WhatsApp’tan Telegram’a konuşmalar nasıl aktarılır

Eğer karar verirseniz WhatsApp’tan Telegram’a geç Mesajlaşma uygulamasında sahip olduğunuz tüm bilgileri kaybetmek istemeyeceksiniz. Eh, bir yolu var tüm konuşmaları geç şimdi size anlatacağımız bir uygulamadan diğerine.

Android veya iOS terminaliniz olması fark etmez, net olmanız gereken tek şey, bu işlevin zaten uygulandığından emin olmak için WhatsApp’ın mümkün olan en son sürüme güncellenmesi gerektiğidir. Bu uygulamanın en son sürümüne sahip olduğunuzda, WhatsApp’ı kesin olarak silmek istediğimiz için veya her iki uygulamada da aynı sohbetleri yapmak istediğimiz için konuşmalarımızı Telegram’a aktarabileceğiz.

Telegram bize WhatsApp’a göre ne gibi avantajlar sağlıyor?

Telegram’ın Mark Zuckerberg’in uygulamasının henüz sahip olmadığı bazı avantajları var ve bu da birçok kullanıcının Rus menşeli bu uygulamayı tercih etmesine neden oldu.

Birden fazla cihaz için destek

WhatsApp yalnızca bir cep telefonuyla uyumlu olsa da, istemcisini daha sonra Windows için kullanabilmenize rağmen, Telegram’da çalıştırılabilir. birden fazla akıllı telefon veya tablet ve onunla sorunsuz çalışın.

Ayrıca, WhatsApp’ın Windows masaüstü sürümünde çalışabilmesi için cep telefonunun bağlı olması gerekirken, diğer uygulamanın eşdeğer sürümü, terminal kapalı olsa bile çalışabilir.

konuşmaların kopyaları

Telegram’da yaptığımız konuşmaların kopyaları, WhatsApp ve Google Drive’da olduğu gibi herhangi bir harici hizmete bağlı değildir. Örneğin, Google hizmetlerine sahip olamayan Huawei kullanıcıları için, Drive çalışmadığından yedeklemeler cihazın kendi dahili dosyalarında olacaktır. IOS’tan Android’e geçiş yapan kullanıcılar da sorun yaşıyor çünkü farklı sistemler oldukları için sohbetleri aktarmak mümkün olsa da karmaşık.

Tüm konuşmalar, fotoğraflar ve videolar cihazınıza kaydedildiğinden, bu Rus mesajlaşma uygulamasında olmaz. kendi bulutu ve telefonunuzu değiştirir değiştirmez, o numarayla ilişkili her şey kurtarılır.

telefon numarasını gizle

Telegram’ın sahip olduğu ve çok ilginç olan fakültelerden bir diğeri, telefon numaramızı gizle diğer insanlara. Birinin bizi bu mesajlaşma uygulamasında bulmasını istesek bile, SIM’imiz tarafından sağlanan numarayı bilmelerine gerek kalmadan onlara takma adımızı verebiliriz. Gizlilik ayarlarından, başkalarının numaramızı görme seçeneğini devre dışı bırakabiliriz.

Kişiselleştirme

WhatsApp karanlık moda ve çok az şeye erişmenize izin verirken, Telegram, kullanıcı arayüzünün tüm renklerini değiştirebilmek için çok sayıda temaya sahiptir. Daha ne, temayı istediğimiz gibi yapılandırabiliriz renkleri, arka planı ve hatta konuşmaların bazı unsurlarını değiştirmek.

WhatsApp’ın Telegram’a Göre Avantajları

WhatsApp’ın Telegram’a göre, tersi olandan çok daha derin bazı avantajları vardır. Bu yüzden WhatsApp etki alanı çok büyük.

kullanıcı sayısı

WhatsApp’ın Telegram’a göre en büyük avantajı, bu uygulamayı dünya çapında kullanan kullanıcı sayısıdır. WhatsApp kesinlikle standart hale getirilmiş ve cep telefonuna yüklemeyen birini bulmak zor olsa da, Rusya’dan gelen uygulama bu seviyelere ulaşmıyor çünkü Facebook uygulamasından tüm o pastayı kaldırmak hiçbir şey değil. “titanik”in kısaltması.

video görüşmeleri

Her iki uygulamada da görüntülü görüşme var, ancak WhatsApp 2015’ten beri varken, Telegram çok daha az zaman alıyor ve gösteriyor. WhatsApp’ın hizmette yakaladığı kalite henüz Rus mesajlaşma uygulamasında mevcut değil.

