Wi-Fi kullanırken mavi ekranı sonlandırmak için Windows’u güncelleyin

En son Windows 10 güncellemeleri hakkında konuşulacak çok şey var. Ocak 2021’in sonunda (kalite yamaları) ve bu hafta (kümülatif güvenlik güncellemeleri) yayınlanan bu güncellemeler, kullanıcıların birden fazla baş ağrısına neden oluyor. Ve şimdi, kullanıcıların yaşadığı sorunlar yeterli değilmiş gibi, yeni bir tane belirir: bilgisayarda sadece bir Wi-Fi ağına bağlanmak için mavi ekranlar. Özellikle bir bağlantı yoluyla WPA3.

En yaygın olanı bugün kullanmak olsa da WPA2 bağlantıları, giderek daha fazla kullanıcı kablosuz bağlantılarında daha fazla güvenlik ve gizlilik elde etmek için WPA3’e bahis yapıyor. Bu bağlantı protokolü bize her türlü zayıflığa karşı daha yüksek bir gizlilik katmanı sunar. Örneğin, genel ağlara daha güvenli bağlanmamıza yardımcı olabilir, bizi kaba kuvvet saldırılarından korur, 192 bitlik bir algoritma kullanarak güvenliği artırır ve ağlara bağlanmayı kolaylaştırır; ekranlar.

Windows 10, bir süredir bu kablosuz güvenlik protokolüyle uyumludur. Ancak, en son değişikliklerden bazılarının bu bağlantıların düzgün çalışmamasına neden olduğu görülüyor.

Windows 10 ve WPA3 arasındaki uyumluluk sorunu

Windows 10’daki bir hata, kullanıcıların kodla birlikte mavi ekran şeklinde kritik bir Windows hatasıyla karşılaşmasına neden oluyor nwifi.sys sürücüsünde 0x7E hatası WPA3 ile bir ağa bağlanırken. Bu hata, bu ağlardan birine yeniden bağlanarak, daha önce bağlantı kesilerek veya bilgisayar uyku veya hazırda bekletme modundan uyandırıldıktan sonra kolayca çoğaltılabilir.

bu hata yalnızca Windows 10’un 1909 sürümünü etkiliyor gibi görünüyor. Bu nedenle, yama ile tanıtıldı KB459829821 Ocak 2021’de yayınlandı ve yama KB4601315geçen ayın yamasıyla aynı değişiklikleri içeren 9 Şubat’ta.

Windows 10 için bir sonraki toplu yamalar, bu düzeltmeyi işletim sisteminin tüm kullanıcılarına getirecektir. Ancak, geldiğinde, sorunları geçici olarak nasıl azaltacağımızı açıklayacağız.

Windows’ta bu mavi ekran nasıl düzeltilir

Microsoft bir acil durum güncellemesi yayınladı, KB5001028, tam olarak bu hatayı çözmeyi amaçladı. Düzeltme eki, güncelleştirmeyi İnternet üzerinden indiremeyenler için Windows Update aracılığıyla veya Microsoft Update Kataloğu’ndan edinilebilir. Bu yama, bunun dışında başka bir değişiklik getirmez, bu nedenle Wi-Fi’ımızla ilgili bir sorunumuz yoksa, onu indirme zahmetine bile girmeyiz.

Şirket, bu hatanın yalnızca Windows 10 sürüm 1909’u etkilediğini hatırlatıyor, bu nedenle kullanıcıların işletim sisteminin 2004 veya 20H2 sürümlerine, bu sorundan etkilenmeyen sürümlere güncellemelerini tavsiye ediyor. Bilgisayarımızı bir internet bağlantısı üzerinden internete bağlayarak mavi ekranlardan kaçınmak da mümkündür. Wi-Fi bağlantısı WPA-2, veya kablo ile. Bu sayede internet düzgün çalışacak ve sistemde kritik hatalar olmayacaktır.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…

Tabla de contenidos