Wikipedia’ya bu alternatiflerle her şeyi öğrenin

Wikipedia, günlük hayatımızda en çok kullanılan araçlardan biri ve erişimimiz olduğu için teşekkür ettiğimiz web sitelerinden biri. Ama tek değil. Var birçok çevrimiçi ansiklopedi, Her türlü konu hakkında, tarihi şahsiyetler hakkında, sahip olduğumuz herhangi bir konu veya şüphe hakkında bilgi sahibi olmamıza yardımcı olan Wikipedia’ya alternatifler.

Wikipedia ve cep telefonları sayesinde, bir sohbette, hatta televizyon izlerken sahip olduğumuz veya ortaya çıkan şüpheleri çözebiliriz. “Hangi yıldan…?” “Olduğu zaman…?” Wikipedia bizi tüm bu sorulardan kurtarıp hızlıca yanıtlasa da, dahası da var. Çevrimiçi versiyonlarıyla klasik ansiklopediler Espasa veya Larousse ve dünyanın her yerinden kaynaklara başvurabilmemize yardımcı olan uluslararası diğerleri gibi.

Wikipedia’dan önce Espasa kullanıyorduk. Espasa ansiklopedisi İspanya’daki klasiklerden biridir ve şimdi güncellenmiştir. Artık kütüphaneye gidip ihtiyacınız olan cildi aramanıza gerek yok, ancak medya içeriği var web sitesi aracılığıyla dijital ortama aktarılmış ve güncellenmiştir. Arama motoru aracılığıyla ansiklopedide herhangi bir şey arama seçeneğimiz var, ancak belirli bir konuyu geliştirmek için monograflar da var veya herhangi bir zamanda ihtiyacımız olan şeye göre kursa ve yaşa göre düzenlenmiş okul yardımı kaynakları var.

Ansiklopediyi kullanmak çok basittir ve sadeceler ekranın ortasındaki arama motorunda istediğimizi yazın ve birbirinden farklı tematik yazılarımız olacak. Tematik makalelerin yanı sıra ilgili içeriğin bulunduğu diğer kategorileri de göreceğiz: okul yardımı, bugünün konuları, multimedya veya ilgili bilgileri bir harita üzerinde görebileceğimiz bir atlas. Kayıt olmadan ve her yaşta kullanılabilecek bir web sitesidir.

espalar

Larousse

Larousse’un resmi sayfasında bir ansiklopedi var. ücretsiz Fransızca olmanın sakıncalı olmasına rağmen. Dili biliyorsanız veya Google çevirmenine bahis yapmak istiyorsanız, bu çevirmenlerden biri olabilir. Wikipedia’ya en iyi alternatifler, kesinlikle evde sahip olduğunuz klasiklerden biri. ne istersen arayabilirsin sonuçları oku ama sen de erişebilirsin iki dilli sözlükler İspanyolca veya Fransızca’yı, İspanyolca’yı İngilizce’yi, İspanyolca’yı İtalyanca’ya çevirmek için… Veya Almanca, İngilizce, Fransızca veya İspanyolca fiil çekimlerine başvurmak için bir “konjugatör” bölümü, bu nedenle dil öğrenmek için sayfanın her zaman elinizin altında olması yararlı olacaktır.

Larousse

Biçim ve arayüz olarak Vikipedi ile hemen hemen aynıdır, bu yüzden onu kullanırken zorlukla ayırt edemezsiniz. Bu, bir tür “İspanya için Vikipedi”dir. özel içerik. 52.000’den fazla makale ve 15.000’den fazla görsel mevcuttur. bir ücretsiz ansiklopedi, açık ve herkesin işbirliği yapabileceği.

