Windows 10, artık Explorer.exe’ye bağlı olmadan görev çubuğuna kendi DLL dosyasını veriyor

explorer.exe, Windows gezgini süreci, masaüstümüz ve gezginin kendisiyle ilgili her şeyi kontrol etmekten sorumlu süreçtir ve olmaya devam etmektedir. Başlat menüsünden klasör pencerelerine, simgeler ve görev çubuğu aracılığıyla. Ancak, Microsoft bu durumu değiştiriyor ve son öğeyi bağımsız hale getiriyor sonunda yapı.

Değişiklik arayan çeşitli yazılımların kodunu periyodik olarak analiz eden ve Windows Insider kullanıcıları için Windows 10’un en son sürümünde olan bir Twitter kullanıcısı olan Albacore tarafından keşfedilmiştir. Görev çubuğu kendi DLL dosyasını algıladı, Taskbar.dll.

Windows 10’un bir sonraki büyük sürümü olan 21H2’nin Ekim ayına doğru gelmesiyle Taskbar.dll ile görev çubuğunu görebiliriz.

Görev çubuğunun evrimi

https://platform.twitter.com/widgets.js

Taskbar.dll henüz işlevsel görünmüyor ve görev çubuğu kodu hala Explorer.exe işleminde bulunuyor olsa da, bu değişikliği keşfeden kişi, DLL uygulamasına geçmenin mümkün olmasını sağlar. Ancak, arama kutusu arayüzünün “yarı kırık” görünmesi gibi bazı garip hatalar var.

Böylece Insider olmanıza gerek kalmadan yeni Windows 10 klasör simgelerini kullanabilirsiniz.

Görev çubuğundan bu bağımsızlık, etkili olursa, şu anlama gelebilir: Microsoft, bileşende değişiklik yapmayı ve onu daha güvenilir hale getirmeyi daha hızlı buluyor şu anda bağlı olduğu makro sürece bağlı olmadan. Bir klasör penceresinden kaynaklanan hatalar görev çubuğunu etkilemez veya tam tersi.

Bu değişiklikleri kanıtlıyor gibi görünen niyetler, yapı Sonunda hayata geçiyorlar Windows 10’un bir sonraki büyük sürümünün gelmesiyle Taskbar.dll ile görev çubuğunu görebiliyordukÖnümüzdeki Ekim ayına doğru Sun Valley olarak bilinen görsel yenilemenin eşlik edeceği 21H2.

{«videoId»:»x80457v»,»autoplay»:true,»title»:»Windows, Mac, Linux’un EN TEHLİKELİ 10 KOMUTU: BİLGİSAYARINIZI YOK edebilirler»}

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Windows 10, artık Explorer.exe’ye bağlı olmadan görev çubuğuna kendi DLL dosyasını veriyor aslen yayınlandı Genbeta Tony Castillo’nun fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…