Windows 10, biri web kameranızı gözetliyorsa sizi uyaracak

Windows 10 yeni şeyler eklemeye devam edin. Yılın ikinci yarısında gelecek 21H2ve Microsoft, neredeyse her hafta bu sürümle ilgili haberleri sunuyor. Bu hafta, aşağıdakilerle ilgili değişiklikler bulduk: ekran, web kamerasıve tasarımı Güneş Vadisi.

İlk büyük değişiklik işlevini etkiler. uyarlanabilir parlaklık kontrolü. Bu seçenek, örneğin beyaz bir arka planda bir şey görüntüleniyorsa ekranın maksimum parlaklığını azaltarak taşınabilir cihazlarda pil gücünden tasarruf etmek için kullanılır. Bu, yalnızca İçerik Uyarlamalı Parlaklık Kontrolü (CABC) özelliğine sahip cihazlarda kullanılabilir ve sorun, uygulamasının sorunlu olmasıdır. Bunlar arasında, renk doğruluğunun etkilenebileceğini ve fotoğrafların doğru şekilde rötuşlanmamasına neden olduğunu gördük.

Uyarlanabilir parlaklık ve kamera değişiklikleri

Bu nedenle, 21H2 güncellemesi sonunda bu seçeneği devre dışı bırakmanıza izin verecektir. ekran ayarları Ayarlar menüsü içinde. Orada, « seçeneğini devre dışı bırakmak için yeni bir kutu buluyoruz.aydınlatma değiştiğinde parlaklığı otomatik olarak değiştir«.

İkinci büyük değişiklik ise kameraları etkiliyor. Uygulaması Windows 10 kamera Oldukça rahat ve kullanımı basit, bağladığımız kamera ile istediğimiz çözünürlükte ve karelerde hızlıca video kaydı yapmamızı sağlıyor. Ancak, kameranın kendisinde çok fazla ayar yapmanıza izin vermiyor ve 21H2 ile sonunda bu ayarlardan birkaçını değiştirebileceğiz.

Başlangıç ​​olarak, birden fazla bağlantımız olması durumunda varsayılan cihaz olarak istediğimiz kamerayı seçebiliriz. Buna karşılık biz de yapabiliriz parlaklığı ve kontrastı ayarla ayarlar bölümünden, odada çok güçlü bir kontrast olup olmadığını veya çok karanlık göründüğünü telafi etmek için idealdir. Ayrıca kamera dönüşünü ayarlayabileceğiniz, Windows’ta HDR modunu açabileceğiniz ve Göz Teması özelliğini açabileceğiniz gelişmiş bir ayarlar bölümümüz var.

Birisi web kamerasını kullanıyorsa Windows bizi uyaracak

Web kamerası ayrıca üçüncü büyük değişikliği alır ve bu, işletim sisteminin bir sorun olduğunda bizi bilgilendireceğidir. ona erişen program veya uygulama. Şu anda, bir uygulama mikrofona eriştiğinde, işletim sistemi görev çubuğunda bir mikrofon simgesiyle bizi bilgilendiriyor, ancak kamera ile bu olmadı. Şimdi, kameraya erişen uygulamanın adının yanı sıra bir kamera simgesi görünecektir. Bu sayede, mikrofonlu bir web kameramız varsa, gizliliğimiz her zaman tam olarak garanti edilecektir.

Diğer küçük değişiklikler, sağ alttaki hava durumu çubuğunun daha fazla kullanıcıya tanıtılmasıdır; burada tıklarsak, bize günün en son haberlerini de gösterecektir. Tüm bu yeni özellikleri Windows 10’un kararlı sürümünde test etmek için en azından sonbahara kadar beklememiz gerekecek.

ADSLZone’da ilk olarak biri web kameranızı gözetliyorsa Windows 10 yazısı sizi uyaracaktır.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…