Winamp’ı özlüyor musun? Burada WACUP’ın yeni bir sürümü var

Kesinlikle, winamp 2000’li yıllarda müzik dinlemek için bilgisayarı kullanan tüm kullanıcılarda iz bıraktı.Akıştan çok önce müzik dinlemek veya video izlemek için en çok kullanılan teknolojiydi. Bu müzik çalar, bilgisayara yüklenen ilk programlardan biriydi ve onun sayesinde MP3 müzik koleksiyonumuzun tamamını dinleyebildik. Ne yazık ki 2013 yılında projenin sahibi olan şirket AOL, yeni teknolojilere uyum sağlayamadığı için popülaritesi düştüğü için projeyi sonlandırmaya karar verdi. Winamp artık Radionomy’ye ait olsa da yok gibi ama WACUP sayesinde her zaman bizimle olacak.

WAKUP, Winamp Topluluk Güncelleme Projesi, topluluk tarafından yaratılan ve bu mükemmel müzik çaları yeniden diriltmeyi amaçlayan bir projedir. Bu proje, güvenlik kusurlarını düzelttiği ve bu oynatıcının zamanla terk edilmiş olan birçok özelliğini geliştirdiği temel olarak Winamp’ın en son sürümünü (beta değil) kullanır, 5.666. Ayrıca gelişmeye devam etmek için yeni özellikler sunar. WACUP, Winamp’ın bir çatalı değildirdaha ziyade orijinal oynatıcıda değişiklikler yapan bir dizi yama.

Bu proje ilk adımlarına 2016’da başladı, ancak ilk genel önizlemeyi görebildiğimiz ve onunla ilk teması kurabildiğimiz 2019’a kadar değildi. O zamandan beri, projenin geliştirilmesi, gelişimini gözle görülür şekilde hızlandırdı ve yeni sürüm 1.0.20.7170, bu projeye 150’den fazla yeni değişiklik getiriyor.

WACUP arayüzü

WACUP 1.0.20.7170’deki Yenilikler

WACUP’ın bu yeni sürümü, temel olarak hata düzeltmelerine odaklanmaktadır. Bunu yapmak için geliştiricileri, çökmelere ve çökmelere neden olabilecek farklı hatalara son vermek için Winamp oynatıcının 5.666 sürümünde (dediğimiz gibi) bulunan bir dizi hatayı düzeltme fırsatını yakaladı. Ayrıca, belirli eklentilerle uyumluluğu geliştirme ve çeşitli DLL kitaplıklarını en son sürümlerine güncelleme fırsatını da yakaladılar.

Bu sürümde bulabileceğimiz en alakalı değişikliklerden bazıları şunlardır:

  • Klasik Winamp işlevselliğini geri yüklemek için Shuffle’ın geri yükleme işlevi ayarlardan devre dışı bırakılabilir.
  • yeni sayfası Windows 10’daki ayarlar ekrandaki medya kontrollerini devre dışı bırakmak için
  • Volume Logic çıktı eklentisi şimdi tekrar çalışmalıdır.

Şu anda, bu sürümde büyük bir değişiklik veya yeni özellik sunulmamıştır. Geliştiricilerin yaptığı şey, kodu gelecekteki gelişmelere hazırlamak için bundan yararlanmak olmuştur. Bu yeni sürümdeki değişikliklerin tam ve ayrıntılı bir listesini görmek istiyorsak, bu bağlantıda görebiliriz.

İndir ve başlat

Bu programın yeni sürümü artık tüm kullanıcılar için ücretsiz olarak mevcuttur. Tabii ki, hala « aşamasında olduğunu unutmamalıyız.Ön izleme«, bu yüzden geliştiricileri bize onunla çalışırken sorun ve hatalar olabileceğini hatırlatıyor. Sürekli gelişen, şimdilik betadan çıkmamış bir programdır.

WACUP yalnızca aşağıdakilerle uyumludur: Winamp sürüm 5.666. Radionomy’nin yayınladığı 5.8 Beta sürümünü indirdiysek çalışmayacaktır, bunu dikkate almalıyız. Ayrıca geliştiriciler, sorun yaşayabileceğimiz için bu programı Winamp’tan farklı bir yola kurmamızı, asla programın kendi yolunda kurmamamızı tavsiye ediyor.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…