Windows 10 21H1, bazı kullanıcılara Windows Update’te görünüyor

Daha dün, aylarca bekledikten sonra Microsoft, bir sonraki tüm kullanıcılara ulaşacak olan yeni Windows 10 güncellemesi 21H1’i resmi hale getirdi. bu yılın baharı. Bu, 2004 sürümünün üzerine kurulacak, onu geliştirmek ve işletim sistemini geleceğe hazırlamak için Hizmet Paketi gibi küçük bir güncelleme olacak. Ancak hepimiz bu yeni sürümü almadan önce, Microsoft’un hala üzerinde çok çalışması ve birkaç adım atması gerekiyor. Bunlardan ilki, onu İçeriden öğrenen kullanıcılar Beta kanalına kaydoldu, birkaç saat önce olan bir şey.

bu Microsoft Insider Programı kullanıcıların işletim sisteminin yeni fonksiyonlarını ve özelliklerini herkesten önce denemelerini sağlar. İçinde, diğer kullanıcılara göre ne kadar ileri gitmek istediğimize bağlı olarak birkaç seviye bulabiliriz. Bir tarafta, her hafta yeni özellikler ve hata düzeltmeleriyle güncellenen en gelişmiş Dev kanalımız var. Öte yandan, sistemin neredeyse son sürümlerini test etmek için tasarlanmış daha kararlı ve yavaş Beta kanalımız var.

21H1 zaten beta aşamasında ve çok yakında RTM’de

2020 yılına kadar Windows 10’un geliştirilmesindeki değişiklikleri yakından takip etmek ve bir sürümün geliştirilmesinin ne kadar ilerlediğini ve diğer sürümler için hangi değişikliklerin planlandığını az çok bilmek oldukça kolaydı. Ancak giriş ile FE_RELEASE ve RS_PRERELEASE derlemeleri şimdi takip etmek çok daha zor. Windows 10’un Dev Insider sürümü bir yenilik içerebilir ve bunun bir sonraki güncellemeye, ikiye, hatta hiç gelmese bile karşılık gelip gelmeyeceğini bilmiyoruz.

Bu nedenle Windows 10 21H1’e karşılık gelen değişiklikleri takip etmek ve büyük bir güncelleme olacak 21H2’den ayırmak oldukça zor.

Windows 10 21H1 Güncelleme Beta

Artık Insider kullanıcıları, beta kanalı almış 21H1’in kesin versiyonu evet bu sürüm hakkında biraz daha bilgi sahibi olabiliriz. Microsoft’un söz verdiği gibi, 2004 sürümünün bir güncellemesiyle karşı karşıyayız. Çok küçük bir güncelleme, büyük değişiklikleri dahil etmek yerine kaliteyi iyileştirmeye odaklandı. Büyük güncellemeler gibi uzun zaman almak yerine, aylık bir yama gibi saniyeler içinde kurulacak yeni bir sürüm.

21H1 tüm kullanıcılara ulaştığında, bunu 18 aya kadar uzatılmış bir destekle yapacak. Tüm bu süre boyunca destek ve güncellemeler alabiliriz.

Şu anda Windows 10 21H1’e nasıl yükseltilir

Bu yeni sürümü bilgisayarımıza yüklemek için ilk iş Microsoft Insider programına kaydolmaktır. Özellikle Dev’den biraz daha kararlı olan beta kanalına. Tabii ki, bunu kararlı bir Windows sürümünden yapmalıyız, çünkü Insider Dev’den yaparsak bu sürümü almayacağız çünkü bu sürüm, geliştiriciden daha düşük. sahip olduğumuz bir

Windows 10 20H1 Insider Beta Kanalı

Bu programa kaydolduktan sonra, Windows Update’te yeni güncellemeler arayacağız. Windows 10 21H1’in yeni güncellemesi indirilebilir olarak görünecektir. İndiriyoruz, kuruyoruz, yeniden başlatıyoruz ve hepsi bu. PC yeniden başladığında, yeni özelliklerinin keyfini çıkarabileceğiz.

Yeni 21H1’in hala eksik, hatalarla dolu bir beta sürümü olduğunu hatırlatırız. Microsoft’un daha fazla yeni özellik eklemesi zor olsa da, yine de hataları ve sorunları olabilir. Bu nedenle ana bilgisayarımıza kurmaktan kaçınmalı ve sadece test amaçlı kullanmalıyız.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…