Windows 10 Dosya Gezgini’nin dokunmatik ekranlarda gözümüzden ayrılmadan kullanım için nasıl göründüğü budur.

Windows’un klasik bir unsuru varsa ve hemen hemen hepimizin her gün sayısız kez kullandığı, o da “Dosya Gezgini”dir. İşletim sisteminin bir öğesi olan bilgisayarımızın klasörleri ve dosyaları arasında gezinmemizi sağlar kolay ve basit bir şekilde… en azından bir fare kullanırsak.

Çünkü bizimki bir dokunmatik ekransa, “Dosya Gezgini” ve parmaklarımızın uçlarıyla uğraşmak kolay bir iş değil. Öğeler birbirine çok yakın olduğunda, gözlerimize zarar vermenin yanı sıra risk de alırız. Microsoft’un zaten değişiklikleri hazırlamasının bir nedeni daha bu sonbaharda Sun Valley ile çıkış yapacak.

Görüş alanımızdan ayrılmak zorunda kalmayacağız

Yeni tasarım

Ve “Dosya Gezgini” Windows tarihinde en az gelişen unsurlardan biri. Orada, simgelerde ince ayarlarla, karanlık modun gelişiyle devam ediyor, ancak çok az şey var. Sun Valley piyasaya çıktığında değişmesi gereken ve ilk önce Insider Programında deneyimlemeleri gereken bir şey.

Mevcut Tasarım

Daha az alana sahip mevcut tasarım

Bu, “Dosya Gezgini”nin yeni tasarımıdır. dokunmatik arayüzlerde kullanımını teşvik etmeye çalışıyor. 21H2 dalındaki Windows 10, geliştirilmiş bir “Dosya Gezgini”ni, ilk çizimleri zaten görülen Akıcı Tasarım yaklaşımıyla entegre edecek.

Bilgisayarınızda hala Windows 10 kullanıyor olsanız bile yeni Windows 10X Dosya Gezgini nasıl yüklenir

Fare kullanılsa bile Microsoft’un herkes için etkinleştireceği yeni bir tasarım. öğeler arasında ayarlanan ekstra boşluğu vurgularfare işaretçisi yerine parmaklarla etkileşimi desteklemeyi amaçlayan boş bir alan.

Aynı zamanda bir boşluk doldurucu cihaz çözünürlüğü değiştiğinde otomatik olarak ayarlanır ve modern deneyimlerle (XAML) daha iyi tutarlılık için tasarlandığını.

{«videoId»:»x7zrujg»,»autoplay»:true,»title»:»Yedekleme 3 – 2 – 1, verilerinizi güvende tutmanın kesin yöntemi»}

Şimdilik takdir edilen değişiklik bu, ancak umarım tek değişiklik bu değildir. Birkaç gün önce yeni simgelerin ve renkli klasörlerin nasıl geldiğini gördüysek, Değişikliklerin başka yönlerden de gelmesi beklenebilir. Bu, “Dosya Gezgini”ni dokunmatik ekranda daha kullanışlı hale getirir.

üzerinden | Windows En Son

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Windows 10 Dosya Gezgini’nin dokunmatik ekranlarda gözümüzden ayrılmadan kullanım için nasıl göründüğü budur. aslen yayınlandı Xataka Windows José Antonio Carmona’nın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…