10 güncellemesiyle uyumlu değil

Çok fazla araştırmadan ve oyuncular tarafından çok fazla baş ağrısından sonra, sorunun bir yerde yattığı görülüyor. KB4598291 yaması ve Discord’un Yer Paylaşımı modu arasındaki uyumluluk sorunu. İki gün önce bu güncellemenin çok tartışmalı olacağı konusunda uyarmıştık. Özellikle değişiklikleri 9 Şubat 2021’de yayınlanan toplu yamaların bir parçası olduğunda.

KB4598291 yaması W10

Düzinelerce şikayet ekledikten sonra Microsoft, sonunda sorunun nedenini bulana kadar çalışmaya başladı. ile tanıtılan bir uyumluluk hatası en son Windows kalite yamaları oyunları Discord yer paylaşımı moduyla açarken çökmesine veya kapanmasına neden olur.

Hata, Windows 10 sürümleri 1909, 2004 ve 20H2’nin tüm kullanıcılarını etkiliyor gibi görünüyor. Daha önceki sürümler (1903 ve 1809 gibi) etkilenmiş görünmüyor.

Sorunlar nasıl düzeltilir?

En hızlısı olurdu anlaşmazlık yer paylaşımı modunu devre dışı bırak Böylece oyunlar sorunsuz çalışabilir. Microsoft ve Discord bu sorunu çözene kadar sohbetleri el altında tutmak için geçici olarak başka bir PC, tablet veya akıllı telefon kullanabiliriz. Çok daha radikal bir çözüm, programı PC’den kaldırmak ve oyunların tekrar sorunsuz çalışmasını sağlamaktır.

Discord’un yayınlandığı iddiaları yeni bir araç güncellemesi bu da her şeyin tekrar normal çalışmasını sağlar. Bu nedenle programın en son sürümünü yüklemek için ana penceresinden programın yeni sürümlerini arayabilir ve programı sorunsuz bir şekilde tekrar kullanabiliriz.

Her durumda, KB4598291 yamasının çözdüğünden çok daha fazla sorun getirdiğini hatırlıyoruz. Birçok kullanıcı, yükseltmeden sonra mavi ekranlar ve performans kaybı yaşar. Bu nedenle, bu sorunlardan herhangi biriyle karşılaşırsak, her şeyin tekrar normal şekilde çalışması için sorunlu güncellemeyi bilgisayardan kaldırmamız gerekir.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…