Windows 10, bu değişiklikle sistem genelindeki çökmeleri önleyecek

Windows 10 Yavaş yavaş çok sayıda değişiklik almaya hazırlanıyor. bu işletim sistemi arayüzünün tamamen farklı olacağını bu hafta bize göstermeye başladı bile. 21H2, yılın ikinci büyük güncellemesi. orada gelecek Güneş Vadisiyeni arayüzü ve Microsoft’un görev çubuğunda değişiklik yapmasını kolaylaştırmak istiyor gibi görünüyor.

Kendini Windows 10’daki değişiklikleri dahili olarak analiz etmeye adamış Albacore adlı bir kullanıcı, Microsoft’un explorer.exe dışında görev çubuğu kendi dosyasında dll isminde görev çubuğu.dll. Windows 10’un doğuşundan bu yana Explorer.exe, görev çubuğu, başlat menüsü, açık görevler ve programlar ve temel olarak grafik öğelerle ilgili her şey dahil olmak üzere kullanıcı arabirimini yönetmekten sorumlu program olmuştur.

Görev çubuğu Explorer.exe’den çıkar

Bu nedenle şirket karar verdi. gezgini kaldır görev çubuğu kadar önemli bir şey, gelecek için planlarınızın, yeni özellikler eklemek için onu daha hızlı ve kolay bir şekilde güncelleyebilmekte yattığını gösterir. Şimdiye kadar, görev çubuğundaki ve başlat menüsündeki tüm büyük değişiklikler her iki yılda bir yapılan güncellemelerde yapılır, ancak bunu Explorer.exe’den kaldırmak, onlara izin verecektir. bir sistem uygulaması olarak güncelleyin daha fazlası Microsoft Store aracılığıyla.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Güncellemeyi kolaylaştırmanın yanı sıra, Windows 10’un görsel arayüzünün tüm öğeleri birbirine bağlı olduğundan bu, güvenilirliğini de artırabilir. Örneğin, Dosya Gezgini takılırsa ve Explorer.exe’nin yeniden başlatılmasını zorlarsak, tüm arayüz sıfırlandı, örneğin bir dosyayı iletirken tarayıcının çökmesi durumunda yanıt vermeyi durdurabilen görev çubuğu ve başlat menüsü dahil. Bu nedenle, bu değişiklik, sistemin farklı elemanlarının kilitlenmelerini birbirini etkilemeden güvenilirliği artırmalıdır.

Yeni çubuk henüz kullanılabilir değil

Şu anda dosya görev çubuğu.dll işletim sistemi tarafından varsayılan olarak kullanımda değildir, ancak kullanılmak üzere yapılandırılabilir. Hemen hemen tüm öğeler işlevseldir, ancak arama çubuğu hala düzgün çalışmıyor, bunun bir test sürümü olduğu düşünülürse beklenebilir.

Bu, Microsoft’un ayrıştırdığı tek unsur değil, çünkü yıllardır sistem aramasının hem başlat menüsüne hem de Dosya Gezgini’ne daha iyi entegre olması için kendi ayrı süreci var. Açık Windows 10 1903şirket tanıtıldı ShellExperienceHost diğer grafik öğelerine ek olarak evrensel uygulamaları pencerelerde yönetmek ve görüntülemek için. Son olarak, Windows 100 1903’te, Başlat menüsüDeneyimAna Bilgisayar başlat menüsünün de kendi işlemine sahip olmasına izin verdi.

Daha fazla güvenilirlik ve daha kolay güncelleme karşılığında, Windows 10 da bu değişiklikle biraz daha fazla RAM tüketecek. Görev çubuğunu dikey yerleştirme gibi işlevlerin korunup korunmadığını göreceğiz.

Windows 10 sonrası, ADSLZone’da ilk kez ortaya çıkan bu değişiklikle sistem genelinde çökmeleri önleyecek.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…