WhatsApp yedeklemeleri nasıl daha hızlı yapılır

Ne zaman birine dönmen gerekeceğini asla bilemezsin. whatsapp yedekleme. Hiç beklemediğiniz bir anda önemli bir konuşmayı kaybedebilirsiniz veya cep telefonunuz bir tür hasar görebilir ve bunu yapmanız gerekebilir. tüm konuşmalarınızı, mesajlarınızı, sesli notlarınızı ve diğer içeriğinizi geri yükleyin.

Sorun şu ki bazen WhatsApp yedeklemelerinin tamamlanması çok uzun sürüyor. Bu nedenle, bugün size yardımcı olacak bazı ipuçları vereceğiz. yedeklemeleriniz daha hızlı yapılır.

WhatsApp’ta nasıl hızlı ve kolay bir şekilde yedek kopya oluşturacağınızı öğrenin.

Yedeklemeleri yavaşlatan nedir?

birkaç nedeni var WhatsApp yedeklemesi çok ağır olabilir. Asıl sebep şu ki, videolar bu tür kopyalara dahildirkopyaların boyutunu önemli ölçüde artırabilecek ve işlemin gereğinden uzun sürmesine neden olabilecek bir şey.

Ama tek sebep bu değil. Eğer sohbetlerimizde çok sayıda iletilen mesajlar multimedya içeriği ile nasıl olacağını göreceğiz yedekleme boyutu artar. Ve eğer sahipsek aynı şey olur artık ihtiyacımız olmayan eski WhatsApp sohbetleriancak depolama alanı kaplıyorlar.

En küçük ve en hızlı kopyalar nasıl yapılır

WhatsApp büyük kopyalar oluştursa da, onları daha hafif yap ve hepsinden önemlisi, tamamlamak için daha az zaman ayırın. Bunu yapmak için, bize yardımcı olacak bir dizi adımı izlemeniz önerilir. WhatsApp yedeklerinin boyutunu küçültün.

1. WhatsApp içeriğinin kapladığı alanı kontrol edin ve büyük dosyaları silin

Bir süredir WhatsApp, izin veren yeni bir depolama yardımcı programına sahipti. boş alan daha basit bir şekilde.

Bu nedenle, en iyi yollardan biri yedeklerin kapladığı alanı azaltın ve kopyalama işlemini hızlandırmak, şu adreste bulunan bu menüye erişmektir. “Depolama ve veri” bölümündeki uygulama ayarları.

Bir kez orada görebiliriz en çok yer kaplayan sohbetlerve bu nedenle yedeklemelerimizin gerçekleştirilmesi daha uzun sürüyor.

Böylece, mümkün büyük içeriği kaldır, resimler veya videolar gibi. Ayrıca görünür iletilen mesajların içeriğibazen telefonumuzun depolama alanının büyük bir bölümünü kaplayabilir ve yedek kopya oluşturma sürecini büyük ölçüde yavaşlatabilir.

WhatsApp'ta yer açın

WhatsApp’ta yer açmak artık hiç olmadığı kadar kolay.

2. İhtiyacınız olmayan boş sohbetler

gözden geçirildiğinde en çok yer kaplayan sohbetleren etkili seçeneklerden birine başvurabiliriz: gerekli olmayan tamamen boş sohbetleryerden tasarruf etmek ve yedeklemeleri daha hızlı yapmak için.

Bir sohbeti boşaltmak için, ona erişmeniz, sağ üst köşedeki üç dikey noktanın simgesine dokunmanız ve ardından “Daha Fazla” seçeneğini seçmeniz yeterlidir. Oradan, seçeneğe dokunmanız yeterli boş sohbet.

3. Video yedeklemeyi devre dışı bırakın

Sonuç olarak, WhatsApp’ın sunduğu bir seçeneği gözden geçirmeye değer. uygulama tarafından oluşturulan yedeklemelerin boyutunu azaltın. Bağlı olmak videoları yedeklemelerden hariç tut.

için videoları WhatsApp yedeklemesinden hariç tutbunlar daha hafif olacak ve tamamlanması daha az zaman alacaktır.

İçin videoların WhatsApp yedeklemelerine dahil edilmesini önleme, uygulama ayarlarına girmeniz ve oradan “Sohbetler”e gitmeniz yeterlidir. Ardından, “Yedekleme” bölümünde, “Videoları Dahil Et” seçeneğinin yanındaki anahtarı kapatın.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

WhatsApp yedeklemelerinin nasıl daha hızlı yapılacağı ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…