Ücretsiz Ansiklopedi

Wikilengua, aynı amaç için kullanabileceğimiz Wikipedia’nın alternatiflerinden biri değil, daha çok norm olan İspanyolca’nın kullanımına ve tarzına odaklanıyor. Yani, varsa gerekli yazım sorunları veya bir kelimeyi nasıl yazacağınız konusunda şüpheleriniz varsa veya fiil çekimi nasıl yapılır Öğrenciler için değil, aynı zamanda herhangi bir dil dersi veya belirli kelimeler arıyorsak da çok faydalıdır. Örneğin, belirli bir belediyenin adı veya tam bir kelimenin zarfı nasıldır. Çok eksiksiz ve arayüzü de Wikipedia’nınkine çok benziyor. kullanımı kolay ve açtığımızda öne çıkan bir makale, sık sorulan sorular, ilginç listeler veya yakın zamanda yapılan değişiklikler bulacağız. Ayrıca en üstte bir dizi kategori veya menü buluyoruz: dil bilgisi, imla, kelime bilgisi, tasarım, özel adlar…

Fundeu Vikidil

Britannica Ansiklopedisi, aşağıdaki durumlarda önemli web sitelerinden biridir. Herhangi bir kategori hakkında bilgi arıyoruz: tarih, coğrafya, tıp, edebiyat… ücretsiz kullan herhangi bir kısıtlama olmaksızın ve ayrıca bir uygulamada iOS tabletler ve cep telefonları için sürümüne sahiptir. Bizi ilgilendiren herhangi bir tema veya karakter için arama motorunu kullanabiliriz. Var binlerce makale, biyografiler, resimler veya videolar mevcuttur. Ancak farklı kategorilere de erişebilir ve her birindeki bilgileri keşfedebiliriz.

Bilginin ötesinde, Britannica web sitesinde ayrıca temalı oyunlar ve trivia Bu konuyu bilip bilmediğinizi kontrol etmek için cevap verebilirsiniz veya yine de kendinizi belgelemeniz veya daha fazla çalışmanız gerekir. Her öğrencinin ve aynı zamanda tüm merak edenlerin elinde bulunması gereken temel web sitelerinden biridir.

Britanya

Britannica’nın çocuklar için de İngilizce versiyonu var. Beş yaşından itibaren, altı ila sekiz yaş arası veya dokuz yaşından büyük çocuklar için kategorilere ayrılmıştır. Dediğimiz gibi, İngilizce. Ancak arayüzü çok rahat ve sayfanın kullanımı çok kolay, tema veya atlas gibi tipolojilere göre makalelere erişim imkanı. sözlük, biyografiler veya belirli makaleler. Ayrıca alfabetik olarak filtreleyebilir veya arama yapabilirsiniz veya arama motorunu kullanabiliriz.

Britannica çocukları

Columbia Üniversitesi veya Oxford Üniversitesi’nden ansiklopedilerden kullanılan her türlü kaynakla, herhangi bir konuda bilgi sahibi olmak için Wikipedia’ya alternatif arıyorsanız, Ansiklopedi bir başka vazgeçilmezdir. kaynakları vardır 300.000’den fazla referans ve 50.000’den fazla farklı tema var, 200’den fazla prestijli kitap hangi bilgiler alınır. Klasiklerden biridir, İngilizce olmasına rağmen kaliteli bir web sitesine sahip olmak istiyorsanız olmazsa olmazlardan biridir.

ansiklopedi

Kiddle, küçükler için Wikipedia’ya alternatif arıyorsanız, çocuklar için bir arama motorudur. Yetişkinlere yönelik reklamları yoktur ve işleyişi Google ile aynıdır ancak uyarlanmış arayüz ve yetişkinlere yönelik içerik bulmadan sadece küçüklere uygun içeriklerle. Web sayfasından istediğimizi arayabiliriz ve arama sonuçları sıralanır, böylece çocuklara yönelik sayfalar, erişilebilir dile sahip sayfalar ve son olarak belirli içeriğe sahip yetişkinlere yönelik siteler. Kiddle’ın içinde de Kipedia’yı bulduk, zahmetine rağmen Wikipedia’ya en iyi alternatiflerden biri ingilizce ol (en azından şimdilik) ancak uyarlanmış sonuçlarla.

