WhatsApp conversación extraños-portada

WhatsApp’ta neden yabancılarla konuşmamalısınız?

Tüm özel bilgilerimizi akıllı telefonumuzda taşıdığımız için, potansiyel dolandırıcılığa eskisinden daha fazla maruz. Suçlular bizi çeşitli şekillerde aldatmaya çalışabilirler, kargo firmasından SMS, bankamızdan e-posta yoluyla ve hatta WhatsApp aracılığıyla.

Meta’nın sahip olduğu uygulamanın bugün en popüler anlık mesajlaşma platformu olduğu düşünülürse, dolandırıcılara şaşmamak gerek. Kötülüklerini yapmak için kullanıyorlar.

WhatsApp konuşma yabancıları-kapak

WhatsApp’ta yabancılarla sohbet etmek tehlikeli olabilir çünkü bir dolandırıcıyla konuşuyor olabilirsiniz

Bu sebeple aşağıda size anlatacağımız WhatsApp ile neden yabancılarla konuşmamalısınız?WABetaInfo’nun editörlerinden birinin WhatsApp üzerinden dolandırmaya çalıştığı gerçek bir vakayı örnek olarak veriyorum.

WhatsApp’ta dolandırıcılar böyle çalışır

Bu hikayenin baş editörü WABetaInfo’da yayınlanan yazıda bize şunu söylüyor: bir dolandırıcı ikinci bir telefon numarası aracılığıyla onunla iletişime geçti ve güvenini kazanmaya çalıştı.

Bu yazarın bize söylediği gibi, dolandırıcılar genellikle VoIP numarası satın al (WhatsApp’ta izin verilmez) ve geçerli bir telefon numarası bulduklarında sizinle bir konuşma başlatırlar. kim olduğunu sorup seni günlüklerinde bulduklarını söylemekhepsi çok samimi bir şekilde güveninizi kazanmak için.

Sonra seni yapmaya başlarlar adınız, nerede çalıştığınız veya kaç yaşında olduğunuz gibi basit sorular ve sizi rahat hissettirmek için iltifatlar veriyorlar. Böylece uzun bir sohbetten sonra ve bu satırların altına bıraktığımız ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi dolandırıcı sizden bazı sosyal ağlarınıza ekleyin Instagram veya Facebook gibi.

whatsapp konuşma yabancılar

Bu manevranın amacı, genel bilgilerinize ve bu sosyal ağlardaki arkadaş listenize daha sonra erişmek için erişmektir. ödemezseniz arkadaşlarınız ve ailenizle bazı gizli fotoğraflarınızı paylaşacaklarını söyleyerek size şantaj yapmak. Ve bunu yaparsan sana şantaj yapmaktan vazgeçmeyecekler ama mümkün olduğunca çok para kazanmak için bunu yapmaya devam edecekler.

Bu dolandırıcılardan birinin kurbanı olmamak ve kendinizi onlardan korumak için az önce söylediğimiz her şeyi dikkate almanız önemlidir. WhatsApp’ta profil resminize erişimi yalnızca kişilerinizle sınırlayınbilinmeyen kişileri yok saydığınızı ve sosyal medya hesaplarınız gibi özel bilgileri asla paylaşmayın.

Bir dolandırıcının sizinle WhatsApp üzerinden iletişim kurmaya çalışması durumunda, söz konusu kişiyi iletişim bilgileri aracılığıyla mesajlaşma uygulamasına bildirin.

Naber

WhatsApp’ı ücretsiz indirinWhatsApp Plus 2021WhatsApp WebHileleriStickersMesajları kurtarın

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

  • OnePlus Buds Z2, analiz: 100 Euro’dan daha düşük bir fiyata aktif gürültü engelleme özelliğine sahip iyi kulaklıklar
  • HAMMER Blade 5G incelemesi: buna değer mi? Görüş, özellikler ve daha fazlası
  • Sony Xperia 5 III, analiz: kompakt akıllı telefonların kralı tüm izleyiciler için uygun değil
  • Kulaksız (1) Black Edition, analiz: büyük bahisler olarak asetatlar ve ses kalitesi
  • Huawei Vision S 55″, analiz: Bu devasa akıllı ekran, eski TV’nizi kullanımdan kaldırmak istiyor
  • realme GT Neo 2, inceleme: tasarım için geldik, mükemmel performansı için kaldık
  • TicWatch Pro 3 Ultra, analiz: yazılımın eşleşmesini bekleyen harika bir saat
  • Creative Outlier Air V3, analiz: bilinmeyen seçenek, ancak 70 avroya daha eksiksiz

WhatsApp’ta yabancılarla neden konuşmamalısınız yazısı ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Leave a Reply