Windows 10, etkinleştirmeden sahip olanlar için 3 işlevi engelleyecek

microsoft görünümünde ve arayüzünde büyük değişiklikler hazırlıyor. Windows 10. 21H2’de gelen yeni Dosya Gezgini simgelerini zaten biliyoruz ve daha modern bir tasarımın olacağını da biliyoruz. görev çubuğu ve başlat menüsünden. Ancak artık arayüz seviyesinde bilmediğimiz yeni bir fonksiyon var.

bu Windows 10’un en son yapısı birkaç gün önce yayınlandı geliştirici kanalı işletim sisteminin en çok kullanılan işlevlerinden biri olan görev çubuğu menüsünde ilginç değişiklikler içeriyor. Değişiklik, barda açtığımız bir şeye sağ tıkladığımızda sistemin bize gösterdiği davranışı ve seçenekleri etkiler.

Son klasörlere daha hızlı erişmek için yeni seçenek

Şu anda Notepad veya Word gibi programlara sağ tıkladığımızda, o programda en son açtığımız dosyaların bulunduğu bir liste çıkıyor ve bu, son dosyalara hızlı bir şekilde dönmek için kullanışlıdır. O dosyalara gidip sol tıklarsak açılıyorlar ama sağ tıklarsak daha fazla seçenek çıkıyor.

Tekrar yaparken bu seçenekler arasında dosyalara sağ tıklayın dosyayı açma veya yazdırma ve son listeden sabitleme veya sabitlemeyi kaldırma olasılığını buluyoruz. Buna karşılık, büyüklüğü veya bulunduğu rota hakkında bilgi vererek özelliklerini de bilebiliriz.

Windows 10’un doğal olarak aşağıdakileri yapma seçeneği olacağından, yolu bulmak artık daha kolay olacaktır. dosya konumunu açbu sayede manuel olarak aramak zorunda kalmadan doğrudan bulunduğu klasöre gideceğiz.

Windows 10 etkin değilken daha az özelleştirme seçeneği

Buna karşılık, Microsoft’un test ettiği bir diğer yenilik, görev çubuğuna sağ tıkladığımızda görünen seçenekleri ortadan kaldırmaktır. Böylece, düğmelerini veya öğelerini gösterme seçenekleri Arama, Görev Görünümü ve dokunmatik klavye. Bu seçenekler yine kullanılabilir olacak, ancak bunları değiştirmek için ayarlar menüsüne gitmeniz gerekecek. Bu değişiklik, çubuğa sağ tıkladığımızda ekranda görünen öğelerin sayısını azaltmayı amaçlamaktadır.

Bu, kişiselleştirmeyi daha rahat hale getirmek için olumlu görünebilir, ancak gerçek şu ki, gerçekte işletim sistemini etkinleştirmeyenlerin bu özelliklere erişimini engelliyor. Windows 10’u etkinleştirmek için bir lisansınız yoksa, kişiselleştirme kısmına erişmek mümkün değildir. Ayarlar menüsündeki görev çubuğubu yüzden bu üç düğmeden hiçbirini gizleyemezsiniz.

Bu, simgelerin yanında metin görüntüleme seçeneği veya görev çubuğunun konumu gibi yalnızca burada yapılandırılabilen diğer seçeneklere ektir. Windows 10’u lisanssız kullanmak yasaldır ve performans sorunu yoktur, ancak 2021’in sonunda gelecek olan 21H2’deki görev çubuğu düğmeleri gibi bazı özelleştirme seçenekleri sınırlıdır.

Windows 10 sonrası, ADSLZone’da ilk olarak etkinleştirmeden sahip olanlar için 3 işlevi engelleyecektir.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…