Windows 10 ve 11 için en son toplu güncelleştirmeyi yükledikten sonra VPN’lerle ilgili sorun nasıl giderilir

Microsoft, ilgili güncellemeleri dağıtmaya başladı. Windows 10 Y Windows 11adresinden indirilebilir Ayarlar -> Windows Güncelleme. Ancak, bunları zaten kurmuş olan bazı kullanıcılar, uyumsuzluk sorunlarını bildirmeye başladı.

Windows 10 ve Windows 11 için en son Ocak toplu güncelleştirmesini yükledikten sonra bir grup kullanıcı, VPN’lerle bağlantıyla ilgili hatalar.

Windows 10 ve 11’de VPN’lerle ilgili sorunlar

“VPN bağlantısına bağlanılamıyor” sorunu nasıl düzeltilir?

Şu anda bu sorundan etkilenen birkaç kullanıcı var ve onlar VPN bağlantısının aniden kesilmesi Windows 10 ve Windows 11’de raporlar farklı forumlara ulaşan kullanıcılar, VPN’leri üzerinden bağlanmaya çalıştıklarında aşağıdaki hatayı aldıklarını belirtiyorlar:

Bir VPN bağlantısına bağlanılamıyor

Öte yandan bu sorun, işlerini uzaktan gerçekleştiren kullanıcılarla sınırlı olabilir ve şirketin internet sitesinde yayınladığı güvenlik yamalarıyla ilgili gibi görünüyor. Windows İnternet Anahtar Değişimi (IKE) protokolü.

Şu anda sorunun resmi bir çözümü yok ve kullanıma sunulması birkaç gün sürebilir, bu nedenle, bu sorunu acilen çözmeniz gerekiyorsa, bunu yapmanızı öneririz. toplu güncellemeyi kaldır Ocak ayı için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

  • Ayarları aç.
  • Güncelleme ve Güvenlik -> Güncelleme geçmişini görüntüle -> Güncellemeleri kaldır’a gidin.
  • En son yüklenen toplu güncelleştirme KB5009543 veya KB5009566’yı bulun, üzerine sağ tıklayın ve kaldırın.

Etkilenen kullanıcılardan biri misiniz?

🔥 Bilgisayar Kültüründe | Bunlar, bu 2022 için en iyi Ücretsiz VPN’ler

Makalenin orijinal kaynağını kontrol edin

Bunu severim:

Beğendim Doluyor…