Buna ek olarak, Facebook uygulamasının büyük başarısı, örneğin, görüntülü aramaları dahil edene kadar, örneğin Skype gibi büyük hakimler olanları yerinden etmek olmuştur.

WhatsApp, Telegram ile sohbet ediyor

Yukarıda satırlarını saydığımız avantajlardan bazıları, Telegram’a karar vermemizi sağlayanlar olabilir. Peki, WhatsApp sohbetlerinin bu diğer mesajlaşma uygulamasına aktarılmasını istiyorsak, şu adımları izlememiz yeterli:

 • WhatsApp’ı açıyoruz ve hadi sohbete gidelim ihraç etmek istiyoruz.
 • Şimdi tıklıyoruz üç nokta hangi sağ üstte.
 • Bu yapıldıktan sonra, ararız Artı ve basıyoruz.
 • seçiyoruz konuşmayı dışa aktar.

WhatsApp menüsü

 • Aşağıda beliren bir sonraki ekranda, seçiyoruz. Telgraf.

WhatsApp sohbetlerini dışa aktar

 • Şimdi otomatik olarak Telegram’a gideceğiz ve hangi kişiyi seç konuşmaların eklemesini istediğimiz kişidir. Bu gün ortaya çıkacaklar, ama aslında ne zaman yazıldığını görebileceğiz.

Telegram sohbetlerini dışa aktar

Şimdi tüm mesajlar içe aktarılacak ve az önce seçtiğimiz WhatsApp görüşmesinde Telegram’a gönderilen mesajların sayısı ile bir işaret görünecek, bu yüzden diğer kişi bu konuşmaların aktarıldığını bilecek.

Kişileri WhatsApp’tan Telegram’a aktarın

Bu, endişelenmemeniz gereken bir şeydir, çünkü bir uygulamada ve diğerinde aynı kişilere sahip olacaksınız, çünkü onları yüklediğinizde onlar kişilerinize girmek için izin verin ve bunları uygulamaya aktarın. Olabilecek tek şey, belirli bir kişinin cep telefonunda Telegram yüklü olmaması ve bu yüzden sizin için çalışmıyor.

WhatsApp’tan Telegram’a çıkartma aktarma

Son zamanlarda, çıkartmalar bu iki uygulamanın her birinde önemli parçalar haline geldi. Telegram’ın kendine ait bir çıkartması var, ancak WhatsApp’ınızda bir çıkartma kitaplığı oluşturduysanız ve bunları saklamak istiyorsanız, bu şekilde onları kaybetmezsiniz:

 • gitmeliyiz Dosya tarayıcısı akıllı telefonumuzda bulunan
 • İçeri girdiğimizde klasöre gitmeliyiz. Naber. Onun içine gir ve sonra içeri Yarım.
 • sonra giriyoruz whatsapp çıkartmaları.
 • Şimdi Telegram’ı açıyoruzkendimizle bir konuşma yaratırız.
 • O zamanlar kopyalayıp yapıştırıyoruz WhatsApp klasörünün tüm öğeleri kaydedilmeleri için.

Bu basit yolla, WhatsApp’ta sahip olduğumuz çıkartmaları kaybetmeyiz ve bunları Telegram’da zaten var olanlarla birlikte kullanabiliriz.

Gördüğünüz gibi WhatsApp’tan Telegram’a geçmek ve ihtiyacımız olan her şeyi saklamak zor değil.

WhatsApp konuşmaları Telegram’a nasıl aktarılır yazısı ilk olarak ADSLZone’da çıktı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…