Windows 10 bulut senkronizasyon hatası 0x8007017C’yi düzeltin

Çalışma şeklimiz son yıllarda çok değişti. Yakın zamana kadar ve hala bazı durumlarda dosyalar USB belleklerde paylaşılıyordu. Bugünün trendi değişti ve bulutta iş arkadaşlarımızla paylaştığımız klasörlerin olması normal. Ancak, bazen bir gün şu kişiden bir mesaj alabilirsiniz: 0x8007017C hatası bize buluttaki işlemin geçerli olmadığını söylediği yer. Bu eğitimde bu hatanın olası nedenlerini açıklıyoruz ve ayrıca sorunu çözmek için size en uygun çözümleri de sunacağız.

Bu sorun genellikle bilgisayarınızda veya birden çok cihazda farklı çalışma klasörleriniz olduğunda ortaya çıkar. Hata, Windows 10’da dosyaları eşitlemeye çalışırken, bir hata mesajı aldığımızda ortaya çıkıyor, bu durumda 0x8007017C hatasından bahsediyoruz.

0x8007017C hatasının nedenleri ve çözümleri

Genel olarak, bu hatayı üreten nedenlerden biri, istek üzerine dosyaya erişim işlevini etkinleştirdiğimiz zamandır. Bu hataya neden olabilecek başka bir olasılık da, Windows Güncellemesi KB4592449 Windows 10 PC’mizde Bu sorunu yaşıyorsak, 0x8007017C hatasının oluştuğunu belirten aşağıdaki gibi bir ekranla bir mesaj görünecektir.

Gördüğünüz gibi bulutta yapmak istediğimiz işlemin geçerli olmadığı belirtiliyor. güncelleme ile ilgili KB4592449Çalışma Klasörlerinin dosyaları sunucudan cihaza eşitleyememesine neden olan bir uygulama programlama arabirimi (API) değişikliği içerdiğini unutmayın. Bu nedenle, bu hatayı çözmek istiyorsak, şu iki olası çözümü kontrol etmeliyiz:

 1. KB4592449 güncellemesini kaldırın.
 2. İsteğe bağlı dosya erişimi özelliğini devre dışı bırakmak için devam edin.

Ardından, 0x8007017C hatasından kalıcı olarak kurtulmak için her iki işlemin nasıl gerçekleştirileceğini açıklayacağız.

Windows Update KB4592449’u kaldırın

Daha önce, bu Windows güncellemesini bulut senkronizasyon hatasının arkasındaki suçlu olarak tanımlamıştık. Bu nedenle, çözmek için kaldırma işlemine devam edeceğiz. Bunu yapmak için şu adımları izleyeceğiz:

 1. Başlat menüsüne gidiyoruz.
 2. Biz yazdık güncellemeleri ara ve Enter’a tıklayın.

Ardından karşımıza şöyle bir ekran gelecek ve tıklayın. Güncelleme geçmişini görüntüle:

Ana Windows Güncellemesi

Burada Windows 10’un yüklediği tüm güncellemeleri içeren bir liste alacağız:

Windows Update güncelleme geçmişi

Bir sonraki yapmamız gereken şey, geçmişte KB4592449 güncellemesinin görünüp görünmediğini kontrol etmek. Eğer öyleyse, üzerine tıklayacağız Güncellemeleri kaldır.

Windows 10 güncellemelerini kaldırın

Sonra tekrar ararız ve kaldırmaya devam ederiz.

“İstek üzerine dosya erişimi” özelliğini devre dışı bırakın

Bilmeniz gereken bir şey, isteğe bağlı dosya erişim özelliğini devre dışı bırakarak 0x8007017C hatasını düzeltmek için bunu iki şekilde yapabiliriz. İlk ele alacağımız şey, yerel grup ilkesi düzenleyicisini kullanmaktır. Bu işlemi gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları izleyeceğiz:

 1. hadi basın Windows tuşu + R Çalıştır penceresini getirmek için. Başka bir seçenek de Başlat Menüsü olurdu, çalıştır yazıp Enter’a basıyoruz.
 2. yazıyoruz gpedit.msc ve tekrar Enter’a basın.
 3. Yerel grup ilkesi düzenleyicisi açıldığında, Kullanıcı ayarları > Yönetim Şablonları > Windows Bileşenleri > çalışma klasörleri > Portföy Ayarlarını Belirtin .
 4. Bu yüzden devre dışı bırakıyoruz İsteğe bağlı dosya erişim tercihi ve biz veriyoruz Kabul etmek.

İşte 0x8007017C hatasına neden olan bu özelliği nasıl devre dışı bıraktığımızı gösteren bir ekran görüntüsü:

Şimdi isteğe bağlı dosya erişimi özelliğini devre dışı bırakmanın ikinci yolunu açıklayacağız. Bu sefer aşağıdaki gibi yapacağız:

 1. Windows menüsüne gidiyoruz.
 2. Biz yazdık Kontrol Paneli ve Enter’a basıyoruz.
 3. üzerine tıklıyoruz Güvenlik sistemi.
 4. çalışma klasörleri.
 5. Talep üzerine dosya erişimini etkinleştir onay kutusunun işaretini kaldırıyoruz.

Bu adımlarla Windows 10’da oluşan 0x8007017C hatasını kesin olarak çözebilirsiniz.

Windows 10 bulut senkronizasyon hatası 0x8007017C’yi düzeltme makalesi RedesZone’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…