Windows 10, Flash Player’ı PC’nizden sonsuza kadar siliyor

microsoft hakkında yeni verileri ve detayları nihayet onayladı. Windows 10 21H1, bir sonraki büyük güncellemesi önümüzdeki baharda geliyor. Ayrıca, o başlattı Güncelleme bu, biraz depolama alanı ve güvenlik kazanmamızı sağlayacak, çünkü adobe flash’ı kaldır bilgisayarlarımızdan.

Windows 10 KB4577586: Adobe Flash Player’a veda

Microsoft, isteğe bağlı olduğu için son birkaç saat içinde biraz garip bir güncelleme yayınladı, ancak tüm bilgisayarlara otomatik olarak yükleniyor. bu yama KB4577586 Güncellemeleri kontrol et’i tıkladığımızda indirilir ve açıklamasından da anlaşılacağı gibi, tamamen kaldırır Adobe Flash Player itibaren Windows 10.

Adobe, 2017’de yazılımı desteklemeyi bırakacağını ve ana tarayıcıların zaten tamamen ortadan kaldırdığını açıkladıktan sonra, yazılım 1 Ocak 2021’de çalışmayı durdurdu. Bir buçuk ay sonra, Microsoft şimdi onu işletim sisteminden de kaldırıyor ve 2021’de Adobe Flash’ı kullanmayı daha da zorlaştırıyor. Yani hiçbir şey yapmasanız bile otomatik olarak “Güncelleme” yüklenecek. Flash için.” adobe flash player kaldırma x64 tabanlı Sistemler için Windows 10 Sürüm 20H2 için (KB4577586).”

Güncelleme sadece birkaç dakika içinde indirilir ve kurulur, ardından kurulumun tamamlanması için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir. Kurulduktan sonra, onu kaldırmak artık mümkün değildir, bu nedenle geri yüklemek mümkün değildir. tam Flaş desteği. Ancak, uyumluluk nedenleriyle Microsoft, üçüncü taraf yazılımların yüklenmesine izin verecektir. Bu, Flash uygulamanızı kaldıracaktır, ancak bazı alternatif web tarayıcılarının kullanmanıza izin verdiği gibi yüklediğimiz diğer yazılımları kaldırmaz.

Windows 10 21H1 resmiyet kazandı

Microsoft da ilkini yaptı 21H1 hakkında resmi duyuru. İçinde şirket, bu sürümün büyük uyumluluk güncellemeleri içermeyeceğini ve aynı politikayı izleyeceğini doğruladı. 20H2 küçük güncelleme. Bu nedenle, bu güncelleme Mayıs ve Ekim 2020 Güncellemesinin üzerine yüklenecektir.

Bu, Microsoft’un alışık olmadığı bir şeydir, çünkü genellikle yılın başında en önemli güncellemeyi ve ardından ikinci yarıda başka bir küçük güncellemeyi yayınlar. Bunun nedeni ise şirketin bu yıl 21H2 ile gelecek işletim sistemi için yeni arayüzü Sun Valley üzerinde çalışıyor olması, zamanında hazır olmamasından kaynaklanıyor.

Microsoft, kanallar için henüz herhangi bir 21H1 derlemesi yayınlamadı. Beta veya Sürüm Önizlemesi, Windows Insider programında görünen tüm olası hataları düzeltmek için kesin sürümün test edilmeye başlamasına en az bir ay kaldığından. Aktivasyonu muhtemelen, tüm haberlerin azar azar tanıtıldığı 20H2 ile aynı mekanizma ile yapılacak ve lansman gününde sadece, lansmanı kolaylaştıran ve daha hızlı hale getiren diğer bazı hata düzeltmeleriyle birlikte bir aktivasyon yaması yayınlamak gerekliydi.

Windows 10, Flash Player’ı PC’nizden sonsuza kadar siliyor yazısı, ADSLZone’da ilk olarak ortaya çıktı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…