Wikimedia, bu fotoğrafı görmek için günlük 90 milyon istek alıyor ve kimse nedenini veya ne için olduğunu bilmiyor

Wikimedia Vakfı, Hindistan’dan leylak çiçeği fotoğrafı çekmek isteyen kullanıcılardan her gün milyonlarca istek aldığını yayınladı.

Dikkat çekici olan, bu taleplerin “çok farklı IP’lerden gelirler ve günlük trafik düzenini takip ederlerbu nedenle ağırlıklı olarak Hindistan’da kullanılan ve örneğin kendisini ana ekrana yerleştirmek için resme bağlanan bazı mobil uygulamalar olduğunu varsayıyoruz ”.

Popüler bir uygulamada kullanılan bir fotoğraf olabileceği fikri

“Ortalama olarak” günlük 90 milyon istek, benzer bir model izle. Wikimedia yöneticileri, Asya ülkesinde yaygın olarak kullanılan bir uygulamanın, uygulamanın kapakta gösterdiği resim gibi bir tür ortak kullanım için bu fotoğrafla bağlantılı olduğu hipotezini düşündüklerini söylüyorlar.

URL:https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/16/AsterNovi-belgii-flower-1mb.jpg/1280px-AsterNovi-belgii-flower-1mb.jpg

Yönlendiren: «-«

Kullanıcı Aracısı: “-“

Başka bir deyişle, bu istek akışı “-” kullanıcı aracısından gelir ve Wikimedia pageviews web sitesi (pageviews.toolforge.org) tarafından yayınlanan ve Mixx.io tarafından paylaşılan grafikte de görebileceğiniz gibi, Temmuz 2020’de yaklaşık 65 milyon günlük istekle başladı ve o zamandan beri istikrarlı bir şekilde yükseldi, günde 90 milyon civarında gezindi.

çiçek 1

bu açıldı olası başarı nedenleri hakkında bir Wikimedia Phabricator forumu çiçeğin teori bazı kullanıcılar tarafından tartışılan bir uygulama olabilir. Hindistan’ın çok sayıda sakini olduğu doğrudur (Countrymeters’e göre neredeyse 1.400 milyon), ancak bu bir uygulamaysa, gerçekten popüler bir uygulama olması gerekir.

Genel olarak forum kullanıcıları, bu isteklerin kaynağının ne olabileceğinin kafa karıştırıcı olduğunu belirtiyor. Ve fikrini söylemeye karar verenler uygulama teorisinin en doğru olabileceğine inanıyorlar.

Wikipedia: 10 dönüm noktasında interneti ve bilgiye erişimi değiştiren 20 yıl

mforns kullanıcısı, bir uygulamanın zorunlu olmadıkça bu kadar popüler olmasının zor olduğunu söylüyor ve Aarogya Setu olabileceği fikrini veriyorElektronik ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı Ulusal Bilişim Merkezi tarafından Covid-19’un yayılmasını azaltmak için geliştirilen ve Hindistan vatandaşları arasında zorunlu olan uygulama.

Ancak, bu mobil araç hakkında bilgi ararsanız, Wikimedia’daki mor çiçek görünmez. Aslında, Vakıfta ürün analisti olan Neil Shah-Quinn, teoriyi test etmek için uygulamayı indirdi ve tartışmalı imajla ilgili hiçbir şey bulamadı. Kullanıcı ssingh iddia ediyor bazen bir uygulama bazı kaynaklar isteyebilir (örneğin bir resim)aslında dağıtmadan.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/28/ba/d3/5e7352d53bef07407b/default-standard-360.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/5c/62/23/5e735d7f3bef074080/original/mini-webs-ebook-gratis.jpeg»}

Gizemli fotoğrafın soruşturması Twitter’a da ulaştı ve Wikimedia’da Makine Öğrenimi Direktörü Chris Albon birkaç saat önce bu gerçeği yayınladı. diyor ki “Veri merkezlerinden birine gelen toplam isteklerin %20’si bu görüntü içindir.«.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Albon, Twitter’da soruşturma başlatmak için yasağı açtı ve Humanyze’nin başkanı ve kurucu ortağı Ben Waber, çiçeğin Josh indirmelerinin elinden görebileceğine ikna olun, ülke TikTok’u yasakladığında popülerlik kazanan bir Hint uygulaması. Waber’e göre tarihler çakışıyor. Wikimedia’da bir veri mühendisi olan Fran Dans’a göre Josh, çiçek fotoğrafının isteklerde patlamasından birkaç ay sonra Ağustos ayına kadar gelmedi.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Wikimedia, bu fotoğrafı görmek için günlük 90 milyon istek alıyor ve kimse nedenini veya ne için olduğunu bilmiyor aslen yayınlandı Genbeta Barbara Becares’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…