WhatsApp’ın güvenli alternatifinin güvenli alternatifi olan Delta bu şekilde çalışır

WhatsApp, şüphesiz dünyanın en önemli anlık mesajlaşma uygulamasıdır ve Telegram veya Signal gibi güçlü alternatiflerin ortaya çıkmasına rağmen bu,. Bu son iki araç herkesin ağzına sunuldu ve WhatsApp, koşullarında ve koşullarında kimsenin gerçekten hoşlanmadığı bir değişikliği duyurdu, bu yüzden geri adım atmak bile gerekliydi.

Ancak Telegram ve Signal, Facebook hizmetinin tek geçerli alternatifi değil. Delta Chat, bu haftalarda epeyce takipçi kazanan başka bir iletişim uygulaması. ve ana özelliklerinden birinin, WhatsApp’ın ne yazık ki övünemeyeceği bir şey olan, kullanıcılarının güvenliğini ve gizliliğini korumak olmasıdır.

Ancak, Delta Sohbet nasıl çalışır? Neden bu kadar popüler oldu? Pocketnow bize başarısının birkaç anahtarını veriyor.

1. Kayıt olmak için yalnızca bir e-postaya ihtiyacınız var

Delta en iyi WhatsApp alternatifi mi?

Delta Chat hesabına sahip olmak, bir e-postaya sahip olmak kadar basittir. Ve en güvenli şey, onu bir Android veya iOS akıllı telefona yüklemek istediğimiz ve bu cihazları kullanmak için iyi beyaz ve şişelenmiş bir e-posta hesabına ihtiyacınız olduğu için.

Delta aslında bir e-posta uygulaması gibidir ancak bir anlık mesajlaşma uygulamasının arayüzü ile. Dolayısıyla, anlık mesaj göndermek için kendi e-postanızı kullanmıyorsanız, gerçekte sayısız “WhatsApp Killer” da bir hesap oluşturmayacaksınız.

2. Delta’yı kullanmak için telefon numaranızı vermenize gerek yok

Telegram’ın WhatsApp’a kıyasla olumlu yönlerinden biri, diğer kullanıcılarla konuşmak için onlara telefon numaramızı vermemize gerek olmamasıdır, bu da konuşmalarımıza ekstra güvenlik sağlar. Şimdi, Telegram ile bir hesap oluşturmak için telefon numaramız ile kayıt olmanız gerekmektedir..

Delta Chat ile bu olmaz. Daha önce de söylediğimiz gibi, kullanmak için sadece bir e-posta hesabına ihtiyacınız var. Daha bol, kişilerimizle iletişim kurmak için yalnızca e-posta adreslerini bilmeniz gerekir.

3. Harici sunuculara bağlı değildir

WhatsApp sunucuları kaç kez kapandı ve milyonlarca kullanıcı iletişim kuramaz hale geldi? Temel olarak tüm mesajlaşma uygulamaları kendi sunucularına bağlıdır, bu nedenle herhangi bir nedenle çalışmayı durdururlarsa, herkes söz konusu uygulamayı kullanamaz.

Delta’nın avantajı, tıpkı bir e-posta istemcisi gibi çalıştığı için her birinin IMAP/SMTP yapılandırmasına bağlı olmasıdır, bu nedenle başarısız olursa, tüm topluluk değil, yalnızca tek bir kullanıcı etkilenecek.

4. SPAM üzerinde daha fazla kontrol

WhatsApp'ın sizden topladığı ve Signal'in toplamadığı veriler

Sinyal yakalandı, ancak Delta başka bir harika alternatif

Birden fazla durumda WhatsApp’ta bilinmeyen numaralardan mesajlar almış olacaksınız. Delta ile, SPAM’i kontrol etmek çok daha kolay Birçok e-posta istemcisi gibi, kendisini istenmeyen mesajlardan korumak için çeşitli seçeneklere sahip olduğundan.

Bir yandan, kaynağı Delta uygulaması olmayan herhangi bir mesajı engelleyebiliriz. Diğer taraftan, filtreler de ekleyebiliriz böylece bu kelimeleri içeren herhangi bir mesaj anında engellenir.

5. Çoklu hesap

WhatsApp kullanıcılarının en çok sorduğu sorulardan biri, aynı uygulamada birden fazla hesaba sahip olma olasılığı ile ilgili. hayır, en azından resmi başvuru ile yapamazsınız ve bunu başarmak için, dürüstçe, bazen yapmaya değmeyecek bazı hileler ve tuzaklar yapmanız gerekir.

Delta Chat, birden fazla hesaba sahip olmanıza ve bunlar arasında basit ve hızlı bir şekilde geçiş yapmanıza olanak tanır. Bu şekilde kişisel bir hesabımız olabilir, başka bir iş için ve hatta başka herhangi bir durum için başka bir hesabımız olabilir.

Delta Chat: Signal ve WhatsApp’a en iyi alternatif?

Delta Chat geliştiricileri, bu uygulamayı genç bir hizmet olarak tanımlıyor, ancak çok fazla potansiyel sunuyor. Teknolojide devrim yaratmayı amaçlamaz, ancak WhatsApp, Signal veya Telegram gibi uygulamaların ana hatalarını düzeltir. Gizlilik, güvenlik, verilerimiz üzerinde daha fazla kontrol… sadece kullanıcı gönderdiği mesajları bilecektir ve başka hiç kimse.

Şifreli mesajlar, zamanla silinen mesajların yanı sıra sesli mesajlar, emojiler, belge ekleme veya kullanıcının konumunu paylaşma imkanı gibi birçok “faydası” olmasına rağmen, bu, Delta Chat’in geliştirecek çok şeyi olmadığı anlamına gelmez.

Daha fazla bilgi: 2021’de WhatsApp Plus: Android’de nasıl indirilir

Bu nedenle, sırayla WhatsApp’a en iyi alternatif olan Signal’e en iyi alternatif mi? Açıkçası, sadece iyi performansı nedeniyle değil, dikkate alınması gereken bir mesajlaşma uygulamasıdır. aynı zamanda kullanıcılarına sağladığı mahremiyet için. Bununla birlikte, geniş bir kullanıcı tabanına sahip değilse harika bir araç olmak işe yaramaz, şu anda en iyi mesajlaşma uygulaması olmamasına rağmen hüküm sürmeye devam eden WhatsApp’a sahip olan bir şey.

Delta Sohbet tamamen ücretsizdir ve Android, iOS, macOS veya Windows gibi cihazlar için indirilebilir

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

WhatsApp’ın güvenli alternatifine güvenli alternatif olan Delta bu şekilde çalışır yazısı ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…