Windows 10’da bilgisayarımın ne kadar RAM’e sahip olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Her şeyden önce, RAM’in ne işe yaradığını ve ne olduğunu bilmelisiniz: RAM, bir cihazın ana belleğidir. Şu anda kullanmakta olduğunuz programların verilerini geçici olarak saklar. Kısaltması Rastgele Erişim Belleği anlamına gelir ve herhangi bir cihazda bulabileceğiniz bir bellek türüdürmasaüstü bilgisayarlardan cep telefonlarına.

RAM belleği onu diğer depolama türlerinden ayıran iki özelliği vardır.. Bir yandan muazzam bir hıza sahiptir ve diğer yandan veriler yalnızca geçici olarak depolanır. Bu, bilgisayarınızı her yeniden başlattığınızda veya kapattığınızda, RAM’de depolanan verilerin kaybolmasının normal olduğu anlamına gelir.

Windows 10'da RAM'i boşaltmak için üç püf noktası

Windows 10’da ne kadar RAM’iniz olduğunu bilmek kolaydır

Bilgisayarınızda ne kadar RAM olduğunu öğrenmenin iki yolu vardır:

  • Ayar. Windows Başlat Menüsü’nden ayarlara erişin. Sisteme gidin, ardından “hakkında” seçeneğine tıklayın (sağdaki kutudaki son seçenektir) ve orada işlemciniz nedir, kurduğunuz işletim sisteminin sürümü nedir veya cihazın adı. Orada göreceğiniz ilk bilgilerden biri RAM belleğinizin ne olduğudur.

Ksdffsfjsdkfjsdlkfjslkd

  • Bir klavye kısayolu ile. Klavyenizde aynı anda basın Control + Shift (shift tuşu) + Esc (tümü klavyenin sol alanında bulunur). Görev Yöneticisine bu şekilde erişirsiniz. Performans sekmesinde belleğe tıklayın ve orada size sahip olduğunuz RAM miktarını söylüyorlar. Ekibinizin çalışma hızı gibi bilgiler de var.

Dnsdnlf'ler

RAM’in önemi

Veri deposu

RAM belleği bir bilgisayarın en değerli kaynaklarından biridir, bu da kapasitesi az olan bir bilgisayarın sınırlı bir makineye dönüştüğü anlamına gelir. Sadece kaliteli ekipman satın almak değil, aynı zamanda PC’nizin aşırı yavaşlamaması için RAM belleğine dikkat etmeniz de önemlidir..

{«videoId»:»x7zsy6x»,»autoplay»:true,»title»:»DİZÜSTÜ BİLGİSAYARINIZI SOĞUTMAK için 7 İPUCU – Aşırı ısınmasını önlemek için KILAVUZ»}

RAM belleği bilgisayar yazılımınızın daha çevik ve verimli çalışmasını sağlar. Belleğin türü büyük ölçüde bilgisayarınızı nasıl kullandığınıza ve ayrıca bilgisayarınıza kurduğunuz soğutma sistemi gibi diğer hususlara bağlıdır. Böylece, Windows ayrıca kullanıcılarına RAM belleğinizi boşaltmanıza izin veren hileler yapmak için.

{“videoId”:”x809ahc”,”autoplay”:true,”title”:”Windows 95 Internet Mail Easter Egg″}

Ne tür bir RAM yüklediğinizi ve hangi konfigürasyonda olduğunu bilmek gibi daha gelişmiş bilgilere ihtiyacınız varsa, CPU-Z gibi bir uygulama çok basit ama tüm bunları ‘Bellek’ sekmesinde size anlatmakta etkilidir. Bilgisayarımız hakkında her şeyi bilmek için güvenli ve şiddetle tavsiye edilen bir uygulamadır.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Windows 10’da bilgisayarımın ne kadar RAM’e sahip olduğunu nasıl öğrenebilirim? aslen yayınlandı Genbeta Barbara Becares’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…