Windows 10 21H1 bilgisayarım olacak mı? Donanım gereksinimlerinizi bilin

Bilgisayarlarımızı güncellemek için çok az şey kaldı. Windows 10’un yeni 21H1 sürümü. Başlangıçta, bu yeni sürüm oldukça büyük bir güncelleme olmalı ve çok sayıda değişiklik ve yeni özellik ile gelmelidir. Ancak bu vesileyle Microsoft, güncellemelerin yayınlanma sırasını değiştirerek büyük güncellemeyi yıl sonuna bıraktı ve şimdi küçük bir kalite güncellemesi yayınlıyor. Uzun bir bekleyişin ardından Microsoft nihayet yeni sürümü onayladı. Ayrıca donanım gereksinimlerinizi de onayladınız.

Bu resmi: Windows 10 21H1 gerçek olacak, şu anda bu sürümün tüm yeni özelliklerinin resmi olarak ne olacağını bilmiyoruz. Microsoft işletim sisteminin yeni güncellemesi, şirketin yeni işletim sistemi Windows 10X ile birlikte bu bahar boyunca gelecek. Windows’un yeni 2021 sürümü mevcut sürüm 2004 üzerinde çalışacak, tıpkı Windows 10 20H2’nin yaptığı gibi. Bu, işletim sisteminde son zamanlarda gördüğümüz büyük değişiklikleri (21H2 için ayrılmıştır) görmeyeceğimiz, aynı zamanda yeni sürümü yükleme sorunlarının ortadan kalkacağı ve her şeyden önce, donanım değişmeyecek.

Yeni Başlangıç ​​Windows 10 21H1 Insider

Windows 10 21H1 için donanım gereksinimleri

Microsoft zaten sağladı Windows Donanım Uyumluluk Programı (WHCP) Windows’un bu yeni sürümü için. İşletim sisteminin 2004 sürümüyle aynı kalifikasyonu elde eden WHCP gereksinimlerinde veya Donanım Laboratuvarı Kitinde herhangi bir değişiklik olmayacaktır.

Bunun anlamı, Windows 10 21h1’i yükleyin, işletim sisteminin 2004 sürümünü çalıştırabilmemiz için ihtiyaç duyduğumuz donanımı kullanmamız gerekecek. Bu donanım:

  • 1GHz işlemci
  • RAM belleği: 32 bit için 1 GB veya 64 bit için 2 GB.
  • 32 GB sabit disk alanı.
  • DirectX 9 uyumlu GPU.
  • 800×600 çözünürlüklü ekran.

Şu anda Windows 10’un 2004 sürümünde çalışan sürücüler bu yeni sürümde en ufak bir sorun yaşamadan çalışmaya devam edecek.

zaten çalıştırıyorsak Windows 10 veya 20H2’nin 2004 sürümü, PC için küçük bir yama gibi bu yeni güncellemeyi saniyeler içinde yükleyebileceğiz. Ancak, 2004’ten önceki herhangi bir sürümü kullanıyorsak, yeni sürümün tam kurulumunu gerçekleştirmemiz gerekecek.

2021, Windows 10 için ne tutar?

Şu anda kullanıcıların gözü, kullanıcılara bu kadar çok ulaşacak yılın ilk güncellemesi olan Windows 10 21H1’de. Bahar. Dediğimiz gibi, bu küçük bir güncelleme, çok sınırlı haberlerle ve büyük değişiklikler yapmaktan çok hata düzeltmeleri ve genel bakıma odaklandı. İçinde bulabileceğimiz yeniliklerden bazıları HTTPS üzerinden DNS desteği, görev yöneticisinde bazı değişiklikler ve daha fazla GPU seçeneği olacak.

İşletim sistemine büyük değişiklikler bu yılın sonbaharında, şimdilerde bilinen adıyla 21H2 güncellemesi ile gelecek. Güneş Vadisi. Insider kullanıcılarının zaten test edebileceği bu gelecek sürüm, hem arayüzde estetik hem de işletim sisteminin kendi işlevlerinde çok sayıda değişikliği beraberinde getirecek. Geldiğinde, şüphesiz sistemin geleceği için rotayı belirleyecek bir güncelleme.

Microsoft’un pazarı yeniden fethetmeyi denemek istediği dokunmatik cihazlar için yeni işletim sistemi olan Windows 10X’i de unutamayız. Bu işletim sistemi, 21H1 ile birlikte ilkbaharda gün ışığına çıkacak ancak bu sistemin tamamlanması ve özellikleri artı çift ekran desteği gibi kaynakları getirdiği 2022 yılına kadar olmayacak.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…