Windows 10 21H1’i güncellerken ilk sorunlar başlıyor

Henüz gelmedi ve ilk sorunları şimdiden ortaya çıkıyor. Microsoft, işletim sistemi Windows 10 21H1 için bir sonraki güncellemenin son test aşamasındadır. Bu, işletim sistemindeki hataları ve diğer sorunları düzeltmeye odaklanacak küçük bir güncelleme olacak. PC’mizi güncellersek, güncelleme gelir gelmez birkaç saniye içinde bir yama daha yüklenecek, bu yüzden bunu bilmemeliyiz. Ancak görünen o ki, Windows’un yeni sürümü de hatalardan arınmış olmayacak. sorunlar.

bu Windows İçerdekiler Beta kanalına kaydolmak, bu yeni sürümü günlerce test edebilir. Microsoft, güncellemeyi tüm kullanıcılara toplu olarak yayınlamadan önce olası son dakika hatalarını tespit edebilmek ve düzeltebilmek için bu kullanıcılara güveniyor.

Daha dün şirket, tüm Windows 10 kullanıcıları için yeni bir toplu güncelleme yayınladı: KB5000842. Bu güncelleme, sistemdeki uzun bir hata listesini düzeltmeye odaklanır ve hepsinden önemlisi, explorer.exe’nin performansını ve güvenilirliğini artırır. Bu yeni kalite güncellemesi işletim sisteminin 19H2 sürümüne, 2004 sürümüne ve en son 20H2 sürümüne ulaştı. Ayrıca, sistem derlemesini numaraya güncelleyerek Windows 10 21H1 Insiders’a ulaştı. 19043.906. Ne yazık ki, bu son kullanıcılar sorunsuz olmamıştır.

Windows 10 21H1 güncellenirken 0x800f081f hatası

Windows 10 için yeni kalite yamasını yüklemeye çalışan, içeriden öğrenen kullanıcılar, işletim sistemindeki ilk sorunla zaten karşılaştılar: a 0x800f081f hatası. Bu Windows Update hata kodu, kullanıcılar yeni kalite yamasını indirmeye çalıştığında ve yamanın kurulumunu tamamlamak mümkün olmadığında görünür.

0x800f081f hatası

Buna neyin sebep olduğu çok iyi bilinmiyor ve Microsoft, hatanın farkında olduğunun ve zaten onu çözmek ve tekrar olmasını önlemek için çalıştığının ötesinde herhangi bir açıklama yapmadı.

Windows Update’teki hatalar yeni bir şey değil, ancak bunları henüz gelmemiş bir Windows sürümünde görmeye başlamak endişe verici olmaya başlıyor. Microsoft’un Windows güncellemeleriyle ilgili sorunları gerçekten ciddiye aldığını ve 21H1’in yeni sürümü tüm kullanıcılara ulaştığında sorunsuz olacağını umalım.

Windows 10 21H1, yazdırma sorunları için yamalar içerecek

Elbette Microsoft, unutulmaya değer bir Mart ayı geçirdi. İşletim sistemi güvenlik yamalarının yayınlanmasıyla birlikte şirket, işletim sisteminin yazıcı kuyruğundaki bir güvenlik açığını giderdi. Ve bunu düzelterek, binlerce yazıcının işletim sisteminde çalışmayı durdurmasına ve tam yazdırmaya çalışırken mavi ekranlara neden oldu.

Üç güncelleme daha aldı Bu sorunu düzeltin, ve ardışık yamaların getirdiği diğer tüm sorunlar. Ve o zaman bile, tüm yazıcılar henüz iyi çalışmıyor gibi görünüyor.

Microsoft, bir sonraki güncellemesi olan 21H1’in yazıcıyla ilgili tüm düzeltmelerle birlikte geleceğini, güvenlik açığını gidereceğini ve diğer tüm eski hataları düzelteceğini duyurdu. Ancak güncelleme yapabilmek için en az 4 hafta daha beklememiz gerekecek.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…