Windows 10, bu tartışmalı Windows 7 özelliğini devre dışı bırakmanıza izin verecek

Windows 10, birçok yönden geçmişten kopmak istiyor. Microsoft’un yeni işletim sistemi, Aero teması gibi sevilen estetiği atası Windows 7’den miras bile almadı, bunun yerine yeni görünümünü neredeyse sıfırdan geliştirdi. Ancak geçmişten kopmak ve bize yeni ve modern özellikler getirmek istemesine rağmen, vazgeçemediği bazı özellikler var. Ve bunlardan biri olarak bilinir aero sallamak.

Aero Shake, Windows 10’da nasıl çalışır?

Aero Shake, Windows 7’de zaten mevcut olan ve tüm masaüstü pencerelerini hızla küçült eksi bir. Bunu yapmak için, açık bırakmak istediğimiz pencereyi tutmamız ve salla, barınızdan, çok hızlı. Windows, tüm açık pencereleri otomatik olarak simge durumuna küçültecek ve yalnızca bizim yakaladığımız pencereye odaklanacaktır.

Bu özellik bazı kullanıcılar için faydalı olabilir, ancak diğerleri için de sıkıntı yaratabilir. Mouse’un hızlı, ani ve gergin hareketlerini yaparsak, bu fonksiyon sayesinde pencerelerin küçülmesi kolaylaşır. Ve Microsoft, varsayılan olarak, onu devre dışı bırakma seçeneği sunmaz.

Birkaç ay önce, Windows kayıt defterindeki değişiklikler şunu ima etti: Microsoft bu özelliği kaldırmayı planlıyordu işletim sisteminin Ancak, sonunda yeniden gözden geçirmiş gibi görünüyor. Ve böylece, bazı kullanıcılar için faydalı olabilecek bu özelliği silmek yerine, bize Ayarlar’dan devre dışı bırakmamıza izin verecek.

Ayarlar paneli için bu yeni seçenek, başlangıçta Windows 10 21H2.

Özelliği hemen devre dışı bırakın

Bu yeni değişiklik, kullanıcılara bu yılın sonbaharında ulaşacak. Ancak, Windows 10’da bu işlevden rahatsız olanlardan biriysek, devre dışı bırakmamıza izin veren birkaç hile olduğunu bilmeliyiz.

Bunlardan en basiti yerleştirme seçeneklerini devre dışı bırak Windows 10 ayarlarından Bu seçenek, otomatik yeniden boyutlandırmayı ve diğer pencerelerin yanına yerleştirmeyi ve ayrıca sistemin Aero Shake özelliğini kaldırmayı devre dışı bırakır. Hedefimize ulaşacağız, ancak işletim sisteminin kullanmak isteyebileceğimiz diğer harika özelliklerini kaybedeceğiz.

W10 çoklu görev özelliklerini devre dışı bırakın

Bu özelliği devre dışı bırakmak için başka hileler de var. mesela şurayı açabiliriz kayıt düzenleyici Windows ve aşağıdaki dizine gidin:

HKEY_CURRENT_USER/Yazılım/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Explorer/Advanced

Burada “DisallowShaking” (eğer yoksa biz yaratıyoruz) adında bir değer bulabiliriz ve bu değere fonksiyonun aktif olmasını istiyorsak “0”, devre dışı bırakmak istersek “1” değerini verebiliriz. Aero Sarsıntı.

Son olarak, her şeyi kolaylaştırmak istiyorsak, bir programdan indirip yüklemeliyiz. Winaero Tweaker. Bu program, “Davranış” kategorisinde, küçültülecek sallama işlevini bulabileceğimiz, Windows’un gizli işlevlerini etkinleştirmemizi ve devre dışı bırakmamızı sağlar.

WinaeroTweaker - Analiz 5

Her halükarda, Windows 10, 2015’ten beri etkinleştirilen Aero Shake ile gün ışığına çıktıysa, 6 veya 8 ay daha beklemek de o kadar önemli olmayacak. Ve böylece, PC’yi Windows 10 21H2’ye güncelleyebildiğimiz anda, bu işlev resmi olarak devre dışı bırakılabilir. Kayıt defterinde veya üçüncü taraf programların kullanımında değişiklik yok.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…