Windows 10, kendiniz yüklemediğiniz sürece Flash Player’ı kaldıran bir güncelleme yayınladı

Microsoft, 20H2, 2004 ve önceki sürümlerde Windows 10 PC’lere yayılıyor KB4577586 güncellemesi ve ana değişikliği, Adobe’nin Flash Player’ını kaldırmasıdır, artık kendi geliştiricisinin desteğine sahip olmayan bir araç. Bu destek eksikliği, onu kullananlar için güvenlik sorunlarına neden olabileceği anlamına gelir.

Unutulmamalıdır ki, uzun yıllar süren uyarıdan sonra, 31 Aralık 2020’de Adobe Flash Player desteği sona erdi ve o zamandan beri 12 Ocak 2021’de Flash Player uygulamasının kendisi içeriği engellemeye başladı Flaş.

Windows 10, Flash’ı en son sürümlerinde kaldırmıştı

pencereler

Ancak, Flash’ın 20H2 sürümü, 2004 ve daha önceki sürümlerin duyurulan güncellemeye sahip bilgisayarlarda kaldırılmasının, yalnızca programın daha önce Windows işletim sistemi tarafından otomatik olarak yüklenmesi durumunda gerçekleştiğini unutmayın. Böyle, Kullanıcının kendisi yüklediği için Adobe Flash Player’a sahip bilgisayarlarWindows 10’un geçmekte olduğu büyük güncellemeye rağmen kalacaktır.

Flash Player desteğinin sonu: ne anlama geliyor ve bundan sonra ne olacak

Ekim 2020’de Microsoft Windows 10 için Flash’a son veren isteğe bağlı bir güncelleme yayınladı. Redmond kaynaklarının o sırada duyurduğu gibi, isteğe bağlı güncelleme bu teknolojiyi sistemden kaldırır ve yeniden yüklenmesini engeller. Artık kullanıcılarına zaten otomatik olarak büyük bir şekilde ulaşıyor.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/5e/dc/72/6010bea83bef07813a/default-standard-180.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/3d/aa/34/600b00d24bd22f95fd/orijinal/windows-10-desde-cero.jpeg»}

Microsoft belirtti kullanıcı Windows 10’u yeniden yüklese bileFlash Player tekrar görünmeyecek

Flash Player desteğinin sonu bu, eklentinin herhangi bir türden daha fazla güncelleme almadığı anlamına gelir., bu aynı zamanda ortaya çıkabilecek herhangi bir güvenlik sorununun artık çözülmediği anlamına gelir ve bu da onu kurmuş olan herhangi bir kullanıcı için zararlıdır. Bu destek eksikliği, saldırganların işlerini yapmalarını kolaylaştırır.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Windows 10, kendiniz yüklemediğiniz sürece Flash Player’ı kaldıran bir güncelleme yayınladı aslen yayınlandı Genbeta Barbara Becares’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…