Windows 10, sürücülerdeki virüsleri önlemek için yeni bir klasöre sahip olacak

bu sürücüler 2021’in ortasında hala Windows 10’daki en büyük çakışma kaynaklarından biri. yıllık işletim sistemi güncellemeleri, Bluetooth sürücüleri veya güncelleme gerektiren diğer cihazlarla her zaman bir çakışma olur. Bu nedenle, Microsoft bu yöntemi değiştirecek. depolamak ve yönetmek.

Windows Vista’dan bu yana, işletim sistemi sürücüleri dahil etmiştir. C:/Windows/System32/DriverStore. Birinin donanım sürücülerini değiştirmesini önlemek için Windows yalnızca o klasörde bulunan sürücülerin yüklenmesine izin verir. Bir sürücü eklenmeden önce, sistem sürücülerin dijital imzasını kontrol ederek orijinal şirket tarafından imzalandığını ve değiştirilmediğini tasdik eder.

Üçüncü taraf sürücüler için yeni OEMDRIVERS klasörü

İster tüm sürücüler Microsoft’tan veya üçüncü taraflardan, şu anda DriverStore’da saklanmaktadır. Ancak sondan beri 21343 inşa karşılık gelen Windows 10 21H2kullanıcı Albacore adlı yeni bir klasör keşfetti OEM SÜRÜCÜLERİ Windows 10X ile yaptıklarına benzer şekilde üçüncü taraf sürücüleri yalıtmak için Windows klasörünün içinde.

https://platform.twitter.com/widgets.js

adlı fonksiyon Writeable_DriverStore, Windows 10’un tüm üçüncü taraf sürücülerini bu klasöre geçirmesine izin verir. Etkinleştirildiğinde, tüm sürücü kurulumları bu klasörde gerçekleştirilir.

Bunu yapmanın avantajı, güvenlik açısından çok büyüktür, çünkü Microsoft’un üçüncü taraf sürücüleri, gerektiğinde onları kötü amaçlı yazılım içerecek şekilde değiştirildikleri veya herhangi bir çakışma olduğu için engellemek için kendi sürücülerinin dışında yalıtmasına olanak tanır. sistem ile.

Herhangi bir yönlendirme sorunu olmamalıdır.

Geleneksel olarak, System32 klasörü, yalnızca işletim sisteminin normal çalışması için güvenilir ve hayati olan içeriğin depolandığı bir yer olmuştur. Ancak, birkaç yıldır Microsoft dışı geliştiricilerin yürütülebilir dosyalarını ve sürücülerini çalıştırdığı yer haline geldi. Bu nedenle, klasörü oradan taşımak, işletim sisteminin güvenliğini doğrudan artırır.

Sürücülerle çakışmaları önlemek için, oluşturulacakları yeni klasör aynı dağıtımı izleyecektir. Böylece onlar şu anda C:/Windows/System32/DriverStore’dayken, yeni klasör C:/Windows/OEMDRIVERS/System32/DriverStore. Bu sayede, işletim sisteminin sürücülerin ilgili klasörlerine doğru bir şekilde erişmesine özen göstereceği rotalardaki arızalar önlenir.

Windows 10 sonrası, ADSLZone’da ilk ortaya çıkan sürücülerdeki virüsleri önlemek için yeni bir klasöre sahip olacak.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…