Windows 10 arama motoruna haberler ve hava durumu widget’ı geliyor

Microsoft, işletim sisteminin 21H2 güncellemesi olan Sun Valley’in piyasaya sürülmesiyle bu yıl içinde gelecek olan tüm Windows 10’u için büyük değişiklikler hazırlıyor. En alakalı olanlardan biri, görev çubuğuna sabitlenecek ve her zaman haberlere ve hava durumuna sahip olmamızı sağlayacak yeni widget paneli olacak. Ancak bu paneli bilgisayarımızda görmeden önce, Microsoft’un buna benzer bir şey getirmek istediği anlaşılıyor. Windows’un güncel sürümleri. özellikle arayan.

Windows arama motoru, işletim sisteminde bulabileceğimiz en kullanışlı ve tartışmalı araçlardan biridir. Başlat düğmesinin sağında bulunan bu arama motoru, PC’mizde depolanan tüm içeriğe hızlı bir şekilde erişmemizi sağlar: programlar, dosyalar, belgeler, vb. Ayrıca her türlü işlemi yapmamızı sağlar. Bing aracılığıyla arama yapar.

Bu hafta itibariyle Microsoft, bu tarayıcı için bir dizi yeni özellik denemeye başladı. Bu yeni işlevler, bir haber akışı ve hava durumunu en rahat şekilde görebileceğiniz yeni bir bölümdür.

Çok daha dinamik bir arama motoru

Sızdırılan ekran görüntülerinde de görüldüğü gibi, arama motoruna tıklayıp (varsayılan olarak gösterilen) “Tümü” bölümünü açarken Windows bize yeni içerik gösterecek.

Hava Durumu Haber Bulucu Windows 10

En üstte, bölgemizdeki hava tahminlerini içeren yeni bir kutu görebiliriz. Bu kutu, iOS gibi diğer sistemlerde bulabileceğimize benzer bir tür “kart”tır. Mevcut hava tahminini bugün veya önümüzdeki üç gün görebiliriz. Bu karta tıklarsak, hava durumu uygulamasıeğer biz kurulu değilse, bize Bing hava durumu tahminini göstermek için Edge tarayıcısı açılacaktır.

Hava tahmininin altında bulacağımız şey bir haber akışı, Android ve iOS’ta Google uygulamasında bulabileceğimiz Keşfet özet akışına çok benzer. Bu haberlerden herhangi birine tıklarsak Edge söz konusu haberle birlikte açılacaktır.

Karşımıza çıkacak yeni içeriğin hiçbirini beğenmediğimiz takdirde üzerine sağ tıklayarak devre dışı bırakabiliriz.

Bu yeni özellikler nasıl etkinleştirilir?

Şu anda bu sadece bir Deney Microsoft’un yaptığı şey. Yalnızca az sayıda rastgele seçilmiş kullanıcı (bir A/B sistemi kullanan) bunu etkinleştirecektir. Ve eğer seçilmediysek, sadece şirketin bu yeni özellikleri herkese getirmesini bekleyebiliriz.

Windows 10 Finder, bir Microsoft sunucularında barındırılan arka uç. Bu nedenle bu yenilikler Windows’un belirli bir sürümüne özel olmayacak, herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmadan işletim sisteminin tüm sürümlerine ulaşacaktır.

Şüphesiz, bu yenilik bize sunacaklarının bir ön versiyonudur «Haberler ve İlgi Alanları» Windows 10 20H2 geldiğinde. Tüm bilgilerimizin her zaman elimizin altında olması bizim için çok faydalı olacak bir özellik.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…