Windows 10 Sun Valley, web kameralarında yeni ayarlar yapmanıza ve gizliliğinizi artırmanıza olanak tanır

güncellemesi 21H2 olarak da bilinen Windows 10 Sun ValleyWindows Insider kullanıcılarına ulaşan ön izlemelere dikkat edersek haber toplamaya devam ediyor. En son olanlardan biri, son zamanlarda önemli bir cihazda sabitlendi: kameralar.

Microsoft ilerledikçe test ediyor Windows En Songeliştirilmiş bir yapılandırma web kamerası birden fazlasına sahipsek, birkaçı arasında seçim yapmamızı sağlayacak ve en ilginç olanı, görüntünün özelliklerine belirli manuel ayarlamalar yapmak. Görüntülü görüşme yaparken ve uzaktan toplantı yaparken nasıl göründüklerine biraz daha dikkat etmek isteyenler için elbette iyi haber.

Microsoft, ‘web kameralarının’ geliştirilmiş bir yapılandırmasını test ediyor

Parlaklığı ve kontrastı ayarlama

Video Konferans 5162927 1920

Yeni kamera yapılandırması, özellikle Windows 10 yapılandırma menüsünde bulunabilir. Cihazlar. Bu bölümden seçebiliriz Kamera ve ekipmanımıza bağladığımız veya entegre ettiğimiz kameralarda değişiklik yapmakörneğin bir dizüstü bilgisayar ise.

Kameralardan birine tıklayıp yapılandırmaya devam edersek, ne yakaladıklarının bir önizlemesini görebilir ve hem parlaklığı hem de kontrastı ayarlayın. Bunlar minimal değişikliklerdir, ancak şimdiye kadar bunları sistemde yerel olarak yapamadık, yalnızca üçüncü taraf yazılımlar aracılığıyla.

Microsoft, görüntüde ayarlamalar yapmanın yanı sıra, görev çubuğundaki bir bildirim aracılığıyla uygulamalar tarafından kamera kullanımı konusunda uyarmayı test ediyor.

Bu, en son Windows 10 ISO'yu doğrudan Microsoft web sitesinden indirmenin en basit yoludur.

Ayrıca, bazı durumlarda, izin verecek gelişmiş bir yapılandırmaya izin verilecek gibi görünüyor. görüntü döndürmeyi değiştirin, HDR kullanarak görüntü kalitesini iyileştirin ve göz temasını açın veya kapatın. Microsoft tarafından geçen yılın ortalarında duyurulan bu özellik, gözlerimizi sürekli kameraya bakıyormuşuz gibi gösterecek şekilde değiştirmek için yapay zeka kullanıyor.

Son olarak, son yapı Ayrıca, Redmond’un bazı monitörlerin içeriğine uyarlanabilir parlaklık kontrolünü devre dışı bırakma işlevini etkinleştirmeyi amaçladığını ve bunun yanı sıra bize cesaret veriyor. gizliliğimizi iyileştirmek için kameramız kullanımdayken bize haber ver görev çubuğundan bizi bu duruma karşı uyaracak bir simge ile.

Bu olası yenilikler diğerlerine katılıyor Sun Valley, yılın sonunda gelecek olan harika Windows 10 güncellemesigörev çubuğundaki küçük değişiklikler, yeni sanal masaüstü yönetimi, yeni uygulama düzenleri, yuvarlatılmış kenarların dönüşü ve genel olarak Windows 10’un “radikal görsel gençleştirmesi” gibi.

{«videoId»:»x7zgyst»,»autoplay»:true,»title»:»WINDOWS 10 SIFIR’dan: Kutudan çıkar çıkmaz OPTİMAL ayarlar»}

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Windows 10 Sun Valley, web kameralarında yeni ayarlar yapmanıza ve gizliliğinizi artırmanıza olanak tanır aslen yayınlandı Genbeta Tony Castillo’nun fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…