Windows 10’da ekran görüntüsü nasıl alınır

İster boş zaman ister iş için olsun, Windows 10 yazılımına dayalı bilgisayarınızla İnternet’te birçok kez geziniyorsunuz ve bu ekran görüntüsü alman gerekiyor Görüntülemekte olduğunuz şeyi daha sonra kaydetmek veya geri çağırmak için Çok basit ve bunu yapmanın farklı yolları var.

Kırpma ve eskiz uygulaması aracılığıyla ekran görüntüsü

Uygulamalar 2836 13878650002538161 0c548e9c 88e3 4bd5 83e3 E73675de6418 B044e2a9 249c 4ab9 9c2e 65242698cf77

Windows 10, Snip & Sketch uygulaması önceden yüklenmiş olarak gelir. Bir noktada bilgisayarınızı temizleyerek kaldırdığınız için buna sahip değilseniz, Microsoft Store’da ücretsiz olarak mevcut olduğunu bilmelisiniz. Sahip olduğun zaman, Windows 10 başlat menüsünden erişin ve sözde kırpma çubuğu ile kırpma başlatmak için “yeni” düğmesine basın.

Windows 10 Search, ekran görüntülerini kullanarak arama yapmak için harika bir gizli özelliğe sahiptir - işte nasıl kullanılacağı

Bu çubuk, aşağıdaki kırpma türlerini yakalamanıza olanak tanır. Bir tarafta dikdörtgen, diğer tarafta serbest form ve diğer tam ekran. Bunu yapmak için, «Kes ve çiz»i açıp «yeni»ye tıkladığınızda, üstte dört düğmenin göründüğünü göreceksiniz.. Birincisi ekrandaki bir kutuyu yakalamak, ikincisi serbest bir form oluşturmak ve üçüncüsü tüm ekranı yakalamak için kullanılır. Uygulamayı kapatmak için “x” sembollü olan kullanılır (ancak çıkmak için “esc” tuşunu da kullanabilirsiniz).

kesme ve eskiz

Ayrıca hemen veya birkaç saniye içinde bir ekran görüntüsü almak isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz. Ekranın bir alanını kırptıktan sonra, resim panoya eklenecek ve hemen yapıştırabilirsiniz başka bir uygulamada. Ayrıca, panoya kaydetme, dokunulduğunda sizi “Snip & Sketch” a götürecek bir bildirim getirecektir.

Bu işleve klavye kısayoluyla erişin

Bu aynı kırpma ve çizim özelliği, Windows 10’da bir klavye kısayolu aracılığıyla kullanılabilir. Bunu yapmak için, tuşuna basmalısınız Bu modern kırpma deneyimini açmak için Windows logo tuşu + SHIFT (veya SHIFT) + s (kırpma çubuğu da denir).

Bu aracı bu şekilde açarken doğrudan kare mi yoksa serbest mi olmasını istediğinizi seçebileceğiniz kutuya gidiyorsunuz. Böylece önceki seçenekte yer alan “yeni” bir kesim seçme sürecinden kaçınırsınız Uygulamayı Windows başlangıcından açtığınızda.

Tüm ekranın basit bir ekran görüntüsünü alın

Yazdır

Bu, her zaman Windows’un geleneksel yoludur. Malısın Print Pa’ya (veya Print Pa) basın klavyede. Windows 10 ile standart olarak gelen birçok bilgisayarda, üzerinde bu harflerin yazılı olduğu bir düğme bulunur. Klavyenin boyutuna bağlıdır, az ya da çok harf olabilir. İngilizce’de bu PrtScrn olabilir, bu nedenle bazı bilgisayarlarda bu anahtar da olabilir.

Sadece bu düğmeye tıklayarak, panoya kaydedilen bir ekran görüntüsü oluşturacaksınız. Onu kaybetmek istemiyorsan, Paint’e gidin, panonun içeriğini yapıştırmak için Control + V tuşlarına basıns ve kaydedebilir ve ardından düzenlemek isterseniz.

Aktif bir ekran görüntüsü oluşturun

Evet Alt ve PrintScn tuşlarına aynı anda basmak, aktif ekranın ekran görüntüsünü oluşturacaktır.. Bu, Windows’ta birden fazla pencereniz varsa gördüğünüz her şeyi yakalamayacağınız anlamına gelir. ancak yalnızca ön planda sahip olduğunuz pencere veya öğe. Bu yakalama panoda kalır.

{«videoId»:»x7zgyst»,»autoplay»:true,»title»:»WINDOWS 10 SIFIR’dan: Kutudan çıkar çıkmaz OPTİMAL ayarlar»}

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Windows 10’da ekran görüntüsü nasıl alınır aslen yayınlandı Genbeta Barbara Becares’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…