Windows 10’da Bluetooth nasıl açılır ve dosya göndermek ve almak için kulaklık ve akıllı telefon gibi cihazlarla nasıl eşleştirilir

Günümüzde Bluetooth en popüler teknolojilerden biridir. Uzun yıllar oldu, ancak özellikle kulaklık jakının kademeli olarak ölümü ve kablosuz kulaklıkların patlaması nedeniyle. Bu anlamda gerçek şu ki, bu bağlantı genellikle bilgisayarlardan çok akıllı telefonlarda kullanılıyor, ancak eşit derecede yararlı olduğu birçok durum vardır.

Bugün size öğreteceğiz Windows 10’da bluetooth nasıl etkinleştirilir ve diğer cihazlarla eşleştirmek için nasıl kullanılacağı.

Windows 10’da Bluetooth nasıl etkinleştirilir

sistem

Windows 10’da Bluetooth’u etkinleştirmenin en doğrudan yolu, sistem bildirim panelinden. Açmak, görev çubuğunun sağ tarafında, saatin yanında bulunan bildirim paneli simgesine tıklamak kadar kolaydır. Bildirim panelini açmanın bir başka yolu da “Windows Tuşu + A” klavye kısayolunu çalıştırmaktır.

Doğrudan ayarlar daraltılırsa, bekleyen bildirimler ve dört düğme görünecektir. “Genişlet” düğmesine basarsak ek kontroller göreceğiz.

Ek olarak

Her durumda, etkinleştirmek ve devre dışı bırakmak için basılması gereken Bluetooth anahtarını zaten göreceğiz. İlgilendiğimiz şey bu bağlantının bir kısmını yapılandırmaksa, Bluetooth simgesine sağ tıklamak, aşağıdaki adımlar için seçmemiz gereken “Yapılandırma” seçeneğini içeren bir açılır menü getirecektir.

Bluetooth ile cihazlar nasıl eşleştirilir

Windows 10

Bir cihaza ilk kez bağlanıyorsak, Ayarlar uygulamasına, ardından Cihazlar’a ve ardından Bluetooth’a gitmek en iyisidir. Bir kez orada, Bluetooth’u etkinleştirmemiz gerekecek (değilse, anahtara tıklayarak yapabiliriz).

Bu durumda, “Bluetooth veya başka bir cihaz ekle” seçeneğine tıklayabiliriz. Bu pencereye ulaşmanın bir başka yolu da görev çubuğundaki Bluetooth simgesine sağ tıklayıp “Bluetooth cihazı ekle” seçeneğine tıklamaktır.

Ekle

Ekle’ye tıkladığınızda, Windows bize fare, klavye, kurşun kalem, kulaklık ve diğer ses öğeleri gibi ne tür bir cihazı eşleştirmek istediğimizi soracaktır., ekranlar, televizyonlar, konsol kontrolleri vb. “Bluetooth”u seçersek, cihaz eşleştirme modunda olan cihazları aramaya başlayacaktır.

Ses ekipmanımızın modda olduğundan emin olmaktan başka bir şey olmayacak. eşleştirme (genellikle bir veya daha fazla renkte yanıp sönen bir ışık yayılır), bilgisayarımızın bunu algılamasını bekleyin ve ardından eşleştirmeyi başlatmak için üzerine tıklayın. Her şey yolunda giderse, şöyle bir şey göreceğiz:

ses çekirdeği

Sesi iletmeye hazır hoparlör, kulaklık veya stereo zaten var mı? Bazen bir yapmak zorundasın ek ayar bahsedilen cihazlardan herhangi birini etkinleştirmek için:

  • Windows 10 görev çubuğunda sese karşılık gelen simgeyi buluyoruz, kendimizi üzerine yerleştiriyoruz ve bir seçenekler menüsü görüntülemek için faremizin sağ düğmesine basıyoruz.

Ses ayarları

  • Ardından, sistem ayarlarına erişebilmemiz için “Ses Ayarlarını Aç” seçeneğini seçiyoruz. Bu şekilde, bağlı, entegre hoparlörler veya yakalamada gördüğümüz gibi Bluetooth cihazı olsun, sesi yeniden üretmek istediğimiz cihazı seçebiliriz.

Bağlı Ses

Çalan kişinin cihaz olduğundan emin olmak için bu ek adımlar bunları yalnızca bir cihazı ilk kurduğunuzda yapmanız gerekir yeni, birden fazla kablosuz ses ürünü kullanmadığınız sürece PC’nizle daha önce eşleştirilmemiştir.

{«videoId»:»x7ziipn»,»autoplay»:true,»title»:»TOP APPS WINDOWS 2020 ÜCRETSİZ PC’niz için 17 EN İYİ PROGRAM»}

Akıllı telefondan dosya alın

pencereler

Telefonu PC ile eşleştirmek, dosyaları seçip paylaşmak kadar basit mi olacak sanıyorsunuz? Akıllı telefonun ekranında bir hata mesajı ile karşılaşana kadar başlangıçta böyle düşünülebilir.

Windows 10 ile, mobil cihazımızdan zamanında içerik göndermek istiyorsak farklı bir şekilde ilerlemeliyiz.

Ses cihazlarıyla ilgili konuyu ele alırken daha önce bahsettiğim gibi, telefonun ve bilgisayarın zaten eşleştirilmiş olduğu temelinde başlıyoruz, ancak şimdi bazı ek işlemlerin yapılması gerekecek.

Bluetooth bağlantısına ayrılmış bölümün yapılandırma menüsünden çıkmadan, “Bluetooth aracılığıyla dosya gönder veya al” ve ardından “Dosyaları al”ı seçin.

Göndermek

Şimdi telefondaki dosyaları seçme ve bilgisayarınızla paylaşma zamanı: Gönderilecek dosya(lar)ın toplam boyutuna bağlı olarak birkaç saniye gecikme olabilir. İşlemin sonunda, Windows 10 dosyaların konumunu gösterecektir.

Ödeme yapmazsanız ve sistemi etkinleştirmezseniz Windows 10'un kullanamayacağınız tüm özellikleri

Bazen en basit görünen faaliyetler bir dizi ek somut eyleme ihtiyaç duyar. Bluetooth üzerinden dosya paylaşmak, birkaç işlemden fazlasını gerektirmemelidirve bir Bluetooth kulaklıkla müzik dinlemek, yalnızca kaynak cihaz ile hedef cihazı eşleştirmekten fazlasını gerektirmemelidir.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Windows 10’da Bluetooth nasıl açılır ve dosya göndermek ve almak için kulaklık ve akıllı telefon gibi cihazlarla nasıl eşleştirilir aslen yayınlandı Genbeta Genbeta tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…