Windows 10: Microsoft, gizemli 21H1 güncellemesinin nelerden oluştuğunu ortaya koyuyor

Microsoft’un hazırladığı iki büyük güncelleme meselesi Windows 10 bu 2021’de heyecan verici, merak uyandıran ve garip arasında geçti.

Bu noktada genel bir fikir birliği, paketin “Güneş Vadisi” birkaç ay içinde piyasaya sürülecek olan, en ilginç ve eksiksiz olanı.

@import url(https://fonts.googleapis.com/css?family=Fira+Sans:300,400,400i,600);@import url(https://assets.metrolatam.com/assets/oembed.css?v= BS12);

Ancak dün, kod adı altında önceki bir güncellemenin varlığı doğrulandı. 21H1 Yeni özelliklerin önünü açmanın ötesinde neleri entegre edebileceği konusunda şüpheler ve spekülasyonlar ortaya çıktı.

Bugün gizem çözüldü, ancak dürüst olmak gerekirse, ortalama kullanıcılar için o kadar heyecan verici olmayacak.

21H1’deki yenilikler

Microsoft’un program yönetimi bölümündeki başkan yardımcısı John Cable, resmi blogunda yaptığı bir yayınla, 21H1’i oluşturacak içeriği açıkladı.

Ve temelde iki unsurdur. Çok özel bir senaryo için bir özellik ve güvenlik platformunuz için bir destek:

Windows 10

  • Windows Hello çoklu kamera desteği: kullanıcıların yerleşik kameralara sahip üst düzey monitörler kullanırken harici bir kamera önceliği seçmesine izin vermek için.
  • Windows Defender Uygulama Koruması (WDAG): genel performansı ve kaynak tüketimi iyileştirildi ve belge açılış süreleri optimize edildi.

İlk yeniliğin yararlı olabileceği en pratik senaryo, örneğin, çözünürlüğü zaten daha düşük kaliteli bir kameraya sahip olan bir dizüstü bilgisayara bağlanan daha güçlü bir web kamerası satın alırken olabilir.

Bu durumda, Windows Hello güncellemesi artık en sağlam web kamerasını otomatik olarak seçme yeteneğine sahip olacaktır.

@import url(https://fonts.googleapis.com/css?family=Fira+Sans:300,400,400i,600);@import url(https://assets.metrolatam.com/assets/oembed.css?v= BS12);

Öte yandan, Windows Defender, birkaç gün önce ortalığı karıştıran bu açıklamaya daha fazla yanıt veriyor gibi görünüyor.

On yıllardır kimsenin düzeltmediği bir güvenlik açığı olduğunu keşfettiğimizden beri. Sun Valley bizi hayal kırıklığına uğratmasa iyi olur.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…