Windows 10, başlat menüsünü değiştirir: bu yeni arayüz olacak

microsoft bir’de çalışıyor komple yeniden tasarım arasında Windows 10 arayüzü. Gelmesinin yılın ikinci yarısında gerçekleşmesi bekleniyor. 21H2 21H1 değil, 2021’in büyük güncellemesi olacak ve geçen sonbaharda aldığımız gibi başka bir küçük güncelleme olacak. Kod adı verilen yeni yeniden tasarım Güneş Vadisizaten sızmaya başlıyor ve Başlat Menüsünü açtığınızda sizi nasıl etkileyeceğini şimdiden görebiliyoruz.

Windows Son, yalnızca yeni olanın ne olduğunu ortaya çıkardı Başlangıç ​​menüsü, mevcut olana göre birçok öğeyi değiştirecek. Başlangıç ​​olarak, menünün ekrana sabitlenmeden kayan bir pencere olacağını görüyoruz. görev çubuğu daha önce olduğu gibi açtıktan sonra. Ayrıca mevcut açıda olduğu gibi dik açılar yerine yuvarlatılmış köşeler görüyoruz.

Windows 10 yeni menü 21h2

Fluent Design, Başlat Menüsüne değişiklikler getirecek

Bu, yenilenen menülerle sistemin yeni unsurlarında tekrarlanacak bir trend olacak. akıcı tasarım ve WinUI. Microsoft geçen yıl yeni arayüz üzerinde çalışmaya başladı ve zaten bildiğimiz sızıntılar arasında metin kutuları, Başlat Menüsü veya Aktivite Merkezi. Bu, örneğin Windows XP, Vista ve 7’nin yuvarlak öğelere sahip olduğu Microsoft için geçmişe bir geri dönüş. Dosya tarayıcısı. Windows 8 ile U metreDik açıları geri getiren ben.

Windows En Son görüntüsü, “kayan deneyim”e ek olarak, yuvarlatılmış köşelerin arama çubuğuna ve menünün kendisine ulaştığı yeni arayüzden bildiğimiz tüm sızıntıları derliyor. Ne yazık ki, kayan etki kapatılamayacak ve köşelerin eğriliğini ayarlamak mümkün olmayacak gibi görünüyor.

Bu, 21H2’de göreceğimiz ilk değişiklikler olacak.

Son Başlat Menüsü, daha iyi bir estetikle ve Windows Son’dan biraz farklı görünecektir. yuvarlatılmış köşeler ayrıca dinamik ve statik simgelerde, çünkü bu görüntüde hala dik açıya sahipler.

Yeni arayüz bu yaz bir ara hazır olacak ve Insider derlemelerine aşamalı olarak eklenecek, böylece son derleme yayınlanmadan önce hataları kontrol etmek ve bunları düzeltmek için aylarca zaman kalacak. Eylem Merkezi’ni açmak, ekranın tüm tarafını kaplamayı bırakabilir ve bildirimleri ve diğer öğeleri, Microsoft’un çok fazla ilham aldığı Windows 10X’te olduğu gibi, küçük kayan iletişim kutuları biçiminde gösterebilir.

Microsoft, Başlat Menüsü ve Eylem Merkezi’ne ek olarak, diğerlerinin yeniden tasarımı üzerinde çalışıyor. sistem elemanlarıNe Alarmlar ve saat, Posta, Takvimve temel olarak tüm yerel sistem uygulamaları. Ayrıca sistemde karanlık temayı kullanan daha fazla öğe, yeni pencere animasyonlarıyla daha sorunsuz bir deneyim ve Dosya Gezgini’nde de bazı söylentiler olacak.

Windows 10 sonrası başlat menüsünü değiştirir: bu, ADSLZone’da ilk görünen yeni arayüz olacaktır.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…