kiddle internet arama motorları

biyografiler ve hayatlar

Farklı karakterler hakkında bilgi aramak için Wikipedia’ya en iyi alternatiflerden biri Biyografiler ve Yaşamlar. hakkında her türlü bilgiyi burada bulabilirsiniz. ünlü karakterler krallar, sanatçılar veya yazarlar olarak. Her türlü karakter için bir ansiklopedi olarak tasarlanmıştır çünkü arayabilirsiniz. Brad Pitt ama aynı zamanda Michelangelo, Lola Flores veya Beethoven. Biyografilerin her birinde, birlikte aradığınız kişinin hayatını okuyabilirsiniz. ilgili bilgiler, bir zaman çizelgesi, metnin belgelenmesine yardımcı olan müzikler, fotoğraflar, videolar.

Biyografiler ve yaşamlar bölümünde arama motoruna erişebilir veya dizinlere göz atabilirsiniz. Ayrıca iki ilginç bölümü var: Monografiler veya raporlar. Monograflar’da, tarihteki bazı önemli şahsiyetlerin yaşamlarının ve çalışmalarının çok daha derinlemesine incelendiği bir bölüm bulacağız. Örneğin, Büyük İskender veya Napolyon Bonapart. Bilgi çok daha eksiksiz diğer bölümlerden daha fazla ve ihtiyacımız olan tüm ayrıntılara sahip olabiliriz.

biyografiler ansiklopediler çevrimiçi

BASE böyle bir ansiklopedi değildir, ancak binlerce farklı kaynak ve veri tabanına sahip bir veritabanı arıyorsanız Wikipedia’ya en iyi alternatiflerden biri olabilir. Milyonlarca bağlantılı belge. kullanılan arama motorudur. Bielefeld Üniversitesi Kütüphanesi Almanya’da ve yirmi farklı dilde mevcuttur, bu nedenle herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. istediğini arayabilirsin bunun için etkinleştirilen çubuk aracılığıyla veya yayına, yazara, belge türüne vb. göre filtrelemek için bir dizi filtre bile seçebilirsiniz.

TEMEL

Fandom, bir destan, video oyunları, filmler, diziler hakkında çok özel bilgiler arıyorsanız, Wikipedia’ya bir alternatiftir. Fandom’un her şeye bir cevabı yoktur, bunun yerine kullanıcıların belirli bir şey ve ilgili her şey hakkında tüm bilgileri verebilecekleri açık bir web sayfasıdır. Yani, Wikipedia’da “Disney” aramak yerine onu Fandom’da arayabilir ve çok eksiksiz bir rehber bulacaksınız tüm karakterler, filmler, diziler veya video oyunları ile. Aynı şey diğer temalar için de geçerli. Örneğin, Marvel. Veya Yıldız Savaşları. Fandom’da Game of Thrones veya Stranger Things’i ararsanız, hayranlar tarafından oluşturulan ve bununla ilgili ihtiyacınız olan tüm bilgileri okuyabileceğiniz sayfalar bulacaksınız.

Fandom’u kullanmak için iki seçenek vardır: kategorilere göre keşfetmeye git (oyunlar, filmler, tv, video…) veya ilginizi çeken veya şüphe duyduğunuz şeyleri doğrudan arayın. Mevcut wikilerden bazıları arasında Marvel, Harry Potter, Pixar, James Bond’u buluyoruz. Esas olarak bu tür içerik için önerilen bir seçenektir: video oyunları, filmler ve televizyon veya efsaneler. Örneğin coğrafya veya ekonomi hakkında veya buna benzer herhangi bir içerik türü hakkında bilgi bulamazsınız.

fandom

Wikipedia’ya bu alternatiflerle her şeyi öğrenin yazısı ilk olarak ADSLZone’da göründü.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…