Windows 10 için başka bir acil durum yaması WiFi sorunlarını düzeltir

WiFi bağlantısının düzgün çalışması, ister cep telefonundan ister bilgisayardan olsun, hayati önem taşır. İkinci durumda, işletim sistemi bize bu güvenilirliği sunmalıdır ve son zamanlarda Windows 10 ile olan tam olarak bu değildir. Bu, Microsoft’un Windows 10 için WiFi sorunlarını çözen başka bir acil durum düzeltme eki yayınlamasına neden oldu. bağlanmak WPA3 ile korunan kablosuz ağlar.

Windows 10’da kullanmadıklarımızı ortadan kaldırarak WiFi ağlarını takip etmek, performans sorunlarını tespit etmemize yardımcı olabilir. Windows 10’da “WiFi geçerli bir IP yapılandırmasına sahip değil” gibi bazı durumlarda, çözüm az çok açıktır, ancak diğer durumlarda karmaşıktır. Bizi ilgilendireninde, kullanıcılar nedenini çok iyi bilmiyorlardı. her şey düzgün çalışmadı ve yeni güvenlik protokolü WPA3’ün bununla ilgili olduğu görülüyor.

KB5001028, Windows 10 acil durum yaması

Microsoft, olağan güvenlik güncellemeleri paketinin dışında Şubat 2021’de başka bir acil durum düzeltme eki yayınladı. Bu durumda, adı altında KB5001028bu yama, WPA3 korumalı bir kablosuz ağa bağlanırken WiFi bağlantı sorunlarını düzeltir.

wpa3

Sorun, özellikle Windows 10 1909’un toplu güncellemelerinin gelmesiyle birlikte diğer yamaların piyasaya sürülmesiyle ortaya çıktı. Kesin nedenlerin şunlar olduğu belirtiliyor. KB459829821 Ocak 2021’de gelen ve KB4601315birkaç gün önce 9 Şubat 2021’de piyasaya sürüldü.

Temel olarak, hata, cihazların korkunç olanı görüntülemesine neden oldu. mavi ölüm ekranı (Ölümün Mavi Ekranı veya BSOD) öncekilerin güvenlik sorunlarını çözmek için yakın zamanda gelen yeni WPA3 protokolü tarafından korunan bir WiFi ağına bağlanmaya çalışırken. Şu anda önerilen protokoldür, ancak tüm yönlendiriciler bunu sunmaz ve önümüzdeki birkaç yıl içinde kademeli olarak gelecektir.

microsoft web sitesinde açıklıyor ki “Wi-Fi Korumalı Erişim 3 (WPA3) bağlantısını kullanmaya çalışırken mavi ekranlı nwifi.sys 0x7E durdurma hatası alabilirsiniz. Bağlantıyı kestikten sonra bir Wi-Fi ağına yeniden bağlanırken veya uyku veya hazırda bekletme modundan uyanırken bu sorunla büyük olasılıkla karşılaşırsınız.”

Yamaya ek olarak, Microsoft bize bazı anahtarlar da veriyor. sorunu azaltmak. İlk çözüm, Windows 10, sürüm 2004 veya Windows 10, sürüm 20H2’ye yükseltmektir. İkincisi, tavsiye etmesek de yönlendiricinin yeniden yapılandırılmasını gerektirecek olan WPA2 kullanarak bağlanmaktır. Son olarak kablolu bir bağlantı üzerinden bu sorunları yaşamayacağımız belirtiliyor.

Başka bir Windows 10 Acil Durum Yaması WiFi Sorunlarını Düzeltiyor yazısı ilk olarak ADSLZone’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…