Wi-Fi QoS Yönetimi: artık yönlendiricinizdeki trafiği manuel olarak yönetebilirsiniz

bu WiFi İttifakı sürekli olarak çok sayıda çalışıyor WiFi standardında iyileştirmeler cihazlarımızda günlük olarak kullandığımız Gelecekteki WiFi 6E ve WiFi 7’ye ek olarak, dernek bugün yeni bir ağ yönetim sisteminin lansmanını duyurdu Hizmet Kalitesi (QoS) isminde WiFi QoS Yönetimi. Ne olduğunu ve ağınızı nasıl iyileştireceğini açıklıyoruz.

QOSveya Hizmet kalitesitüm modern yönlendiricilerin sahip olduğu bir mekanizmadır. trafiğe öncelik ver ve farklı trafik türleri için minimum bant genişliğini garanti eder. Bu sayede tespit edilebilir ki, oyun trafiği içerik akışından veya web’de gezinmeden daha yüksek bir önceliğe sahiptir, bu nedenle oyun trafiği en yüksek önceliğe sahip olacağından, diğer insanlar ağımızı maksimum düzeyde kullanıyorsa çevrimiçi oynarken herhangi bir sorun yaşamayacağız.

Wi-Fi QoS Yönetimi: istediğiniz uygulamaların trafiğine öncelik verin

Bazı yönlendiriciler, belirli uygulamalar veya programlar için öncelikler belirlemenize izin verir, ancak bu sistem standartlaştırılmamıştır ve bu sistemin entegre olup olmadığını bilmenin net ve ticari bir yolu yoktur. İşte burada yeni Wi-Fi QoS Yönetimi devreye giriyor, yeni bir sertifika Programı yeni teknolojilerle trafik önceliklendirmesini standartlaştırmayı ve iyileştirmeyi amaçlamaktadır. Bu yeni program, şu anda kullanılan WMM’de bir iyileştirmedir ve ağda daha yüksek öncelik verecek bir uygulama seçmenize, WiFi ve kullanıcı deneyimlerini iyileştirmenize olanak tanır. Bunu yapmak için Wi-Fi QoS Yönetimi iki temel teknolojiyi birleştirir.

İlk olarak Yansıtılmış Akış Sınıflandırma Hizmeti (MSCS). Bu teknoloji, bir aygıtın, yönlendiriciden yansıtma yoluyla aşağı akış veri trafiğine belirli QoS tedavisi uygulamasını istemesine olanak tanır. Bununla, bir uygulamaya belirli bir öncelik atamak için kullanımı kolay bir araca sahibiz ve WiFi kanalı doygun olduğunda bile optimum performans sunar.

İkincisi kullanarak haritalama Farklılaştırılmış Hizmet Kod Noktası (DSCP). Bu teknoloji, QoS tedavisini WiFi ve kablolu ağlar arasında uyumlu hale getirir ve ayrıca yöneticilerin WiFi yönlendiriciyi belirli QoS ilkeleriyle yapılandırmasına olanak tanır. Bununla, trafiği kolayca haritalayabilir ve cihazlara ve bunların trafiğine belirli bir öncelik atayabilirsiniz.

Bu sayede genellikle bir evdeki en hassas trafik türleri olan video konferans veya online oyunlar gibi uygulamalara öncelik verebileceğiz. Ek olarak, yalnızca kullanıcı ile İnternet’in geri kalanı arasındaki trafiğin önceliklendirilmesi değil, aynı zamanda yerel ağın kendisi de iyileştirilir. Kısacası, yüksek gecikmeden etkilenen uygulamalarda daha iyi bir kullanıcı deneyiminin yanı sıra düşme veya kesilmelerin daha iyi önlenmesine sahip olacağız.

Wi-Fi QoS Yönetimi sonrası: Artık yönlendiricinizdeki trafiği manuel olarak yönetebilirsiniz, ilk olarak ADSLZone’da göründü.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…